Daniel se vrací zpět mezi živé. Bohužel se nedostal na Zemi, ale na jinou planetu. Mezitím na SGC Jonas odhalil „ztracené město“ z Abydoské tabulky. SG-1 s jiným SG týmem vyráží na planetu, kde se město nachází. Když tam dorazí, najdou jen sutiny starého města a nějaký kočovný kmen. Tam však najdou něco významnějšího – Daniela. Je tu však problém, Daniel si nic nepamatuje. Jack a Sam se ho snaží přesvědčit, aby se vrátil. Daniel má pocit, že jeho „ztráta paměti“ musí mít nějaký význam. A tak se nechce dozvědět, co se kdysi stalo... (Varan)

Mistr119

Super, tak Daniel Jackson se opět rozhodl na plný úvazek vrátit k seriálu, máme tady řešení ztráty jeho paměti, poměrně rychle se to podařilo, no a pak musíme vyřešit Anubise a jeho superzbraň... :) Takže hodně akce, Jonase nevíme ještě jestli se nezbavíme, aby byli zpět jen 4 členi a jedeme dál... :) Bohužel ale bez hlubšího čehosi. :) ()

kwoky

První půlka dílu je pomalejší a přemýšlivější - řešíme návrat Daniela Jacksona zpět mezi živé, ale přišel o paměť. Druhá půlka je pak akčnější a zahrnuje fakt hodně šílený plán, jak napadnout Anubise a jeho ultimátní zbraň. Dřív by něco takového Hammond nikdy nepovolil kvůli extrémnímu riziku. Některé narážky na Star wars byly až směsně přehnané. Škoda jen, že vládci Ti začíná šplouchat na maják. Celé to mohlo dopadnout mnohem zajímavěji. ()

zborja

S těžkým srdcem dávám pouze 4 hvězdy. Už pár týdnů poctivě sjíždím SG-1 od začátku. Je to moje srdeční záležitost ještě z dětství a Daniel byl mou nejvíc nejoblíbenější postavou. Nicméně když se na seriál dívám aktuálně s mnohaletým odstupem, musím přiznat, že Danielova postava mi začala vadit a jeho místo nahradil Jack. Tento díl jsem viděl poprvé a vzhledem k předchozímu maratonu na mě působil ploše z hlediska vztahů a chemie mezi postavami. Jako by návrat Deniela nebyl vnímám až tak pozitivně. Pokud k tomu přidám i vztah Michaela Shankse k seriálu, tak bych se nedivil, kdyby se to promítlo i do herectví jeho kolegů. Je to ovšem pouze můj subjektivní názor. Úplně by stačilo, kdyby sem tam hostoval jako vyšší bytost a radil se s Jonasem o dalším postupu, ale už se stalo. Třeba to v jiné realitě zařídili jinak, ale nemáme kvantové zrcadlo, abychom to zjistili. ()

Grogan

Jako úvod 7. série jde o vynikající díl. Dále se vyvíjí boj Země s Anubisem, je zde hodně akce ve vesmíru, chytrý plán na oklamání Anubise, pěkné charakterové momenty, trochu humoru (i když někde není moc vtipný, 7. řada kvůli časté absenci RDA používala jeho charakter primárně pro hlášky a mnohdy to bylo na úkor inteligence jeho postavy). Vlastně mi zde vadila jen jediná věc a to je jasně viditelná snaha co nejdříve napasovat Daniela zpět do týmu a naopak vypakovat Jonase co nejdříve někam do pryč - třeba jeho vecpání se do briefingu, kde neměl být s odůvodněním "přece jsem býval částí týmu" nebo bleskurychlý návrat paměti jsou dobrým příkladem, i scéna na lodi je napsaná tak, aby umožnila vývoj této výměny (Daniel, který ani není v aktivní službě, zkoumá počítač, díky tomu je zajat Jonas a to připraví půdu pro návrat na jeho domovskou planetu). ()

Xeelee

E22 ⤶ Daniel Jackson je zpět! Jak to v minulé epizodě pokonil, tak se s amnézií vrátil bojovat proti Anubisovi. Mezitím lidé vymyslí plán, jak nalákat Anubise do pasti. Použít hyperpohon pro proniknutí přes štíty Hvězdy smrti je neotřelý nápad. Plán vyšel a Anubis už nemá ten jeho čupr supr generátor štítu. Jonas s Danielem ale uvízli na Anubisově lodi. Pokračování příště. ⤷ E02 ()