Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem… (Česká televize)

Pitryx

Dodnes pamatuji fronty na vstupenky. Film je natočen velmi dobře, vhodně je zvoleno i obsazení. Tomáš Holý pouze dabuje, nehraje, jak uvedeno v titulcích. Klasická chyba při použití figuríny. Na konci dokonce napínavé. ()

Tominni

Celkem dobrá detektivka, možná na svoji dobu až drsně zobrazující riziko stopu. Celkem dobře vykreslené postavy, především Marek Perepeczko byla trefa do černého. Jediný problém filmu je trochu neurovnaná vlna napětí, která dost kolísá, to je škoda. Jinak mírně nadprůměrná detektivka. ()

vitak69

Na svojí dobu slušná krimi, jen nechápu autory, proč musel ve filmu vrah chtít utéct do NSR, když ve skutečnosti tomu tak nebylo. Tu politiku musel bolševik zatáhnout i do normální krimi. ()

Max Q.

Co se dá dělat. Před dvaceti lety slušná kriminálka do kina s odvážnými scénami znásilnění, dnes odpočinková věc po obědě. ()

masik

Hodně dobrý film, děj i atmosféra. Závěr byl sice trochu přehnaný, například jak se soudruzi dokázali tak rychle přestrojit za zaměstance benzínky, navíc jak znám estébáky, tak by určitě udělali všechno proto, aby jí člověk jako Charvát za hranice neutekl, čili by obětovali i malého kluka, i když zdůrazňovali, že nebudou nic riskovat. ()

Lewaso

Jedna z klasik české detektivky. Působivé, dostatečně syrové a vypovídající pravdivě o době a strachu v mnoha podobách. ()

krivkin

docela působivé, mám rád staré československé detektivky, často se tam sice míchala politika, ale většinou měly prostě atmosféru ()

honzic

Poměrně kvalitní krimi s relativně dobrými hereckými výkony. Uškrcené ženy nahrazené panenkami jsou moc viditelné, šlo to ztvárnit lépe, triky a masky tu selhávají, ale to nic nemění na poměrně napínavém krimi, u kterého je vrah bohužel znám už od začátku, přesto vyšetřování má smysl a spád a rozuzlení stojí také za to. Hodnocení: 60 % ()

biletarka

Režisér Jindřich Polák koncem sedmdesátých let poodešel na chvíli od dětských filmů a sci-fi, aby napsal scénář podle skutečného případu zavražděných stopařek a natočil působivou, v době vzniku (1979) mimořádnou a v rámci žánru dodnes kvalitní kriminálku, mnohem povedenější než předchozí "dospělácký" film, rovněž krimi Noc klavíristy z r. 1976. Skvělý výkon polského herce Marka Perepeczka. Výtečně atmosféru filmu umocňující hudba Karla Svobody. ()

carl.oesch

Asi jedna z nejlepších detektivek po období normalizace, rozhodně uvěřitelnější a hlavně napínavější, než rádoby akční Řetez. Na druhou stranu Zdeněk Buchvaldek zde působí poněkud trapně (ostatně jako ve všech svých ostatních filmových rolích, škoda že zde jeho roli nehrál třeba Rudolf Hrušínský...), nicméně popudila mně (už tehdy) scéna, kdy psychopat Perepeczko unáší malého chlapce k hranici jako rukojmího v policejním voze a blekotá o tom, jak se tam na druhé straně stane "podnikatelem".....Jinak ve své době odradilo na čas dost dívek od stopování (a možná i některé ušetřilo minimálně nepříjemné zážitky - mírně řečeno), poprsí Jany Nagyové by tehdy viděli její fandové radši v úplně jiné scéně, no a fakt, že tady došlo vlastně k vraždě princezen Xenie a Arabely z tehdy všudypřítomného televizního seriálu byla taky docela zajímavá.....obvzlášť pro menší příznivce onoho seriálu, pokud náhodou zahlédli příslušné pasáže tohoto filmu. ()

marco69h

Ešte ako chlapec si pamätám, ako v socialistickej televízii uvádzačka filmu uviedla tento film... potom nasledovala veľká hviezdička na našom čierno-bielom televízore značky TESLA a bolo po filme... rodičia zakázali pozerať! Po niekoľkých rokoch som som si ten film pozrel... má už svoje roky a aj spracovanie filmu bolo typicky socialistické... ale ako snímok podľa udajne skutočnej udalosti - ujde. ()

japekli

Nebejt tam ty vodhalený hrudníky, tak jsem se na to opakovaně nedíval, protože to zpracování zas vynáší příslušníky do nebes. ()

vooddoo

Detektivka s velice dobrou atmosférou. Hlavní záporák je správně nesympatický, potkat bych ho opravdu nechtěla. Je to dosti zajímavý film, akorát mě místy nedokázal patřičně zaujmout. A konec je sice předvídatelný, avšak docela slušně napínavý. A myslím, že stopovat raději nikdy nepůjdu. :-) ()

Aidina

Na svou dobu hodně odvážný a akční film. Pro roli vraha do filmu inspirovaného skutečnými událostmi nechtěl režisér Jindřich Polák žádného z českých herců, měl to být někdo divákům neznámý. Volba padla na polského herce Perepeczka. Ve filmu však Perepeczko nemluví svým hlasem, do češtiny jej nadaboval herec Vilém Besser. ()