Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Recenzie používateľa Xeelee k tomuto seriálu (181)

Zámienka (2000) (S03E15)

E14 ⤶ Otevření etických otázek ohledně využívání hostitelů Goa'uldy bylo velmi zajímavé. A ještě zajímavější je, jak naivní jsou Tolláni a jak snadné by bylo je zničit. ⤷ E16 ()

Urgo (2000) (S03E16)

E15 ⤶ Za předpokladu, že Bůh je nekonečný a vesmír je taky nekonečný… dala by sis palačinku? Cítíte se osaměle? Pořiďte si Urga. Jestli existuje seznam nejotravnějších filmových postav, tak Urgo by byl na prvním místě. A už jste viděli Teal'ca vychutnávat si koláč a pít vroucí kávu? ⤷ E17 ()

Sto dní (2000) (S03E17)

E16 ⤶ I členové SG-1 mají nárok na pár měsíců volna. A zůstal by tam napořád, kdyby Sam nepřišla na to jak se dostat skrz pohřbenou bránu, inspirována Sokarovým ničitelem Iris, který vyvíjela, zatímco Jack na druhé straně dával šanci románku s Lairou. Tenhle díl má hutnější apokalyptickou atmosféru než většina apokalyptických filmů. Upřímně, z té scény, jak jsou na planetě, kde přímo na ně padá spousta ničivých meteoritů, se mi dělalo poněkud nevolno. ⤷ E18 ()

Odtiene sivej (2000) (S03E18)

E17 ⤶ Děti, krást je špatné, víte? Vítejte na mezirasové tajné akci na dopadení pašeráků. Za vším samozřejmě stojí Maybourne, odnož NID a bůhví jak vysoko nitky vedou. ⤷ E19 ()

Nové poznanie (2000) (S03E19)

E18 ⤶ Optricové a Bedrosiané jsou na vyšší technické úrovni než my, dávné věky spolu válčí kvůli naprosté blbosti (původu lidí na planetě) a ještě se nezničili? Docela obdivuhodný výkon. K takovým vymytým zeleným mozkům nemá smysl se vracet. Některé existence funční brány a další fakta zvyklala, ale ne snad nejtupějšího záporáka z celého seriálu, který tam tomu velel. Zajímalo by mě, jestli se to u nich nakonec ututlalo, nebo se pravda začala šířit i mezi odpůrci mimozemského původu, když se brána nachází zrovna u nich. ⤷ E20 ()

Materský inštinkt (2000) (S03E20)

E19Kdo hledá splynutí, najde vše co hledá. Takové to poklidné zenové rozjímání během hrozícího útoku Apophisovy armády. Na scénu vstupuje rebelský antik Oma Desala. A moudrý jaffský bojovník Bra'tac se od mnicha dozví, že na velké cestě v sobě nemůže mít zlo a nakopne ho to k tomu, aby bojoval alespoň dalších 80 let, než zemře. Nejlepší hláška je ale ta se světlem svíčky, která je mnohem hlubší, než se na první pohled zdá. Je o osvícení, povznesení. ⤷ E21 ()

Krištáľová lebka (2000) (S03E21)

E20 ⤶ Nesnáším zajímavé epizody, k jejichž budoucímu dovyprávění už se tvůrci nevrátili. Takže Danielova dědečka z blázince, co zůstal s obry z jiné planety, jsme viděli poprvé a naposledy. A ta lebka, přenášející lidi a posouvající je do jiné dimenze asi k ničemu užitečnému nebude. ⤷ E22 ()

Nemesis (2000) (S03E22)

E21 ⤶ Jeden malý krůček pro Jaffu… aneb je potřeba zničit asgardskou mateřskou loď. Replikátoři míří k Zemi a Asgardé s nimi prohrávají bitvu o přežití. Epické finále sezóny. Replikátoři jsou tu. Tak dlouho Asgardé naznačovali jejich existenci, až se na nás přiletěli podívat osobně. ⤷ E01 ()

Season 4 (2000) (S04)

S03E01 ⤶ Kvalita má vzestupnou tendenci. Tolik 5* jsem zatím nerozdal. Sam u Asghardů definovala strategii boje proti replikátorům, nacističtí eugeničtí mimozemšťané páchají genocidu na jiném národu, od začátku do konce se nebudete moct přestat smát v geniálně pojaté časové smyčce (rozhodně jeden z nejlepších dílů celého seriálu), prozkoumáme největší díru v Galaxii (Sibiř), máme tu unasovský remake filmu Enemy Mine, SG-1 řeší na právě teraformované planetě tramvajové dilema a úplně se neshodují v jeho řešení, na zemi nacházíme hned dvě funkční vesmírné lodě a dva Goa’uldy ve stázi, zlé síly donutily odstoupit Hammonda z Texasu, jedna rasa nás málem vyhubila zneplodněním, hybrydní lidskomimozemské technologie jsou hodně špatný nápad, stejně jako fetování goa'uldských drog, ubránili jsme se jakési elektromagnetické entitě a SG-1 zabila za pomoci druhé SG-1 a Tokrů dva mocné Goa'uldy. RIH 5433454543344555544555/5* 85%S05 ()

Malá vítězství (2000) (S04E01)

