Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem… (Česká televize)

Aidina

Na svou dobu hodně odvážný a akční film. Pro roli vraha do filmu inspirovaného skutečnými událostmi nechtěl režisér Jindřich Polák žádného z českých herců, měl to být někdo divákům neznámý. Volba padla na polského herce Perepeczka. Ve filmu však Perepeczko nemluví svým hlasem, do češtiny jej nadaboval herec Vilém Besser. ()

Saxos

Je to prostě klasika. Dobře udělané krimi podle reálu i s účastí dvou princezen doby Arabeláckého. Do role záporáka nikdo nešel, protože následující obsazení je nulové a proto zahraničí výběr. V současné době očekávám film "Já, Olga Hepnarová", kde hlavní role opět musela připadnout fuč herečce. ()

tatka

Keby skutočný vrah vyzeral ako Marek P., ženy by mu samé skákali do postele. Ale bol to len úbohý vychrtly škaredý pako, ktorému harasilo v mozgovni a furt mu hucalo vo vajciach. Film lepší ako skutočná udalosť. ()

Salvator

Ve své době hodně silný snímek. Do hlavní role vraha byl chytře obsazen polský herec. Hlavně díky němu si film udržel po celou dobu napětí a temnou atmosféru. ()

Dvojirakri

Film, který jsem měl jako mladistvý docela rád, dnes už ale, po mnoha letech která jsem zčásti trávil samostudiem sériových vrahů, pouze průměrná podívaná. Nenapadá mě žádný sexuální deviant z našich luhů a hájů, který by byl schopný sebrat policii auto a ještě si opatřit rukojmí. Tamní devianti byli vždy spíš na první pohled ňoumové a jejich zákeřnost byla právě v tom, že by do nich nikdo neřekl to, z čeho byli podezíráni a usvědčeni. Takže ve výsledku je to taková česko-emerická polívka. Každopádně, herec v hlavní roli podává kvalitní výkon, ocenit musím i hudbu od Karla Svobody. Trojka jako vyšitá. ()

regulusw

Dobře zfilmovaný skutečný příběh zavraždění dvou stopařek. Tehdejší společnost byla vraždami dívek tak zděšena, že nikdo z českých herců nechtěl hrát hlavního hrdinu - vraha. ()

moorks

Polákova kriminálka patří k tomu lepšímu,co bylo natočeno v 70letech. Přímočará filmová rekonstrukce jede po své linii a nezdržuje se zbytečnými odbočkami. Skvělou hereckou přiležitost zde dostal polský herec Marek Perepeczko. A postavu vraha a násilníka zahrál velmi přesvědčivě a v podstatě je to hlavně o něm, nebot další postavy jsou jen součastí příběhu. ()

DanušeGr.

Je to pravdivý příběh, který se stopařkám hodně stával a stává. Je zde i vlastně upozornění nikdy si nebrat do domu jako nájemníka člověka, kterého vůbec neznáme. Pak se z něho mnohdy vyklube pěkný darebák, jako v tomto filmu. ()

Spike86

V tehdejší době to mohlo být hodně působivé. Dnes to také není špatné, ale přece jen už to nepůsobí zas až tak skvěle. Důraz je dán spíš v rovině dramatu než krimi. Je zde dobře vykreslen charakter postavy vraha a vše se točí kolem něj, jeho psychického rozpoložení a jeho chování a toho, jak se jeho chování vyvíjí. Poměrně naturalisticky a přímo jsou zde natočeny ony vraždy a všechno je tak nějak uveřitelné až na tu vyšetřovací příběhovou linku a hlavně onoho myslivce jdoucího prohledat skládku jen kvůli tomu, že tam viděl z autobusu nějaký náklaďák, to skutečně moc realistické nebylo. 69% ()

Saprofag

Marek pere péčko. Ba co víc, snaží se zabít Arabelu a Xénii. Už jen proto to stojí za to vidět. Za tutáče kultovní záležitost. ()

marien1039

Už jen protože je tento film podle skutečné události a moje mamka znala ty holky, o kterých je to natočené, mě donutila se na to kouknout. Je tam pár důležitých momentů, třeba když vás někdo znásilňuje, tak neřvat...možná to přežijete. ()

martinh8

Když jsem to viděl prvně tak mě to spíše nudilo, ale při dalším shlédnutí sem tam nejspíš viděl něco co mi prvně uteklo, na svou dobu perfektní detektivka, ale mě osobně se příliš nelíbí zakončení celého příběhu. ()

Bodega_Bay

Stopařky jsem viděla jako malá a dodnes se na to nedokážu dívat, když jsem doma sama. Holky nestihnou vlak a tak zkusí stopovat, což se jim krutě vymstí. Scéna, kdy Dáda zdrhá lesem, bledá ruka kývající se v rytmu jedoucího vozu....no fuj. Ještě hodně let potom jsem byla podělaná strachy poblíž jakékoli skládky. Charvát je prostě psychopat světového formátu a Jindřich Polák borec. ()

Kacaa26

Jedinej film z tyhle doby (a myslím, že se může hrdě řadit i mezi detektivky současnosti jako velkej konkurent), kterej mě pripoutal k obrazovce. Díky němu si dávám sakra bacha, kudy po tmě chodím a vím jiste, že nikdy nebudu stopovat. Drsný, syrový a celou dobu napínavý. ()