Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Recenzie používateľa Mistr119 k tomuto seriálu (223)

Kobka (2002) (S06E06)

O lidských hodnotách neopouštění svých blízkých.. :) A O'Neill a Daniel Jackson zpátky z dovolené.. :) ()

Stínohra (2002) (S06E07)

Přeneseno na jinou planetu, ale vlastně problémy té naší. + celkem obstojná detektivka s tím závěrem, co je Odboj vlastně zač. :) ()

Hrdinové (2002) (S06E08)

Taková trošku parodie na sebe sama, ale co tím jako tvůrci chtěli říct? :D Možná je fajn mít odlehčenou epizodu, ale nemohu jí dát prostě víc než 3. ()

Svornost (2002) (S06E09)

Vlastně především akční díl, kde by vzájemní spojenci měli opravdu spojenci být a nedokázali se oprostit od xenofobie, závěrečný proslov Bra'taca přece jen dílu vysluhuje 4.*. :) ()

Lék (2002) (S06E10)

V průběhu dílu jsem si říkal, co se asi tak stalo s tou jednou danou královnou. A ejhle, to je ona! :) Díl jsem si z dřívějška nepamatoval, teď si ale myslím, že budu. :) Škoda, že mi ještě není známo, jak ke svému přesvědčení královna přišla. :) Nicméně za řešení morální otázky dávám dílu plný počet. :) ()

Prometheus (2002) (S06E11)

Seznámení s Prometheem, napínavý závěr, ale tentokrát jenom akční díl založený zpočátku zase na tom, jak nebezpečné je sdílení informací o SG a vlastně si tímto dílem dokázali svoji pravdu! 🙄 ()

Nepřirozený výběr (2003) (S06E12)

Setkání de facto s novou rasou, jejíž hlavní poslání je se množit...v čem jsme jiní? Závěr byl trošku rozporuplný, opět se projevila O'Neillova až arogantní chladná logika, která zabila i stvořitelku replikátorů. Zajímavé také sledovat, že to, co lidé považovali za odstranění chyby ostatní replikátoři považovali za chybu. :) ()

Karanténa (2003) (S06E13)

Jeden z dílů, který si pamatuju z prvního sledování seriálu. :) Taky znáte takový ten pocit, že po vás něco leze a když se podíváte na ruku, nic tam není? :) Tenhle díl přináší, i když konspirační, vysvětlení. Navíc je celkem pravděpodobné, že v jinak polarizovaných dimenzích žijou další tvorové, stejně tak jako je možné, že žijou bytosti jinde ve vesmíru než na Zemi. :) ()

Kouřová clona (2003) (S06E14)

Díly, které se odehrávají jen na Zemi a mají politické motivy nemám moc rád...ale tady tomuhle dílu můžu přičíst k plusu soudržnost a spolupráci, která vládne v SG-1 namísto nutné ostražitosti i vůči nejbližším v NID. ()

Ztracený ráj (2003) (S06E15)

Zajímavý nápad udělat izolovanou planetu jako ráj... ostatně nemáme něco takového teď? :D Plusové body má epizoda za projevení kladné stránky povahy O'Neilla v závěru - je jednoduché mít rád přátele, ale těžké milovat nepřátele. :) ()

Proměna (2003) (S06E16)

Tak máme zase o Goaul'da míň... :) Nirrti tvoří kontroverzní "děti", které mají super schopnosti a stanou se pak její zkázou.. :) Přitom i když má sobecké zájmy, z Goaul'dů je asi nejkontroverznější, že naoko opravdu vypadá, že pomáhá... :) ()

Prozrazené tajemství (2003) (S06E17)

Jeden z opakujících dílů... měl jsem sto chutí dát dílu 2*, ale za ctnost, kterou SG-1 má nechávám na 3... Generál v závěru zachráněn doslova po vzoru antických dramat "deus ex machina" neboli "Asgård in teleportum"... :D ()

Trosečníci (2003) (S06E18)

Zajímavá zápletka...kdyby to byl ovšem první díl tohoto typu... pomalu se tyhle střety s jinými civilizacemi začínají opakovat... :) ()

Dvojí realita (2003) (S06E19)

Epizoda napsána hercem Teal'ca. :) Výborný nápad, krásná zamotaná zápletka, aby pak posléze mohla být rozmotávaná a v závěru nakonec učiněn krok k jaffské svobodě. :) ()

Svědek minulosti (2003) (S06E20)

Bez toho, abychom poznali svou minulost nemůžeme vědět, kdo jsme. :) Pěkný díl s novými nalezenými bratry. :) ()

Proroctví (2003) (S06E21)

Tyhle díly zaměřené na hrátky s časem můžu!! :)) Zajímavá analýza toho, jestli je možné měnit budoucnost či ne. :) Opravdu nejsme schopni jakýmkoliv způsobem určit směr i rychlost částic? :) Krásně napsaný scénář, že do poslední chvíle to vypadá jako nezvratný osud. ()

Kruh se uzavírá (2003) (S06E22)

Název říká vše. :) Poslední díl série, který působí jako konec celého seriálu, protože nenavazuje. :) Navíc vše končí tam kde začíná... :) A končí? Není konec jenom zase začátek? Vše je v názvu. :) ()

Season 7 (2003) (S07)

Asi je to opět na plný počet pro sérii. :) Obsahuje sice dost dílů, které jsou už jenom akční a začíná být znát, že scénáristům dochází nápady (a taky je dost znatelná snaha seriál zcela ukončit), ale spousta dílů je stále ještě 4*-kových nebo dokonce 5-ti. :) Série provádí od návratu Daniela Jacksona až po plné vymýcení nejobávanějšího z Goaul'dů. Anebo ne? :) ()

Návrat ztraceného syna (2003) (S07E01)

Super, tak Daniel Jackson se opět rozhodl na plný úvazek vrátit k seriálu, máme tady řešení ztráty jeho paměti, poměrně rychle se to podařilo, no a pak musíme vyřešit Anubise a jeho superzbraň... :) Takže hodně akce, Jonase nevíme ještě jestli se nezbavíme, aby byli zpět jen 4 členi a jedeme dál... :) Bohužel ale bez hlubšího čehosi. :) ()

Návrat domů (2003) (S07E02)

Tak a máme dokonáno. :) Michael Shanks se vrací k seriálu a nakonec celkem se ctí proběhla výměna člena SG-1. :) Jen to teda bylo trošku prvoplánové... :) ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě