P4S-237 byla kdysi pod kontrolou Ba'ala. Protože se už na ní nenachází tolik naqadahu jako dřív, Ba'al planetu opustil. Proto teď planetě vládne Mot (zástupce Ba'ala). Místní věří tomu, že příchod SG-1 má symbolizovat jakousi revoluci v boji proti Motovi. Jonasovi se zjeví vize budoucnosti. Poté náhle omdlí. Vrátí se na SGC, kde si Jonas projde další vizí. Dr. Fraiserová najde v jeho mozku nádor, který se tvoří rychleji, než jakýkoliv jiný obyčejný nádor. Může ho zachránit jen operace. Jonas v jeho další vizi uvidí raněnou Sam. Neváhá a vydá se za Jackem. (Varan)

majo25

Zaujímavé, že až so záverom 6. série sa dostala na scénu seriálu téma s predvídaním budúcnosti. Napínavý dej, záver výborne graduje a divák do poslednej chvíle nevie, ako to skončí. O'Neill: "Čakáte ešte niekoho?" ()

Grogan

Jedna z nejlepších epizod 6. série a celého seriálu vůbec. Zajímavě si pohrává s myšlenkou předurčenosti osudu, nakolik má na tenhle fakt člověk vliv. Jonasův charakter tu byl výborně vykreslen, škoda, že šlo o jednu z jeho posledních epizod, protože měl hodně potenciálu do budoucna. Skvělé akční scény, především ta vize s napadením SGC byla hodně působivá. ()

kwoky

"Víš... kdykoliv se proberu v goauldském vězení, mám neodbytný pocit, že se stane něco zlého." Oneillova přezíravost (výborně zachycená i v dabingu) při rozhovoru s goauldem Motem je pro mě nejlepším momentem této epizody :) "Vy jste bůh Mot, který nás přišel potrestat za naši drzost... a tak dále." Zkrátka když s těmi sebestřednými chvástaly mluvíte už po stopadesáté, zanechá to stopu :) Kromě toho zde máme zajímavý koncept vidění do budoucnosti po genetických manipulacích od Nirrti v jednom z předchozích dílů. Na mě to fungovalo a tenhle díl jsem si užil. ()