Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem… (Česká televize)

FireTight

Fuj! Když si představím, že je to natočeno podle skutečné události, běhá mi mráz po zádech (hlavně díky docela nekompromisním násilným scénám, tedy až na to finále). Marek Perepeczko podal přesvědčivý výkon a upřímně, kdybych ho někdy v té době potkal na ulici... Měl bych ale pořádně nahnáno! Nakonec však film ohodnotím čtyřmi hvězdičkami, jelikož mi do plného počtu přeci jenom něco chybělo. Možná za to může stopáž, která by si zrovna u tohoto filmu zasloužila přeci jenom trošku natáhnout. Propracovaný začátek příběhu a vyšetřování se zhruba na posledních deset minut změní v docela slušný kvapík, což je možná škoda. ()

E lan

Určitě zajímavá rekonstrukce skutečných událostí s dobrými hereckými výkony přesně ve stylu osmdesátých let. Závěrečná scéna je na svou dobu vynikající, jinak je ale film na dnešní poměry hodně průměrný. ()

Hermanka

Havní roli přesvědčivě zahrál Marek Perepeczko. Nikdy jsem nepochopila, z jakého důvodu jsou některé role v případě dobrého filmu opovrhovány. Zajímalo by mě, jak to bylo např. v hraných dokumentech, kde vystupuje postava Adolfa Hitlera. ()

BigBang

Mám raději útěšné filmy. Ale hvězdu navíc dávám, že jde o výrazné dílo, které se vryje do paměti. Též ta závěrečná stíhačka se mi líbí: policajti běží chytit šmejda vztekle jak smečka psů. A devítiletý kluk - není na světě dojemnějšího tvora. ()

Armin82

Za mě velmi slušná detektivka, která musela minimálně v naší zemi, ovlivnit stopování na dlouhá léta dopředu. V době natáčení jsem ještě nebyl na světě, ale pamatuju si, že ještě jako kluk a pubescent(tedy 80a90tá léta), jsem párkrát viděl lidi stopovat, ale ženský minimálně. Později to v našich končinách vymizelo úplně, ale na to už asi neměl vliv tento film, nýbrž fakt, že dneska má auto a řidičák skoro každej. Vlaky nebo autobusy už dneska jezdí každou hodinu a důvěra mezi lidmi se taky vytratila. Každopádně v té době a po tomhle filmu, bych nestopoval ani jako chlap. Takže pokud měl snímek druhotně varovat lidi před stopováním, tak se jim to povedlo. Výborný Charvát, dabing Tomáše Holého, hudba a závěrečná scéna na benzínce. 80% ()

karlee

Slušný krimifilm, pěkná akce na závěr, místy trochu nemotorné představování technických vymožeností kriminálky je celkem vtipné (vrtulník hlásí, že auto míří ke státní hranici, což všichni vědí, dále hlásí, že vozovka je kluzká, což nevím, jak ví). Jen jsem teda nepochopil tu první znásilněnou (nezavražděnou), ta byla asi napsána podle výpovědi pachatele, ne? ()

joelly01

Vyborna detektivka ktera sedla me i Klenotovi. Ten hlavni uchyl byl opravdu hodne neprijemny, nebo take jak rikala ve filmu Obermaierova, byl "protivny". Velice dobra hudba! ()

JimDeNiro

Brilantní česká kriminálka, no na tu dobu více než solidní. Vždy mě děsily vraždy v tomto filmu., Velmi realistické, to před panem Polákem klobouk dolů. Navíc Perepeczko byl skvělá volba.. A Obermaierová byla jako kus :-) ()

topi80

Asi už žádného jiného tvůrce nemám v průměru tak vysoké hodnocení jako takřka u všeho, čeho se dotkl Jindřich Polák. Ani tato zdánlivě zapomenutá detektivka není výjimkou. Film neztratil ani po letech nic ze své působivosti. A naprosto skvělý je představitel hlavního "hrdiny". ()

Ex_Machina

„Teraz možno bude vyhľadávať samotu, ale potom v tom môže pokračovať“. Áno, podivnému samotárovi, ktorého bije život a jeho náplňou je šoférovanie starého nákladiaka vlezú v noci do auta dve mladé stopárky. Vnútorný boj sám so sebou prehral pomerne rýchlo. Boli to len dve slabé ženy a on klasický silák. Stačilo zísť z cesty a zahnúť trochu hlbšie do lesa... veď nakoniec, sami si za to mohli. Nemali tu byť, flirtovať s ním a odmietnuť ho. A potom už stačilo za sebou len zahladiť všetky stopy. Nikto na to nemôže prísť. Nikto. ()

Havala

Oblíbený film dle skutečné události - údajně. V rámci českých detektivek slušný nadstandard. Napínavý děj i trocha akce na tehdejší totalitní poměry. 84% ()

Mykhaluu

To byl taky kult! :) A kolem něj různých vám! Doba byla tak "něžná", že údajně raději volili polského herce za zloducha, ať českého národ si neznenávidí! ;-) ()

Dinsberg

Podobně jako notorický klaďas Henry Fonda si i Marek Perepeczko střihl zápornou roli, která jej u nás velmi proslavila. lidská zrůda v jeho podání je neskutečná, a to nejen díky svým tělesným dispozicím. ()

majky19

Velmi dobrý kriminální film v režii Jindřicha Poláka, který jednoznačně ukázal, že není mistrem pouze v oboru "sci-fi". Velmi obstojně se prezentoval i tímto dramatem, který se vryl do paměti snad všem divákům, kteří jej měli možnost zhlédnout. ()