Výskumné tímy SG-1 a SG-2 sa spolu s Bra´tacom vydávajú na planétu Kheb. Údajne sa tu ukrýva Harsesis, dieťa, ktoré v sebe ukrýva všetky znalosti Goa´uldov. Nedorazili však ako prví, na planéte už pátra skupina Jaffov s rovnakým cieľom - zajať Harsesis. SG-1 nájde všetkých Jaffov mŕtvych, ale nevie identifikovať zbraň, ktorá ich spálila na kosť. Vzápätí stretáva tajomnú mimozemšťanku, ktorá vzácne dieťa ochraňuje. (TV JOJ)

Xeelee

E19Kdo hledá splynutí, najde vše co hledá. Takové to poklidné zenové rozjímání během hrozícího útoku Apophisovy armády. Na scénu vstupuje rebelský antik Oma Desala. A moudrý jaffský bojovník Bra'tac se od mnicha dozví, že na velké cestě v sobě nemůže mít zlo a nakopne ho to k tomu, aby bojoval alespoň dalších 80 let, než zemře. Nejlepší hláška je ale ta se světlem svíčky, která je mnohem hlubší, než se na první pohled zdá. Je o osvícení, povznesení. ⤷ E21 ()

Grogan

Pro mě hodně nudná, spirituální epizoda, kde nejvíce prostoru dostal Daniel, kterého mám z hlavních postav (včetně Hammonda) nejméně oblíbeného, zbytek týmu tu tak paběrkuje. Kdyby to celé bylo podepřeno zajímavou dějovou linií, tak by mi centr na něj zase tak moc nevadil, ale celá storyline o Harsesisovi mě zase tak moc nebavila, ani linie o povznesených nepatří k mým nejoblíbenějším (alespoň ne v téhle podobě). Pěkný konec a trochu charakterového vývoje pro Bra'taca tomu ty dvě hvězdy nakonec vydělaly. ()

kwoky

Filozofická epizoda, ve které se poprvé setkáváme s Omou Desalou na Kebu. "Když je něco jasné, trvá delší dobu, než si to uvědomíš. Kdybys ihned poznal, že světlo svíčky je oheň, pak by jídlo bylo už dávno uvařené." Pár složitějších témat plus Danielovo pochopení souvislostí dělají z tohoto dílu opravdu zajímavou podívanou. Do dobrého základu přisypeme i trochu akce a jako celek mi to fakt chutnalo. ()