E22 ⤶ Sam vymyslela dostatečně hloupý a šílený nápad, který vyhraje Asgardům bitvu s replikátory a ti díky tomu mohou přiletět zachránit Zemi před jedním přeživším hajzlíkem, co napadl ruskou ponorku. Tahle strategie boje proti replikátorům se osvědčí i v budoucnu. ⤷ E02 ()

Druhá strana (2000) (S04E02)

E01 ⤶ Nacističtí Euronďané rozpoutali celoplanetární válku, páchají genocidu na nečistých a když to SG-1 prokoukne, tak jim odmítnou nadále pomáhat výměnou za technologie, ale fakt nechápu, proč Jack nechal zavřít Iris. Ten vědec by byl jako vězeň neocenitelný. A otázkou je, proč se SGC po pádu Euronďanů nespojila s geneticky nečistými Ploditeli. Konec a to co nenásledovalo trošku sráží dojem z jinak perfektní epizody. ⤷ E03 ()

Odkaz Ataniků (2000) (S04E03)

E02S velkou mocí přichází velká odpovědnost. Kde jen už jsem to slyšel? U Antiků? Já jen nechápu, jak mohli Antikové vynalézt takový kšunt. Spolupráce s Tok'ry není tak úplně sluníčková. Neříkají lidem tak úplně všechno. Intrikují a strategizují, tak jak se to naučili dělat s Goa'uldy. A Freya dává všem na odiv, jak je... ehm... intelektuálně vyvinutá. ⤷ E04 ()

Na rozcestí (2000) (S04E04)

E03 ⤶ Řekl někdo Teal'covi, že má ženu a syna? A ten Tanithův plán byl dobrý do chvíle, kdy zabil Shan'auc, když mu do té doby Tok'rové (narozdíl od lidí) bůhví proč důvěřovali. S04E22E05 ()

Rozděl a panuj (2000) (S04E05)

E04 ⤶ Největší slabinou tohodle dílu je to, že nevíme kdo za'tarcy naprogramoval a proč už se nikdy neobjevili. V budoucnu uvidíme už jen ten detektor podvědomých lží a implantovaných vzpomínek. takže to nebyla moc dějotvorná epizoda, ale příběh o zakázané lásce Jacka a Sam. Což je zvláštní, protože ta linka se za'tarcy skvěle funguje a vztah Jacka se Sam není nic nového a zajímavého. Jediným přínosem téhle dějové linky bylo, že ta technologie je chybová a na tom se dal vystavět další díl. ⤷ E06 ()

Časová smyčka (2000) (S04E06)

E05 ⤶ Asi nejvtipnější epizoda celého seriálu, s perfektním chytře vystavěným příběhem, kde nechybí romantika ani napětí. Jen mě zarazilo, že uprostřed nekonečné nudy nenapadlo Jacka, že si bez následků může dělat co chce, a muselo to napadnout až Daniela. Bůhví co za ty tři měsíce ve smyčce stihnul :D ⤷ E07 ()

Vodní brána (2000) (S04E07)

E06 ⤶ SG-1 už byla všude možně, ale teď navštívila největší díru v Galaxii, Sibiř. A hodně se tam zvracelo. Našli zmrzlého Maybourna a inteligentní vodu, která volá domů. ⤷ E08 ()

První hostitelé (2000) (S04E08)

E07 ⤶ Celá linka s Unasy bude téměř jistě remakem filmu Enemy Mine (1985). Unasové vypadají velmi podobně jako Drakové, proti kterým bojují lidé. Při jedné bitvě ztroskotají človek s mimozemťanem na pusté planetě a časem se spřátelí. Na to, že nejde o náhodnou podobu, ukazuje i epizoda Hvězdné brány Enemy Mine (S07E07). Jen došlo ke změně významu z můj na těžba. Tady chce postřelený Unas Chaka, který při potyčce zabil pár lidí, sníst Daniela, ale nakonec se díky Danielově snaze spřátelí. Na původní planetě Unasů a Goa'uldů (kteří jsou nedetekovatelní, protože nemají v krvi naquadah). Příště se Chaka objeví v páté sezóně. ⤷ S05E07E09 ()

Spálená země (2000) (S04E09)

E08 ⤶ SG-1 řeší tramvajové dilema a členové dochází k různým závěrům. Co Danielovi tak trvalo? Možných řešení k prozkoumání mě velmi rychle napadlo hned několik... Třeba že by suroviny pro terraformaci doplnili od lidí či dalších spojenců. A rád bych viděl jak s nimi Lidé navazují spojenectví. ⤷ E10 ()

Pod povrchem (2000) (S04E10)

E09 ⤶ Povaleči z kaváren do polí a továren. Civilizace provozující téměř etickou formu otroctví změnila vzpomínky členů SG-1 a poslali je makat do podzemí ke strojům, které by po úpravách od Sam nemusel nikdo obsluhovat. Jestli pak ty úpravy provedli a vyměnili si technologie? ⤷ E11 ()

Není cesty zpět (2000) (S04E11)

E10 ⤶ To, že jsi paranoidní, neznamená, že po tobě nejdou. Šílený paranoidní konspirační teoretik na práškách ví o Hvězdné bráně a tvrdí, že je mimozemšťan. A taky že jo. A jdou po něm spolumimozemšťané, kteří chtějí klid na existenci. A v příští sezóně zjistíme, jak to s nimi dopadne. ⤷ S05E12E12 ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě