Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

ForGump

Bída, bída, Taylore. Ve filmu, kde se člověk má díky několika věcem (resp. dvěma) bát o hlavní hrdiny, tak nějak chybí psychologie postav. To načrtnutí u Angeliny mě nějak ani nedojímá a vůbec celkově to nemá co nabídnout, kromě, a to se musí uznat, specifického prostředí plného živlu. Jinak opravdu marné až na půdu, dost zkratkovité a na scénáristu (Sicario) a režiséra (Wind River) Sheridana hooodně povrchní. A ano potvrzuje se mi, že za poslední rok, co se svět filmu potýká s pandemií, vyplouvají na povrch pseudoblockbustery, jejichž kvalita je opravdu pochybná. A to, že velká část pochází od WB a HBO mě nějak neuklidňuje. Mainstream má asi problém, nebo se jeho vzkříšení dočkáme v opět normálním světě? 40% ()

Brooks

Naivne napísaný, psychologicky primitívny a katastrofálne obsadený survival. Relatívne krátka stopáž je plusom a pekné, fotogenické lokácie potešia oko, ale dejové zvraty a chovanie postáv, obzvlášť nechcene komického dua zabijakov, nadvihnú nejedno obočie. Jedinou ako-tak fungujúcou postavou je tu Bernthalov šerif, na nejakú pamätihodnú scénu si teraz ani nespomeniem. Že sa pod túto bezkrvnú mainstreamovú zákazku podpísal človek, ktorý si sám napísal a zrežíroval osobité a poetické Wind River je smutným dôkazom toho, že Hollywood zomelie každého. A Angelinu mám stále veľmi rád, ale sem teda nezapasovala vôbec. ()

Milda003

Možná jsem zaujatý, jelikož jsem si před shlédnutím přečetl některé recenze, ale dva elitní zabijáci jsou skutečně jako Pat a Mat. ()

Popelka93

Překvapilo. Děj je rychlý, nikde se s ničím nezdržuje. Záporáci mě taky celkem překvapili, čekala jsem větší "trouby". Trošku jsem čuměla že "těhule" je zvládla odrazit. Za mě dobrej film před spaním. ()

papadoce

Andželína je vskutku krásna milfka, Džon Bernthal môj obľúbenec a ostatní mi nevadili. Máme tu srillerík s nijak originálnou zápletkou, zasadený do prostredia hôr a lesov, v hlavnej úlohe s Endží hasičkou a pod taktovkou Taya Sheridana. No a keďže som od neho videl Wind River, na základe ktorého som ho mal ako kandidáta do top 10 režisérov, tak moje očakávania boli nemalé a to aj napriek miestnej 52. Taylor ale svoje čaro stratil. Z dokonalého Wind River sa premiestnil do tuctového srilleríku, aj keď po akčnej stránke čiastočne slušne natočeného. Jednania galganov, ako aj účtovníka boli nerealistické alebo skôr nelogické, niektoré scény (blesk a skok z veže) úplne zbytočné, navyše s postupom času bolo správanie zabijakov až na smiech a pripomínalo skôr paródiu a to mi dosť vadilo. Očakával som proste vyšší level scenára, jednotlivé scény dotiahnuté do dokonalosti, nie do Bé úrovne a nižšie. Nejakú tú hviezdičku dávam v podstate za zopár maličkostí a nie za to čo bolo natočené. Však ani neviem o čo strelcom vlastne išlo. Najviac ma to mrzí kvôli rejžovi. Dosť úbožina. ()

masekjc

Angelina poroučí větru, ohni a bleskům a i po dvaceti ranách pěsti do obličeje vypadá stále jako sexy milfka. Totální úlet... ()

