Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

waska

Kvalitní špionážní thriller, který udrží napětí až do konce. Skvělý Redford a také ledově nebezpečný Max von Sydow. ()

mdouglas

Knížku jsem nečetl, ale asi se do ní brzy pustím. Snímek mě zaujal. Dokáže si člověka zaujmout a udržet. Starý dobrý špionážní snímek. 85% ()

Martin79

Vynikající thriller z prostředí CIA. Navíc skvělé herecké obsazení Robert Redford, Faye Dunaway i Max von Sydow hrají super. To, že je Robert jako vždy skvělý je jasné, ale navíc bych vypíchl Fay Dunaway. Té role náramně sedla. Klasická Pollackova "hutná" atmosféra. U mně 80 % jak vyšitých. ()

whisker

V první řadě výborný Robert Redford co by člověk, který čte všechny knihy. V druhé řadě výborná Faye Dunaway jako náhodná pomocnice. Herci dávají dohromady dvojci s jedním cílem, zjistit pravdu. Film napětím tahá za nitky přesně tam kde má a celý příběh se odkrývá postupně. Snímek se mi velice líbil a na závěr musím ještě pochválit výbornou režii v podání Sydney Pollacka. ()

E lan

Velmi nadčasová klasika akčně-špionážního žánru s výborným Redfordem a slušným scénářem. Toto se dá jednou začas vidět i poněkolikáté. ()

degster

Problém týchto starších filmov je podľa mňa v tom, že dnešného diváka - ktorý to isté videl už stokrát a temnejšie, krvavejšie, napínavejšie - prekvapia veľmi ťažko. Bohužiaľ. A tak sa tu bije iba "vcelku zaujímavý príbeh", dobrý Redford verzus zlý výber hudby (úvodné titulky? e?) a romantika, ktorá mohla účinkovať jedine na roztopené paničky v ČSSR. Čakal som viac a viac som aj dostal od Dog day afternoon z rovnakého roku. ()

BigBang

Vizuálně krásné; příběh napínavý, ale bez přehnané krutosti. Obzvláště skvělé poslední dvě scény. Jedinou slabinou je, že padouchové jsou v průběhu filmu opakovaně nepravděpodobná trdla. Ale jinak krása. ()

Inozuka

V paměti mám hluboko uloženo již z dětství - soudruzi si samozřejmě nedali ujít možnost pravidelně uvádět na televizních obrazovkách film kritizující nad zákonem se pohybující složky amerických tajných služeb. A tak mě úvodní vyvražďovačka, postava nájemného vraha a fotky bez lidí krásné rukojmí provázejí hezkých pár let. A i nyní musím s odstupem uznat, že atmosféra nejistoty, kdy nevíte, kdo je kdo, i mrazivá účelnost tohoto filmu je opravdu nadprůměrná. Trojice Redford, Dunaway a von Sydow je doslova elektrizující a udrží vás přikované v křesle po celou délku filmu. Podle mého jeden z nejlepších sedmdesátkových špionážních thrillerů! ()

Homer.p

Tak to tedy bylo něco. Bohužel něco v negativním slova smyslu. Ale jestli šlo tvůrcům o to ukázat jaký že jsou ženský krávy, tak to se jim skvěle podařilo. Ženskou přepadne cizí chlap s pistolí v ruce, nalifruje se k ní domu, kde ji pěkně sváže a čórne jí auto, se kterým odjede pryč. Po svém návratu ji rozváže a donutí ji naštvanou a s brekem přijmout telefonát od milujícího přítele, který na ni čeká v nějakém zimním letovisku, přičemž mu do telefonu sugestivně a se slzami v očích sděluje, jak se na něho těší, že by si přála aby byl právě s ní a podobné ty sračky zamilovaných. No a co se stane po zavěšení sluchátka? No ona se ta milující paní s tím únoscem (který ji důvod jejího únosu vysvětlil asi jako tehdy ten borec, co si nechal kouřit ptáka od Bartošové s tím, že pouze takto ji zachrání před emzáky, kteří ji sledují z protějšího paneláku) hezky romanticky zašuká. Ba co víc, ona mu pak dokonce i dobrovolně pomáhá proti té odporné CIA (zde tedy politicky nazývané firmou). No Stockholmský syndrom jako z encyklopedie. Jediným kladem filmu byl vynikající Max von Sydow, skvěle nadabovaný Luďkem Munzarem a to vyvraždění té jejich pobočky. To bylo opravdu natočeno perfektně a dokonce mne navnadilo, že by to mohl být super film. Bohužel není, zápletka slabá a nesmyslná a k tomu špatní herci a ještě horší hudba. ()

