Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

sysyphus

Atmosfericky veľmi dobré zvládnutý žánorový poly-hybrid (horrorová psycho-dráma, muzikálová detektívka, romantický thriller, etc.). Dobová atmosféra znamenitá. Nápadité využitie zrkadla. Plus jedna z najlepších súčasných snímok pracujúca s problematikou zachovávnia ženskej dôstojnosti v dobe všade pritomnej ultra-sexualizácie. ()

Buywhat

Edgar Wright zas a raz nesklamal. Ani neviem kde začať. Film ma hneď od začiatku pripútal k sedadlu a ja som len obdivoval tento krásny kus filmárčiny. Už v úvodných minútach je predstavená hlavná hrdinka a vy sa prostredníctvom “show, don’t tell” dozvedáte všetko, čo o nej potrebujete vedieť. Podmanivý a neónový vizuál je doslova pastva pre oči. Spôdob, akým tu Wright pracuje s kamerou a strihom je kapitola sama o sebe. Hlavné herecké duo funguje ako nádherný kontrast pri čom Thomasin McKenzie so svojím nevinným akcentom roztopý vaše srdcia a Anya Taylor-Joy vďaka svojmu hlbšiemu hlasu a brutálnym sex-appealom podráždi vaše chuťové poháriky. Nebyť záverečných 5 minút, nadelím tejto snímke solídny plný počet. Avšak, aj napriek tomu sa jedná a poctivý kus filmárčiny a pred Edgarom Wrightom dávam klobúk dole. 8,5/10 ()

HellsAngel

Posledná noc v Soho je hravým štýlom natočený mix viacerých žánrov (od tínedžerskej drámy, cez mysteriózny triler, až po čistokrvný horor) s množstvom skrytých významov a oku lahodiacich záberov, ktorý do veľkej miery stavia na perfektne zachytanej atmosfére oboch časových období (pre 60. roky to ale platí trojnásobne). Filmu sa darí postupne gradovať napätie a napriek drobným nezrovnalostiam vo výstavbe svojho fiktívneho dichotomického sveta konštantne vťahuje diváka hlbšie do deja. V porovnaní s predošlou Wrightovou tvorbou tu nájdeme podstatne menej humoru, čo je však vzhľadom na tému pochopiteľné, ba dokonca vítané. Výsledný dojem ale zabíja záver, v ktorom niektoré kúsky skladačky nezapadnú na svoje miesto a moje divácke sympatie, ktoré si snímka pracne získavala, utržili ťažkú ranu. Na druhej strane oceňujem snahu nepriniesť prvoplánové rozuzlenie, ktorým film väčšinu stopáže zavádzal. Herecky je to senzačný zážitok, najmä od dvojice ústredných ženských protagonistiek a Thomasin McKenzie si po tomto výkone určite zapamätám. Narozdiel od Baby Drivera, ktorý bol len kulisou pre strihačské experimenty, je Posledná noc v Soho dielom s naozajstnou hĺbkou a Edgar Wright mi opäť dokázal, že každý jeho film stojí za moju pozornosť. Keď toto neuvidím medzi oscarovými nomináciami v kategórii strih, budem veľmi sklamaný. ()

Lijem

Tenhle film mi tak hraje do karet, že nevím jak ho zhodnotit objektivně. Edgar Wright je skvělý režisér, naprosto miluju Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy se mi několikrát osvědčila jako velmi dobrá a solidní herečka a Matt Smith je prostě 11. Doctor. A taky umí přepnout z neskutečného sympaťáka, se kterým by jste z fleku zašli na pivo, na nejvíc slizkou záporáckou svini během mrknutí oka. Skvělé technické zpracování, krásný vizuál, líbivá šedesátková hudba, sympatické postavy, ke kterým si skoro ihned vytvoříte nějaký vztah, lehce hororová atmosféra, nechybí twisty a prostě to všechno hraje krásně dohromady. Teď pár negativ... Film často teasuje a vrhne na vás několik solidních scén, ale hned je utne. To je ve filmech běžné, ale tady je to až moc často a osekat stopáž tak o 10 minut a o nějaké zbytečné nebo natahované scény, bylo by to lepší. Pár nelogičností nad kterými můj mozek během projekce dumal se taky našlo a měl jsem trochu problém s tím "kdojezáhadnýstařík" twistem. Ale to je just my opinion. VERDIKT: Mně to zkrátka sedlo a užil jsem si to. Film roku to není, ale v top trojce zatím je. 8,5/10 ()

Adaaamecek

Tohle je úplně nejmíň horor ale úplně nejvíc muzikál. A to je docela zábava, ne? Do kina jsem šel s tím, že absolutně nevím, co se tam bude dít. A byl jsem velice příjemně překvapen. Film plynule přepíná mezi naším rokem do šedesátých let a dělá to naprosto úžasně. První zpátky do minulosti je naprosto úžasný a já jsem se zamiloval. Downtown (česky Pátá) slyším v hlavě pořád a Anya Taylor-Joy umí fakt velmi dobře zpívat. Celkově, se sountrackem a použitím písní z minulého století si někdo hrál strašně dlouho a dodává to duši celému filmu. Dodává ji úplně stejně jako Anya Taylor-Joy a naprosto úžasný Matt Smith. Takže klasicky ve zkratce: ne, není povinnost jít na tohle do kina, ale minimálně pustit si tohle doma bude určitě skvělý nápad a moc příjemně strávený večer. 7/10 ()

HanzoBureshi

Za mě je Last Night in Soho docela takové zajímavé překvapení roku. Líbilo se mi to lépe než třeba letošní Malignant od Jamese Wana, protože tady jsem fakt byl přilepený k obrazovce od začátku do konce. Herecké obsazení bylo skvělé + zpěv a skladba Downtown od Anya Taylor-Joy. Nejedná se o vůbec žádnou lekačku, ale mě to vůbec nevadilo. Dávám 80%. ()

