Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem… (Česká televize)

Kosmik 1

Velice dobře natočené krimi s výbornou atmosférou. Poprvé jsem Smrt stopařek viděl někdy po 95tém roce a i v té době to všechno působilo strašně věrohodně, hlavně ty násilnické scény. Ten styl natáčení tomu hodně přispíval. Jak to potom mohlo působit v době vzniku si nedovedu představit. Být holkou, tak bych určitě přestal stopovat. :D Podle mě se na tenhle film dost zapomnělo, což je škoda. 70% ()

Ravi

Socialismem nepřekypující film s charismatickým vrahem stopařek - má spíše výchovnou hodnotu. Jako detektivní drama není příliš objevný, ale zato řemeslně dobře zvládnutý. Klasika detektivek let sedmdesátých a osmdesátých. 60% = 3/5 ()

pfa

Na tu dobu, a nakonec i dnes, slušnej krimi-thriller na motivy skutečné události (viz epizoda Vrah stopárok z krimi dokumentu Najväčšie kriminálne prípady Slovenska). Dobrá kriminálka s výborně vybraným Markem Perepeczkem, coby kriminálníkem Charvátem. [9/1O] ()

Bernhardiner

Arabela, vlhký sen tehdejších náctiletých chlapců, se ukazuje v celé své kráse. Nu což, zbývá jen litovat, že se totéž nepovedlo i u Patrasové. Na filmu mě lehce vadí dost nepravděpodobný scénář - kombinace náklaďáku, autobusu, dědečka a skládky mi přijde extrémně náhodná (a teď si představte, že by tam žádný autobus nejel, hm?). A ještě trochu víc mi vadí nepřizrozený soudruh Buchvaldek v roli komisaře. Na druhou stranu byl tento film tehdy velice odvážný, dnes by byl s tímto scénářem nenatočitelný - dívčina, která se zkamarádí s násilníkem, aby si u něj vymohla nějaké protislužby, a které se to asi i líbí, by dnes opravdu neprošla. A Perepeczko? Z něho jsem byl neklidný i u sebe doma. 85% ()

insurgentes

Zejména pokud jste měli někdy mokré prostěradlo po předchozím sledování Arabely, oceníte záběry, ve kterých má Jana Nagyová kozy venku, poněvadž to v Arabele potom už chybělo. Jinak film taky potěší diváky, kteří rádi a se zájmem sledují, jak komunistická policie neváhá vynaložit značné úsilí na rekonstrukci, kde jde o to, aby si svědek vzpomněl, jaké auto vlastně viděl, a za tím účelem se sjedou náklaďáky z půl okresu. Když se pak přihlásí jiný svědek, ani se ho na totéž neobtěžují zeptat. Nakonec ale typicky socialistický šlendrián v policejních řadách všechno v dobré obrátí. ()

brooklyn73

Na vybornou natocene znasilneni, scena pusobi velice verohodne. Villem Besser propujcil hlas polskemu herci znamenite. Scena ze zaveru kdy policie zjistuje, ze prislusnik Zajicek nezajistil plnou nadrz benzinu v policejnim aute mi silne pripomina nas slendrian a pocit pro povinost i kdyz casy se meni. ()

klúčik

Na tento film mám spomienky. Som zo Žiliny a vrah týchto dievčat býval v Tepličke nad Váhom , dnes to je už skoro súčasť mesta. Robil som dokonca z bratrancom toho človeka. Táto udalosť u nás dosť rezonovala. Film bol len hraným príbehom, ktorý zľahka načrtol dej skutočnej udalosti. 70%. ()