Mamlas

Máme zde 2 dějové linie. První je o klukovi, který má od otce významné informace. Časem potká vynuděnou babičku Jolie a ta se o něj láskyplně stará. Tato linie je nedívatelně patetickomateřsky nudná a navíc je na Jolie ještě horší pohled než v minulých snímcích, kde vypadala hrozně. Druhá linie je o zabijácích, kteří mají dostat toho kluka. Tato linie je zajímavější. Sice slabá, plýtká, podprůměrná, ale aspoň místy se na to dá dívat. Ke konci se pak linie spojí a je tady finále, kde nechybí hrdinství, lesní požár, úžasní hasiči ani obvyklý konec. Prostě sterilní klišé. Celkově je to film pomalý, nudný, hloupý, plný vaty a keců, nezaujme a nevtáhne vůbec. (18%) ()

RyanRainheart

Přidávám jednu hvězdu za parádní soundtrack, jinak naprosto ničím zajímavý film, který se velmi liší od knihy, kterou jsem četla a líbila se mi podstatně víc, už i pro to, že postavy tam byly daleko lépe popsány. Tady není na postavy kladen vůbec žádný důraz, protlačovaná je akorát Angelina, jelikož je to hlavní hvězda filmu, takže je logické, že se film zaměřuje převážně na její hrdinku a zbytek postav tam dělá tak akorát křoví. Navíc v knize jsou oba zabijáci nekompromisní vrazi co nedělají zbytečné chyby, kteří si jdou si za svým cílem - ve filmu je to bohužel dvojice naprostých nevýrazných pitomců, u kterých si člověk říká, jak mohli vůbec tak dlouho přežít. Toto, že natočil režisér Wind River a scénárista Sicaria??? ()

Pete

Jenom snaha nestačí, prostě se to nepovedlo, nedělal bych z toho vědu. Film selhává na všech úrovních, napětí funguje snad jen že začátku, když ještě divák neví, o co půjde. Katastrofický film, thriller, komedie? Jakmile se děj smrskne na dva zabijáky a kořist, odhalí se naráz všechny slabiny scénáře. Proto nemá cenu nic příliš rozebírat, pro představu postačí výpis několika spoilerových poznámek, vytržených z kontextu: Jeden vrah špatně nabíjí svůj samopal, a nechá se tak zastřelit kulovnicí černoškou, která tam přijela na bílém koni v šestém měsíci. Druhého s pistolí pak v lese přepere AJ pouze s cepínem a malým klukem. Vůbec nesmrtelná AJ tady vyvádí - padá z věže, je zasažena bleskem, a nakonec přežije lesní požár v potoce (dýchat zjevně nepotřebuje). Teď mi asi nikdo neuvěří, ale bohužel to není zdaleka tak vtipné, jak to zní. Měl jsem z toho podobný pocit, jako z posledních Neesonovek. ()

PlysovyMacko

Angelina pomáha chlapcovi na úteku pred dvoma zabijakmi a čelí lesnému požiaru. Film chcel asi byť napinavou drámou, ale je slabý jak čaj. Zabijaci sú nemožni a Angeline šéfku hasičov neverím. ()

Pitryx

No, už jsem viděl i horší filmy. Tohle byl docela napínák, ale bohužel se tu taky hodně kecalo, takže to bylo místy trochu statické. No, u mne je to trošku podprůměrné. ()