Kushina

Konečně horor, který neděsil všemožnými démony a nadpřirozenými silami, ale jednou jedinou věcí. Tou věcí je minulost. Minulost dokáže být zlá krutá a při jejím zobrazení se to zdá být jako noční můra. V tomhle filmu vlastně nebyl jeden démon, ale bylo jich několik, ať už šlo o milionáře, boháče, nebo o nebohou dívku, které svět nepřál. Všichni z těchto lidí za sebou zanechali démony, kterým musela samotná módní návrhářka čelit. Eloise se se svým osudem poprala a vyhrála, ale museli při tom sledovat utrpení přechozích. Film jako takový byl fakt dobrý, na nic si nehrál a dával jasně najevo, o co jde a ve výsledku z toho byl dost dobrý horor. 70% ()

SpicyNugget

Mladinká Ell odjíždí studovat módní návrhářství do Londýna. Protože ji ale už serou pařby a sex jejích spolubydlících, pronajme si pokoj u jedné starší bábinky. K tomu domu ji ale něco poutá. Ve snech se jí zjevuje Sandie, kráska ze šedesátých let, která touží být zpěvačkou. Ell ji obdivuje a přitom si nevšímá, že jí Sandie přinese do života temno… Bože, tak neskutečně jsem se na tento film těšila! A jsem naprosto spokojená. Velký počin režiséra, skvělá demonstrace 60. let, skvělá hudba, super námět a fantastický konec, i když je pravda, že jsem tušila už od začátku, jak to bude doopravdy… A to mám sakra dlouhé vedení. Ale jsem maximálně spokojená, ještě nějakou dobu po shlédnutí mám mráz na zádech. ()

MrFarmer

Neokoukaný námět a vlastně i celkem artové pojetí, nicméně zatímco většina artovek trpí utahaností, Last Night in Soho má celkem slušný spád a supr soundtrack. V záplavě prefabrikované hollywoodské duchařiny z poslední doby, která cílí na...asi teenagery na prvním rande, je tohle celkem dospěle a originálně zpracovaný horor. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavý to je, to ne že ne, ale  tam kde to začne bejt napínavý, to pokaždý tak nějak utne a hororový to neni vůbec. Neni to marný, ale bohužel nečekejte nic, z čeho by jste měli husí kůži. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Tomas_PO

No wau. Skvelý nápad, výborná téma, príbeh a spracovanie, ako aj žáner, balancujúci medzi jemným hororom a silnou drámou. Výborná Thomasin McKenzie a Anya Taylor-Joy, ktorým sekunduje tiež parádny Matt Smith, no potešia aj vedľajšie role charizmatických Terence Stampa a Diany Rigg. K tomu všetkému skvelá hudba, krásne interiéry aj exteriéry úžasného Londýnskeho Soha a to ako rokov 60tych, tak aj tých súčasných. ()

Grázl83

Skvělá atmosféra i herecké obsazení, celkove dokonaly vizual. Bubaci mi atmosféru nekazili, teda až na ten závěr, kterej byl zbytecne preplacanej. ()

B0mb4st1c

Ještě 4. Asi mě to většinu času bavilo víc než, mě to začínalo nudit. Má to 2 velké plusy (parádní herečky a zajímavý vizuál), ale taky otravný ducho-zombíky. 6,5/10 ()

BlackAdder87

Je docela osvěžující vidět v dnešní době originální film a tenhle bezpochyby je, ve všech směrech. Výborná retro stylizace a skvělý soundtrack. ()

Malda37

Moc dobře natočeno, líbila se mi práce se světly. Je to snímek s emotivně napjatým příběhem, hodně scén sem nečekal a celkově mě film dost překvapil :D ()

veverysiak

Trpezlivo som čakal na hororové pasáže, ktoré nakoniec neboli hororovými pasážami, v mojom prípade to veľmi ublížilo celkovému dojmu, pasovať niečo za žánrovku a potom z prísľubu spraviť potrhanú nálepku ma dokáže nepredstaviteľne sklamať, chlapi to mali označiť ako krimimystériu a dákych 15 bodov by možno trhli naviac, inak je to ľahko podpriemerný kúsok s ľúbeznou Aňou, ktorý však nezanechá hlbší dojem, takže 45%. ()

DJMaroko

Mysteriózní to ano, horor ani okrajově. Celé to na mě působilo nějak divně a tak trochu přitažené za vlasy. Grande finále - uspávací čaj co neuspává a oheň co zaplane v minutě od jednoho špaku. Celý začátek jsem čekal kdy se to rozjede a když už to mělo náběh tak se Eloise místy chovala jako blbka. Ano retro 60 a celý vizuál perfektní to se musí nechat. To je ale vše. ()

tomino28

Všiml jsem si takového "nešvaru" mezi režiséry. Některým se po pár dobře přijatých filmech stane, že dostanou volnější ruku a mají tak možnost točit to, co je jim blízké a vlastní, nějaké své oblíbené a vysněné téma. Potud nic špatného. Ovšem jsou mezi nimi i tací, kterým se to trochu zvrtne a dělají si svůj další projekt jen pro sebe a moc je nezajímá, co tomu bude říkat publikum. U takových počinů je potom tenká hranice - buď divák tvůrci uvěří a takzvaně mu zobe z ruky, anebo ne. A to je potom průšvih. A právě zde u Last Night in Soho jsem měl neodbytný pocit, že Edgar Wright balancuje na tenké hraně. Na hraně, kde jsem z některých aspektů nadšený a některé se mi líbí už méně. A film jako celek navzdory kvalitním hereckým výkonům jenom prošumí a nejspíš upadne v zapomnění. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)