Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

KalimeroI

Nevím, asi mám slabost pro Maxe, nebo pro Roberta, nebo prostě pro tyhle starý fláky.......úžasně zahraný příběh člověka v soukolí něčeho velkého. Trochu mi vadil překlad některých frází, ale zase na druhou stranu dabing staré školy - lábuš. Těch několik dost nevěrohodných scén mi to nemohlo zkazit. Vřele doporučuji. ()

boticelli

Nektery starsi filmy mi prijdou proste trapny. U tohoto snimku bych to zrovna necekal...ale prece. Docela jsem se usmival u "akcni" sceny, kdy jde postak zabit Redforda. ( Pat a Mat v akci ) Taky jsem si vsimnul, ze Redford se zbrani v ruce na me nepusobi zrovna verohodne. Ale snad by to nebyl RR, kdyby nesvedl zenskou ikdyz to byla jeho rukojmi! To nelogicke milostne vzplanutu se do filmu vubec nehodilo. Lip proste hodnotit nemuzu. ()

J.MacReady

Fakt hezký špionážní snímek s výborným Redfordem...stará škola jak má být...na některé vrcholné zástupce tohohle žánru mi sice kousek chyběl, nějaké to tempo, které místy kolísá a jakoby se zaseklo, nicméně celkově velmi dobré. ()

maxs

Být to natočeno dnes, dám 3*, ale vzhledem k datu natočení dávám 5*. Film skvěle vystihuje špionážní aférku let minulých. Atmosféra pohlcující, hlavní hrdina okouzlující, zápletka i vyvrcholení grandiózní. ()

pekos

Po neviem koľkom vzhliadnutí a porovnaní tohto thrilleru so súčasnými môžem skonštatovať, že niektorým starším snímkom sa nové akčné filmy nevyrovnajú. Predovšetkým v zachytení atmosféry strachu a obáv o vlastný život je v týchto starších snímkoch strach hmatateľný a atak neočakávaný. V novších akčných filmoch viete, čo môžete od záporných postáv očakávať a kedy sa zjavia a udrú. V starších snímkoch netušíte, kto, kedy, kde a ako na hlavných hrdinov zaútočí. Film Tri dni kondora je skvelou úkažkou majstrovstva filmárov v gradovaní deja a vo stvárnení napätia a atmosféry strachu. ()

andy60

I když se na to dobře koukalo, připadalo mně to trochu nepřehledné. Jedna CIA uvnitř další CIA, mnoho postav a jmen, na které závěr nedal jasné odpovědi. Přesto pozitiva převažují - režie, scénář i herecké výkony. ()

StaryMech

Béčkový politický vzrušoun v áčkovém provedení, v nejednom ohledu ukázkové dítě své doby. Na rozdíl od amerických kritiků, až na výjimky spokojených, nevím nic o špionáži a skoro nic o životě v New Yorku - přesto (věřím, že ne právě proto) se mi už v mládí vnucoval a dodnes vnucuje pocit, že kromě Roizmanových momentek města nelze v tomto filmu věřit zhola ničemu. Z prstu vycucaná mi připadá akční zápletka, romantická vložka, hlavní postavy (dobře utajený všeuměl s tváří RR se na útěku před starosvětským zabijákem-džentlmenem zahledí do vkusně zádumčivé krasavice), dialogy, pod nimiž chvílemi slyším dunět prkna znamenající svět... Jen tu a tam jsem měl pocit, že jsem svědkem skutečnosti : například když poblíž závěru agent Higgins v podání Cliffa Robertsona (s nepochopitelným příčeskem ?) drží krátkou, leč pozoruhodnou řeč o lidu, pro nějž CIA potí krev. Když jsem ji po letech znovu slyšel, nemohl jsem nepomyslet na lid český, zvyklý ukazovat si (dnes už otevřeně) prstem na psí hlavy politiků. Bůhví jak bychom se tvářili, kdybychom dostali, co si podle vlastního soudu zasloužíme : vůdce osvícené, zásadové, ctící pravdu a blaho celku ! ()

Hurikan_mdx

Ohodnotit tento film mi dalo opravdu zabrat. Roberta Redforda mám rád, ikdyž většina filmů s ním nemá absolutně žádný spád děje (což se může zdát i u tohoto), ale on to zachraňuje jinak. Opravdu dlouho jsem váhal mezi 4 a 5. Nakonec, když jsem si prošel ostatní filmy, kterým jsem dal rovněž za 5, jestli mezi ně pasuje, rozhodl jeden faktor. On totiž ani začátek nebyl moc oslnivý, konec za sebou zanechal tolik otázek. že si je člověk všechny ani najednou neuvědomuje, protože šrotuje nad jednou z nich. To, co bylo tak unikátní, bylo, že jsem byl od 10 minuty do konce napnutý jako guma u trenek. Na nadčasovosti tohoto snímku něco opravdu je. ()

Drslw

Film obzvlášť vyniká v porovnaní s knižnou predlohou, ktorou sa našťastie tvorcovia tohto filmu nechali inšpirovať len veľmi voľne :) ()

kacenkin

Excelentní film.... i když si ho pustíte v roce 2019 , máte z něj úplně stejný dokonalý zážitek jako v roce 1980.... mistrovský scénář a geniální Redford....díky , plná pětka.... ()

Mac._

Jeden z ikonických filmů špionážního žánru, který vás i bez hromady akčních scén dokáže přibít na místo a donutit přemýšlet. Přemýšlet o tom, že nic není jen černé a bílé a že i ti "hodní" se řídí heslem účel světí prostředky. ()

PowPow

Ten film je objektivně výborný i dnes, natož na rok 1975! Napětí by se dalo krájet, tvůrci vás nenechají vydechnout, a konspirace je tam tak akorát, aby to bylo tajemné, ale ne překombinované. Jediný problém byly všechny scény s Faye Dunaway, která tam byla nadbytečná (aby tam náhodou nechyběl ženský prvek) a zpomalovala děj. A také závěr, který vyzněl do ztracena. Vůbec bych se nezlobil za 20 minut navíc a nějaký nadupaný kulervoucí konec. ()

Dstar

Velmi dobrý scénář....Robert hraje na jedničku....dobře sestříhané dílo...napětí nechybí...83% koreluje s mym nazorem na dílo.....dobrý až výborný ()

milos.bradik

Dost jsem se rozmýšlel jestli dát čtyři nebo pět, ale ono si to opravdu těch pět zaslouží. Je to takových 90 %, těch deset tomu chybí za to, že to prostě stárne, protože však stárne všechno, tak dávám pět hvězd. Je to pořád špička. ()

topol999

Celou dobu jsem byl přesvědčený o tom, že dostane Kondor plné hodnocení, ovšem poté, co se mi to rozleželo v hlavě, tak musím korigovat na 4* a to zejména za velice rychlý a ne příliš logický konec... Jinak ovšem bylo všechno velice kvalitní. ()

Megahead

na dobu vydania celkom slušný akčný krimi špionážny film, ktorý v aktuálnej dobe mierne stráca napätie a silu príbehu, ale stále je dosť zaujímavý, aby ste si ho pozreli, ak máte v obľube daný žáner. Robert Redford podáva kvalitný herecký výkon, jeho postava mi bola sympatická, aj keď na osobu, ktorá mala na starosti čítanie kníh a vyhľadávanie nezvyčajných a zaujímavých motívov pre tajnú službu bol počas filmu až príliš schopný "agent". Zvláštny bol trošku vzťah jeho ako únoscu a jeho obete. Najprv ho neznáša a chce prezradiť, neskôr je z nej komplicka. Ale mimo tejto časti to bol celkom dobrý film. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)