Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Recenzie používateľa Xeelee k tomuto seriálu (181)

Politika (1998) (S01E20)

E19 ⤶ Senátor Kinsey se snaží zničit Zemi, díl první. Tady poprvé a furt ne a ne se poučit. Opakování je matka moudrosti, tak se tvůrci rozhodli, že vždy zařadí jeden nízkonákladový opakovací díl, kde si lidé povídají o tom co se stalo a nahází tam sestřihy z minulých dílů :) Jediným plusem je zakonponování do dramatického finále a gradace napětí na konci. ⤷ E21 ()

V zovretí hada (1998) (S01E21)

E20 ⤶ Taky tak milujete, když tvůrci epická završení sezóny utnou v polovině a dovypráví je na začátku další sezóny? Tak cože tu máme nového? Superrychlou mateřskou loď, zakňaktely a super cool akci na palubě mateřské lodi a... pokračování přístě. ⤷ E01 ()

Season 2 (1998) (S02)

S01E01 ⤶ Z druhé sezóny jsem byl dost rozpačitý, protože začala dost slabě. ale většinu horších dílů si odbudeme do 8. epizody. Pak se to neskutečně rozjede. Završili epickou bitvu z 1. sezóny, přišli na scénu Tok'rové, pak dlouho nic, pak šedivý mužík s jeho vozem, kde dokončíme příběh z 1. sezóny, pak dva díly taky nic moc. Ale dvojdíl s Tok'ry a Jacobem je skvělý, Sha´riin syn dobře posouvá děj, hmyzí zhouba je tak trochu cronenbergovská, indiánští duchové byli zajímaví, Maybourne s NID se rozjíždí, Jackovi poprvé málem usmaží mozek vědění Antiků a zaletí si pro pomoc do vzdálené galaxie za Asgardy, Černá díla s 1969 jsou jedny z nejikoničtějších dílů seriálu, neviditelný nepřítel má obrovský potenciál (který už ale v budoucnu nevyužijí) a a pak to zazdí finálem. Kvalitativně je sezóna srovnatená s tou první a je tu víc dějotvorných epizod. 5,4,2,3,3,5,3,3,4,4,5,5,5,4,5,5,4,3,4,4,5,3/5* 80% ⤷ S03 ()

V haďom hniezde (1998) (S02E01)

E20 ⤶ S02 ⤶ Spoiler: Dobře to dopadlo a Bra'tac je hustej. Země už stihla být v ohrožení během jediné sezóny tolikrát, ale nikdy ne z vesmíru takhle epickým způsobem. Měli víc štěstí než rozumu. ⤷ E02 ()

Pri výkone služby (1998) (S02E02)

E01S01E14 ⤶ Lidé se dozvídají o existenci Tok'rů. Caasandra je znovu na scéně a vycítí v Sam symbionta. Lidé zatím ví jen to co jim o Tok'rech řekl Teal’c, bez jehož znalostí už by byli tolikrát v háji. Kadence dílů s rozšiřováním univerza SG nepolevuje. Vybalují všechny karty co nejdříve, aby s nimi mohli začít rozehrávat dějové epizody, ovlivňující lidstvo a Galaxii. S Cassandrou se ještě setkáme jako s pokusným člověkem Nirrti. ⤷ S05E06E03 ()

Vo väzení (1998) (S02E03)

E02 ⤶ Díl s Lineou, Ničitelkou světů, scénáristicky dost drhne. Prostě ji chtěli vyslat do Galaxie, tak na to naroubovali podivný příběh. Proč ten člověk spáchal zločin, když všichni ví, že žádný zločin neprojde? Co to je za logiku odsoudit lidi co neudělali vůbec nic? Proč ten slepý kradl jídlo z hladu, když jsou prý tak vyspělí a bez zločinnosti? Co to je proboha za společnost? Vždyť do toho vězení posílají tolik vězňů… SG týmy s nimi jednají, ale nedozvíme se o nich nic, ani je neuvidíme. A jak vlastně Ničitelka světů dokázala to co dokázala, když ani neví co jsou základní prvky hmoty? Byla to nějaká nalezená technologie? Díl plný samých podivností, otázek a s žádnou odpovědí. Příště si zařádí v polovině 3. série. ⤷ E04 ()

Správca (1998) (S02E04)

E03 ⤶ Zničíte mi zahradu! Další matrixovská variace na uvíznutí ve virtuální realitě, tentokrát s vyšinutým správcem, který tam vězní lidi po tom co jejich civilizace zničila svět. Nebo nezničila? ⤷ E05 ()

Závislosť (1998) (S02E05)

E04 ⤶ 9 z 10 adiktologů doporučuje závislým na sarkofágu substituční heroinovou terapii, nebo rubání naquadahu v dolu. ⤷ E06 ()

Thorov voz (1998) (S02E06)

