Tok´rovia odmietli spojenectvo so Zemou, pretože planéta im nemá čo ponúknuť a hrozba ich prezradenia by bola príliš vysoká. A navyše, nik z pozemšťanov sa nechce stať hostiteľom ich vodcu Selmaka. Sam však dostane nápad. Jej otec umiera na rakovinu a keby sa spojil so Selmakom, mohli by žiť obaja. Planétu napadnú Goa´uldi, ktorých informoval zradca z radov Tok´rov. Ľudia pomáhajú Tok´rom s evakuáciou. Tok´r Selmak sa spája s umierajúcim generálom Jacobom Carterom. Ukrývajú sa v podzemnom komplexe, aby mal Selmak dosť času Jacoba vyliečiť. S Tok´rom Martoufom je tu aj Sam, ktorá odmieta opustiť svojho otca. Jack počas evakuácie pomôže odhaliť zradcu. Jacob s Martoufom uniknú nepriateľovi. Tok´rovia odchádzajú z okupovanej planéty a sľúbia, že sa pozemšťanom ozvú. (TV JOJ)

Xeelee

E11 ⤶ Chcete se zbavit rakoviny? Artrózy? Kupte si Tok'ra Forte. Co to je za odboj, když Jack během jejich krátké návštěvy objevil i druhého špeha? Sam mezitím svádí boj se svými schizofrenními pocity z jejího nedávného spojení, s implantovanou láskou a odporem k tomu, že by něco takového mohlo zachránit jejího tátu. A snaží se lidem z týmu vysvětlit nepřenositelnou zkušenost. ⤷ E13 ()

Grogan

Země konečně navázala spojení s Tok'ry, kterým poskytli hostitele - Jacoba Cartera. Někde jsem četl, že Carmen měl původně být jen na několik epizod, ale autory jeho herectví zaujalo natolik, že z něj udělali stálý charakter. Pro mě šlo o nejlepší vedlejší charakter v celém seriálu (a to měl hodně konkurencí), jeho interakce nejen se Sam, ale i se zbytkem týmu, byly dokonalé. Tady jsme viděli jeho interakci se Sam, kdy začal chápat souvislosti a nevhodnost svého chování v minulém dílu, taky ukázal svoje pocity k dceři, zakryté za vojenskou fasádou a skvěle zahrál i zmatenost z přemíry informací, radost z uzdravení. S výjimkou toho se v epizodě zase tolik nestalo, ale spojenectví s Tok'ry bylo jedním z dlouhodobých story-arců celého seriálu, nejen poskytnutí hostitele, ale i odhalení špeha ukázalo prospěšnost lidí z Tauri. ()

• Když probíhá evakuace planety před Goa'uldy, projde první část týmu zpět na planetu Země. Mají aktivní bránu, zavřenou Iris a čekají. Když se snaží vrátit na Zem i zbytek týmu, je brána z planety ale zavřená a o její otevření se pokouší právě Goa'uldi (a přitom je několik prostřihů na stále aktivní bránu na Zemi). Daniel Jackson (Michael Shanks) zadá adresu a teprve tehdy se brána otevře a tým úspěšně projde zpět domů. (Guilemot)