xxmurphyxx

Uf.... po rokoch som videl moju starú platonickú lásku Angelinu a hneď v takejto kokotine. Zamrzí. Už začiatok bol trochu útok na moje vnemy, mám rád silné ženské postavy, preto aj milujem Laru Croft a jej filmovú podobu v podaní Angeliny, aj keď filmy samé o sebe sú pekná bieda, ale vidieť ju tu na silu hrať strong female character, lebo to je v móde bolo ako príjemné ako vytierať prdel žihľavou. Ta scéna s padákom na aute bola na smiech a tie chlapácke, mega drsné dialógy boli čistý cringe. Ale pretrpel som v očakávaní chvíle, kedy príde na riadnu survival akciu v lese. Miesto toho som dostal dvoch pablbov, ktorí si nevedia dať rady s jednou tehotnou ženskou a ktorých jediný skill bola ich totálne všedná vizáž s ktorou pôsobili ako d2d predajcovia a nie nájomní vrahovia. O ich inteligencii by sa dal napísať sloh. Rozstrieľam auto s korunným svedkom, ale už sa nezbehnem pozrieť dole a poistiť sa, že to má za sebou. Po zapálenom lese, kde vidieť desiatky metrov do predu behám so zapnutou baterkou, nech ma ľahšie zbadá moja obeť, ktorú prenásledujem. Naháňam sa s ňou ozbrojenou sekerou okolo stromu ako jebnutý a vystavujem sa zásahu miesto toho, aby som si držal odstup, keďže mám pištoľ, čo je zbraň na diaľku a obeť má sekeru, čo je zbraň na blízko. Rozpísať všetky scény kde absentuje logika v tomto filme by bolo na diplomovú prácu. Zato Angelina si ide svoju ligu, tvári sa sexi ešte aj keď sa zjebe z veže, čo je mimochodom slušná wtf scéna a väčšinu z nás by taký pád asi posadil na kolieskové kreslo. Ale Angelina nie je ulepená z hovna, čo nám všetkým dokáže o niečo neskôr v pamätnej scéne na lúke, kde si zabehá do rytmu bleskov, ktoré jebú o sto šesť vždy pol metra od nej. Až na ten posledný, ktorý ju lízne a spôsobí, že si pri páde zajebe kolená od blata. Toto je taká scéna, že fúúúú. Ako ozaj neviem čo si o tom myslieť, každopádne drogy dávajú divné nápady pri točení filmov. Tento film je neuveriteľná zmes nelogických a absurdných kokotín. A nudného chodenia po lese Angeliny s malým sopliakom. Skoro som zabudol, je tu jeden malý fagan, ktorý podľa mňa svojím hereckým podaním zahanbil zvyšok bandy bez rozdielu a aby som ešte nezabudol na dobráckého šerifa motherfucking punisher Bernthala a jeho tehotnú, ako inak čiernu ženu. Jediné, čo ozaj na tomto filme stojí za to je pekná kamera, filter a scenéria prírody. Rýchlo zabudnúť a naďalej si Angelinu pamätať ako Laru. ()

cerdax2

Jak pejsek s kocickou varili film - co tam dame ? zabijaky, damu s traumatem, dite, serifa ... to by byla nuda ne ... tak tam pridame pozar ... a uvarime pripaleny horky brambor ;) Mate na vyber, bud usetrite 100 minut sveho casu nebo nevyzadujete po postavach, aby se chovaly alespon trosicku rozumne, nevadi vam naprosto zbytecne kusy pribehu (jedeme za sefem, aby nam sef rekl, ze to mame dodelat a poradne :P) a spokojite se CGI ohnem, protoze jedinej CGI ohen vam nepopali plice, kdyz pobihate tesne okolo ci nad vami slehaj plameny. 2 hvezdicky za krasnou prirodu. ()

Mikecat

Tajomstvo škandalózneho odhalenia a dvaja nájomný vrahovia prekrytý s deprimovanou Angelinou sľubovali úspešný thriller plný napätia, akcie a vyvrcholenie odkytia tajného listu u malého chlapca, ktorý spôsobil celú spúšť. Opak je však pravdou, so založením požiaru zhorí aj všetka nádej, režijne nezvládnuté, Angelina taktiež vyhorena, povie pár viet, znesie pár úderov, proběhne po lese, neustále sa leje dezinfekciou a obväzuje, obnaží sa do podprsenky. Zabijáci vystrielaju nekonečné zásobníky naverimboha s jednym zásahom, druhá část absolutně nezvladnuta, otvorená, nevysvetlena. Vynikajúci Bernthal a Gillen. ws ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)