Tím SG-1 na jednej z planét zachytí rádiový signál. Krátko na to havaruje smrtiaci klzák, ktoré riadil Apophis, keď unikal pred svojím úhlavným goa´uldským nepriateľom, Sokarom, ktorý bol v starom Egypte Bohom smrti. Tím SG-1 zajme Apophisa a vezme ho so sebou na Zem. Tam zistí, že ho mučili a pomaly umiera. (TV JOJ)

majo25

Další Goauld na holenie menom Sokar a veľmi horúce chvílky pri bráne. Správanie Apophisa nelogické, keď z ľudí robí seberovných a prosí ich o pomoc. Herec hrajúci Aphopisa mi vždy prišiel veľmi slabý. Ale epizóda pekne gradujúca. ()

kwoky

"-Vsadil na to, že budeme mít soucit i s nepřítelem. A měl pravdu." "-Můj soucit spočíval v tom, že jsem mu neustřelil hlavu." Skvěle zapamatovatelný díl s ikonickou hlavou Sókara před iris a se smrtí Apophise, která ale asi nebyla konečná. Skvěle je zde ztvárněné, jak lidé osobně litují a současně nenávidí svého největšího nepřítele. ()

Grogan

Pěkná epizoda, jen bych si přál, aby Sokar v seriálu dostal více prostoru, když se o něm mluvilo s takovým strachem (jak tady, tak i v další řadě). Čekal bych více negativních emocí lidí k Apophisovi, přece jen je to úhlavní nepřítel Země. Scény s propalovanou iris byly vynikající, stejně tak účast Tok´rů. Peter Williams v pár scénách dokázal, že umí hrát nejenom stereotypního zlého Goa´ulda. ()

Mistr119

Morální a vojenské dilema: poskytnout svému nepříteli pomoc důstojnou každé bytosti nebo jej nechat zemřít...a když Tok'ra vyjevil, že i po své smrti bude Apophis znovu oživen, aby mohl být znovu a znovu mučen a hostitel už přitom dostal od Daniela požehnání... přitom jej čeká další peklo... jestli si dobře pamatuju, tak zde Apophise nevidíme naposledy. ()