klukluka

Dávám tomu 4 hvězdičky, což je na moje poměry opravdu hodně (dnes jsem třeba stejně nacenil Obvyklé podezřelé). Ten film má pro mě taky hodnotu jen tří (60 procent), ale je tak starej a pořád má grády a tenhle fakt je nejméně za dalších 10, takže to tu čtyřhvězdu nakonec udělá. Viděl jsem to už vícekrát, naposledy včera, a i když to dávali někdy kolem půlnoci pro ty úplný nespavý zoufalce, tak jsem u toho vydržel. Co mi na tom filmu vadilo nejvíc, to s jeho kvalitami nemá de facto co dělat. Byly to kecy toho kriminalisty v podání Zdeňka Buchvaldka, když se například holky, která se přijde svěřit se znásilněním při autostopu, neopomene dvakrát zeptat- "a proč jste nepřišla už dřív?" A ještě přiloží pod kotel, když řekne "kdybyste přišla dřív, tak jsme tady třeba dnes neměli ty dvě mrtvý holky." Ale jak jsem napsal výše, tímhle u mě ten film body neztrácí, protože takoví kreténi mezi náma jsou a budou a rozhodně nejsou jen výplodem scénáristovy bujné fantazie. Bohužel. ()

Torako.chan

Nemuselo to být špatný kdyby se Polák držel víc faktu než se z toho snažil udělat akční krimi pecku. To by tehdejší stopařky teprv vyděsilo. ()

Paity

Možná jako starší ročník bych to ocenil více, ale i takto mám částečnou úctu k Smrti stopařek. Určitě proto, že film čerpá ze skutečných příběhů. ()

Stružák

Tohle je takovej etalon českejch detektivek. V podstatě se nejedná o nic překvapivého, ale řemeslně to je pracované velmi dobře. Příběh je jednodušší a "adventura" diváka směřuje k cíli poměrně jasně a přímočaře. Herecky asi nelze nic vytknout, na druhou stranu pořád nejsou výkony takové, aby se na ně vzpomínalo. Smrt stopařek je dobrým filmem, který se nijak neliší od ostatních filmů podobného žánru z dané doby. Při deštivém sobotním odpoledne spolehlivě zabaví, ale není důvod se na něj dívat s nějakým větším účelem. ()

kolemjdouc

Nebudu popisovat děj.Způsob zpracování na tu dobu byl vynikající.Inteligentní scénář což můžou dnešní herci jen tiše závidět.Skvělá kamera.Mám takový pocit, že námět byl podle skutečné události.Perepeczko se své role vraha zhostil dokonale.Jeden z mála filmů který mě vždy znova zaujme. ()

Radim

V době svého vzniku slušná krimi, dnes značně vyčpělá. U těchto starších filmů nějak nejsem schopen strávit hysterické přehrávání ve vypjatých situacích (třeba Obermaierová, když ji unesli syna). ()

J*A*M*A*L

Doslova mrazivý thriller, který mi chvíli naháněl obrovskou hrůzu. Je to takový další průměr, Jindřich Polák to má asi v krvi, točit průměrné filmy, ale tohle se mu docela povedlo. Navíc, ještě horší věc, když je to podle skutečnosti, i když takové případy jsou u nás v Čechách jen za rok několik. Můj asi nejděsivější československý, i český film. ()

ClimbVibe

Scény kdy jsou znásilněny + zavražděny Arabela s Xénií musel v té době působit opravdu drsně. Škoda jen, že takhle nepůsobí celý film. A přitom stačilo držet se věrně reality. Z té si ale scénarista vzal jen co se mu hodilo a zbytek si vycucal z prstu (a ještě u nohy). Z vraha Somory (ve filmu Charváta) je dělaný celkem normální trucker se zálibou v trochu tvrdším sexu. Závěr ve stylu americké krimi je už jen k pousmání. ()

spiritus

Ve své době tento film rozčeřil jinak stojaté vody kriminálního žánru. Byli zde záběry do té doby nevídané, včetně nahých těl a zobrazení čistého nasilí. Dnes už nemá film co nového nabídnout, i když téma je pořád aktuální.Ale i tak se na něj občas rád podívám. ()

mira007

Arabela a Xenie nahoře bez na pár sekund a brutálně zavražděny... kriminální klasika ačkoliv tam hrál hlavní roli ten ultrakomouš Buchvaldek. ()