Na stanovišti Alfa (které používají lidé ze Země) se ukrývají lidé (SG-1 a vojáci), Tok'rové a goa'uldi. Tok'rové se museli nutně vrátit, kvůli tomu, že jejich planeta byla napadena Anubisovými vojsky. Proto tam všechny 3 kultury budou muset vydržet pospolu. To Tok'rům a goa'uldům neprospívá. Navzájem mezi s sebou bojují. Vzájemná nesnášenlivost vyvrcholí tehdy, když někdo poškodí bombu. Naštěstí bomba nevybouchla. Proto musí společně přijít na to, kdo je zrádce. (Varan)

kwoky

Díl, ve kterém paranoia stříká na všechny strany. Lidé, Tokrové a Jaffové dohromady na jednom místě, spousta starých křivd a bolístek, hrdost a čest. A jeden neviditelný vetřelec, který jim všem pěkně motá hlavy. Také je tu památná scéna "všichni k zemi" Jacka "těžký kulomet" Oneilla. "- Pane, to pole způsobující neviditelnost ..." "- Chcete mi říct, že toho neviditelného můžete..." "- Ano." "- Dík, to mi stačí." ()

majo25

Menej zaujímavá epizóda o rozporoch medzi Tokrami a Jaffmi, ktorá však bola asi potrebná na nastavenie a ucelenie vzťahov do ďalších epizód. Detektívka s odhalením vraha sa točí v kruhu, ale našťastie to napráva silný akčný záver. Konečne aj O'Neill dostáva primeraný priestor, aby ukázal svoje veliteľské a bojové schopnosti, pretože väčšinou si z neho tvorcovia robia iba prebytočného srandistu. ()

Grogan

Tahle epizoda mi trochu připomínala Predátora, hlavně ta úchvatná scéna, kdy Jack rozstřílel kulometem půlku tábora. Zajímavě byla vykreslena i atmosféra nepřátelství v táboře mezi Jaffy a Tok'ry, kde se lidé snažili udržet příměří, i když sami měli nějaký vztah k jedné ze stran. Jako jedinou slabinu vidím závěrečnou pointu se zabitím Ashraka Brata'cem, dosud zcela přesný a nelítostný zabiják z nějakého důvodu nechal svou oběť naživu, aby se mohla vrátit a zabít ho. ()

Xeelee

E08 ⤶ Není nad trochu paranoi mezi Jaffy a Tok’ry. Jen oni, lidé a jeden neviditelný zabiják, který je loví jako Predátor. Idylka. Nic znesvářené strany nesemkne jako společný nepřítel. Ale proč útočník nezměnil strategii, když vymysleli jak na něj, a nechal se tak snadno porazit? ⤷ E10 ()