Amonasr

Klasický americký thriller z prostředí amerických tajných služeb, zde konkrétně CIA. Nezůstává nic dlužen svému žánru, je dostatečně, ale ne přehnaně akční, inteligentní, napínavý a dává nahlédnout do praktik těchto služeb, pro něž žádné zákony a morálka neplatí, jsou doslova státem ve státě, ne-li státem nad státem. Tenkrát jako dnes. Na závěr je dobře zdůrazněna role médií coby hlídacího psa demokracie - pokud jsou ovšem skutečně nezávislá, což je znepokojivě vyřčeno s otazníkem, který tak zároveň zůstává viset i nad dalším osudem hrdiny. Sympatický hrdina coby osamělý vlk vzdorující nelítostnému systému a jeho krásná partnerka jsou zcela nezbytným, byť značně klišovitým prvkem žánru. ()

Lenart

Napínavá špionážna klasika pripomínajúca akčnejšieho Hitchcocka s decentnou kvapkou noiru v linke so šarmantnou Faye Dunaway. A geniálnym posledným záberom.          85 % ()

Tiiso

Já naprosto zbožňuji jednoduché zápletky, kde se jedná hlavně o rozporcování představitelů (myslím duchovní, ne tělesné). Ano složitý děj a nečekané zvraty jsou také krásné, ale když někdo dokáže načrtnout lehkou linku děje a po ní nenásilně klouzat, tak to jsou chvíle které dokáži hodně ocenit. A při tomto skluzu, ten tvůrce, dávkuje povahy hlavních hrdinů po částech a se zjevnou lehkostí. Na Redforda zde dokáži hledět pořád a opravdu mu věřím. A hlavně si představuji, že by bylo krásné kdybych v jeho situaci dokázal být taky takový sekáč jako on. Ano jistě, scénář mu hodně pomáhá, nejsem naivní, ale přeci. Ta představa je prostě hezká. A není účelem zázraků na stříbrným plátně, právě navozovat a bavit? ()

marlon

Central Intelligence Agency - štát v štáte! Existuje vo vnútri tejto spravodajskej služby ďalšia tajná sieť? Napínavý, zábavný, dynamický a inteligentný politický thriller s jasným politickým podtextom demonštruje veľmi vážne nedostatky amerického vládneho systému! Bol výsledkom post Watergateskej paranoie a pohotovou reakciou na odhalenú nezákonnosť a amorálnosť štátnej administratívy, nachádzajúcej svoj odraz v zneužívaní moci a pretvárke! Film bez účelového strieľania a bombastických efektov, zameraný skôr na psychologickú ako akčnú stránku svojho príbehu, núti k zamysleniu keď nastoľuje znepokojivý fenomén, kam až je schopná vláda zájsť, aby udržala tajomstvo a akých prostriedkov neváha v mene "vyššieho princípu" použiť. Dokázal absorbovať atmosféru 70-tych rokov a obsiahnúť strach obyčajného človeka z ústavnej, zákonom posvätenej autority. Pollack vdýchol svojmu výtvoru dušu a hrdinom život do takej miery, že ich pocity a kroky sú prežívané a sprevádzané samotným divákom! Všetko sa plynule odvíja a vysvetľuje, bez žiadnej diery, či rušivej afektovanosti, skvelý timing i prestrihy. S prezentovaním "neviditeľnej moci" si režisér poradil obzvlášť bravúrne, keď všetko okolo tajných agentov a zvláštnych oddelení zamlžil a zneprehľadnil, až nevieme kto je kto, kto dobrý a kto zlý. Jediné, čo je v tejto súvislosti hmatateľné a definovateľné sú odvetné opatrenia kompetentných. Proste film zo starej dobrej školy! ()

Robbi

Kvalitu filmu asi vystihuje nejlíp to, že třicet let po jeho vzniku, v e filmovém období nabitém efekty a masovými přestřelkami, je prostě stále přitažlivý. A právě proto, co tu dost lidí považuje za nedostatek. Díky své civilnosti, zdánlivé neakčnosti a možná i rozvláčnosti. Že tu Redford předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry je právě dáno tím, že nehraje žádného supermana, ale vyděšeného člověka s jistými zkušenostmi. Srovnávat film s předlohou je obtížné už jen tím, že autor literárního Kondora mu dal dvojnásobný čas. Každopádně si myslím, že "Kondor" bude patřit mezi skvosty 70. let a mezi vynikající filmy kinematografie vůbec. ()

GOGO3000

Bezesporu jeden z prvních skvělých filmů zabývajících se špionážní tématikou. Redford se na tuto roli hodí jako klobouk na hlavu. Tento snímek řadím mezi povinnou klasiku filmového fandy. ()

Erian

Úplně něco jiného než současné filmy...přitom běhá mráz po zádech z toho, jak pomalu film plyne, jak si vystavuje a buduje zápletku a nepotřebuje k tomu, aby to byl napínák nějaké berličky v podobě honiček, rychlých střihů a přitom je to tak skvělý film! ()

Izz

Jeden z nejlepších špionážních filmů všech dob,který stojí a padá s brilantním Robertem Redfordem,občas jej okoření uhrančivý Max Von Sydow a celý film je pak prodchnutý nenapodobitelně paranoidní atmosférou,která skládá poctu Hitchcockovi i kultovním špionážním románům.The best of Pollack! ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)