E05 ⤶ Thor není pořádný holografický svalovec, do nového kladiva Thor zabudoval whitelist, asghardská mateřská loď vypadá cool a Sam s Danielem jsou hodni vidět Thorovu pravou podobu. Konec hlášení. ⤷ E07 ()

Správa vo fľaši (1998) (S02E07)

E06 ⤶ Carterová, nejezdi tím výtahem, když selhávají systémy, do kterých se nabourala cizí entita… Spousta patosu, zbytečná linka s do Sam zamilovaným poručíkem, sekunda do autodestrukce a přitom tak zajímavý námět… ⤷ E08 ()

Rodina (1998) (S02E08)

E07 ⤶ Trojský syn. Teal'cův. Goa'uldi (nebo scénáristi?) nejsou moc vynalézaví. A na velitelství pořád brutálně podceňují bezpečnostní rizika. ⤷ E09 ()

Tajomstvo (1998) (S02E09)

E08 ⤶ Jacob Carter, starý generál s rakovinou, čekající na důchod. Fajn. A Daniel porodil třetí dítě. Bohužel ne jeho, ale jeho ženy. Sakra. Naštěstí Sha're je silná a dokáže ovlivnit svého Goa'ulda a namluví Apophisovi, že dítě má jeho nepřítel Heru'ur, který na narozeninovou party dorazil chvíli před Apophisem. ⤷ E10 ()

Záhuba (1998) (S02E10)

E09 ⤶ Teal’c má novou pozemskou kamarádku, velkou válečnici s vodní pistolí, a nestal se hmyzem. Jack pořád nezastřelil Maybourna. Tento díl sponzoruje Star Guard, Vaše ochrana proti hmyzu z celé Galaxie. Jen je škoda, že tuhle epizodu nenatočil Cronenberg. ⤷ E11 ()

Tok´rovia 1/2 (1998) (S02E11)

E10 ⤶ Tok'rové vypadají jako fakt nepříjemní arogantní týpci, mamlasové (Jack je tam chvilku a odhalí mezi nimi špeha) a odmítají jakékoliv spojenectví. Pokračování příště. ⤷ E12 ()

Tok´rovia 2/2 (1998) (S02E12)

E11 ⤶ Chcete se zbavit rakoviny? Artrózy? Kupte si Tok'ra Forte. Co to je za odboj, když Jack během jejich krátké návštěvy objevil i druhého špeha? Sam mezitím svádí boj se svými schizofrenními pocity z jejího nedávného spojení, s implantovanou láskou a odporem k tomu, že by něco takového mohlo zachránit jejího tátu. A snaží se lidem z týmu vysvětlit nepřenositelnou zkušenost. ⤷ E13 ()

Duchovia (1998) (S02E13)

E12 ⤶ Indiánští duchové se nezdají být tím čím jsou. Líbilo se mi, jak ta epizoda dopadla dobře/nedobře. Těžit se nebude ani po dobrém (SG-1 chtěla vyjednávat) ani po zlém (NID?, vlivní politici?). Mimozemšťané ochránili svou planetu i jejich indiánské svěřence, dostali důležité poučení od SG-1, nezničili lidi z Tauri… Zajímavý mix. ⤷ E14 ()

Svätý kameň (1998) (S02E14)

E13 ⤶ NID (taky tak trochu ničitelka světů) a Maybourne vystrkují růžky. Brace yourselves, zákulisní hrátky are coming! Aneb politika, prachy a moc jsou pěkný svinstvo. Jak se ,proboha, může ztratit hvězdná brána? ⤷ E15 ()

Piata rasa (1999) (S02E15)

E14 ⤶ Stane se jednou lidstvo pátou rasou? Asghardové, Noxové, Furlingové, Antikové… Byli bychom ve vybrané společnosti, ale většina lidí je dost jinde :). Ještě že šedí mužíčkové umí pomoct od antického bolehlavu po první epické cestě do vzdálené galaxie. Důkladně jsme vaši rasu studovali. Protože se později ukáže, že naše rasa má fakt velký problém. A jak to studování vypadalo zjistíme o 5 sezón později :). ⤷ S07E03E16 ()

Čierna diera (1999) (S02E16)

E15 ⤶ Tahle epizoda patří mezi pár z těch, které mi i po pár desetiletích nejvíc utkvěly v paměti. Velmi sugestivní, děsivá, relativistická, vědecká, neúprosně smrtící… Vesmír je divné místo pro život. Fakt. Na jaký svět asi ta červí díra přeskočila? ⤷ E17 ()

Dovolenka (1999) (S02E17)

E16 ⤶ Škatulata, hýbejte se! Ale stejně mě nejvíc zaujaly informace z fyziologie a potřeb Jaffů a Jack v těle Teal'ca byl naprosto boží! ⤷ E18 ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě