Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Recenzie používateľa PlysovyMacko k tomuto seriálu (51)

Spása I. (2002) (S06E01)

Anubis vymyslel fantastický spôsob ako zaútočiť na Zem. Niečo také by som spravila aj ja. ()

Spása II. (2002) (S06E02)

Skvele napísaná epizóda, kde všetci ťahajú za jeden povraz a každý urobí niečo pre záchranu Zeme. Jonas si svoje miesto v tíme zaslúžil. Nechápem prečo Anubis svoj antický prístroj tak slabo strážil-len silové pole a par jaffov. A McKay nie je až tak na facku ako vždy. ()

Havárie (2002) (S06E03)

Nie som fanúšikom týchto záchranných epizód, lebo mi všetky pripadajú na jedno kopyto, ale táto je fajn. Hlavne Thor, ktorý je v počítači a škoda, že im ta loď neostala, bol by to veľký úlovok. A nebyť Jonasa, tak určite zhebnú. ()

Hrdinové (2002) (S06E08)

Veľmi vtipná epizóda o tom ako sa dvaja vedci pripletu do misie SG1. Maju viac šťastia ako rozumu. Komicku postavičku Felgera priviedli späť v epizóde Pomstitel. ()

Svornost (2002) (S06E09)

O komplikovaných vzťahoch medzi spojencami-ludmi, tokrami a jaffami. Najlepšia scéna je O'Neill s guľometom a ten Ashrak sa na konci ľahko nechal chytiť. Napriek všetkému lepšie a napinavejsie ako Predator. ()

Nepřirozený výběr (2003) (S06E12)

Replikatori sa vďaka stroju času vyvinuli a užili si trochu mučenia ľudí. Zrada ako chladnokrvné racionálne rozhodnutie mi prišla celkom smutná. Páčila sa mi planéta replikatorov zložená z blokov a piaty mal taky zlatý nevinný kukuč. ()

Kouřová clona (2003) (S06E14)

Jack zabil Kinseyho, ale keď zistia že imitacne zariadenia boli ukradnuté, vyjde najavo, že všetko je inak. Sg1 vyšetruje, Carterova spolupracuje s NID. V skutočnosti by nebolo také ľahké usvedcit tajnú organizáciu. ()

Ztracený ráj (2003) (S06E15)

Mayborne s O'Neillom sa ocitnú na neznámom mieste a začne im šibať. Carterová stráca nervy. Planéta, kde sú je naozaj raj. Zaujímavé ako Mayborne začal ako negatívna postava a časom sa z neho stal pohoďák. Dvojica ma vtipné dialógy. ()

Proroctví (2003) (S06E21)

Jonas vplyvom nádoru na mozgu predpovedá budúcnosť. Jeho vízie sú výborné a napínavé ci sa naozaj naplnia. Paci sa mi myšlienka : stane sa budúcnosť tak ako ju vidím, alebo sa naplní pretože sa jej pokúsim zabrániť? A naplnenie dávneho proroctva je čerešnička na torte. ()

Záchranný člun (2003) (S07E06)

Daniel Jackson sa stane záchrannom člnom pre viacero vedomí, po tom ako ľudia uložení v kryospanku zomrú. Michael Shanks hra výborne štyri rôzne postavy. Páčilo sa mi riešenie ako nikto nemusel zomrieť a príbeh vyspelej mimozemskej rasy, chcela by som sa o nich viac dozvedieť. ()

Mstitel (2003) (S07E09)

Skvelý nápad s vírusom, ktorý zablokuje brány, mohli ho použiť aj tak, aby fungoval v ďalšej epizóde. Felger je vtipná postavička, ake je nemehlo a ako je buchnuty do Carterovej. V skutočnom živote by ho už dávno vyrazili. Bitka na konci super. ()

Právo na zrození (2003) (S07E10)

Doteraz som nevedela ze jaffske ženy sú bojovníčky rovnako ako muzi a treba s nimi rátať v boji za slobodu. Hlavnou témou je tretonin, ktorý je v podstate stále experimentálny liek. Nezdá sa mi možné, že by Išta s rukami ako paličky bola rovnocenným súperom nabušenému Tealcovi. A to, že sa do seba buchnú je klišé. ()

Umíráček (2004) (S07E16)

Spojenectvo sa rozpadá , lebo Tokrovia , Jaffovia a ľudia sa nevedia na ničom dohodnúť, kazdy ma vlastnú agendu a zámery. Anubisovi vojaci mi prišli vždy trochu ťažkopádni, vôbec nie ako najväčšia hrozba. ()

Zmrtvýchvstání (2004) (S07E19)

Nesúvisiaca epizóda o hybridnej goualdke, ktorá bola umelo vytvorená, aby sa ľudia dozvedeli vedomosti goualdov. Dobrý nápad. ()

Hodina H (2004) (S08E04)

Jack sa vyrovnava s pozíciou generála kedy rieši viacero problémov naraz, rovnako ako s kancelárskym aspektom tej prace. Ta neznicitelna rastlina bol vtipný moment a páčila sa mi finta s vybitým zpm. ()

Ve jménu víry (2004) (S08E05)

Nie som fanúšikom tohto druhu epizód, kde príchod SG1 na cudziu planétu iniciuje vojnu medzi fanatickými domorodcami. Samozrejme Daniel sa do toho pletie, ale ja som na Jackovej strane - neriešiť to. Romantická linka je nasilu ale páčila sa mi brana vystavená v múzeu. ()

Nebezpečná hra (2004) (S08E06)

Výborná epizóda o virtuálnej realite, interaktívnej hre, ktorá slúži ako výcvikový program. Tealc v nej uviazne potom čo nedokáže vyhrať (lebo hra sa stáva obtiaznejsou) a odmieta sa vzdať a ide mu o život. Je to akčné a nepredvidatelné. Hrozne by som chcela vidieť ako by hra vyzerala keby zapojili O'Neilla s jeho "taktickými skúsenosťami". ()

Spříznění (2004) (S08E07)

Netypicka epizóda, v ktorej sa rieši súkromný život. Tealc ako samozvany strážca zákona vo svojom susedstve je veľký frajer. Páčilo sa mi jeho krytie a jeho apartmán. A Carterova sa k Peteovi nehodí. ()

Úmluva (2004) (S08E08)

Nie som fanúšikom epizód, v ktorých sa rieši Spoločnosť, ale odísť žiť na stanovisko alfa - to by sa mi páčilo. ()

Oběti (2004) (S08E09)

Samostatné jaffske epizódy sú poslabsie, ale aspoň sa im originálnym spôsobom podarilo zabiť goaulda. A ako vyriešili to klaknutie na Rayakovej svadbe? ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě