Tím SG-1 objaví na neznámej planéte nádhernú kvitnúcu záhradu a čudnú kopulovitú stavbu. Pri bližšom prieskume v nej objavia akési zariadenia podobné zvisle stojacim lôžkam s káblami. Chcú ich preskúmať, ale zariadenia ich pohltia a vedci sa prebudia vo virtuálnej realite, ktorá čerpá zo zážitkov Jacka O'Neilla a Daniela Jacksona. (TV JOJ)

Grogan

Kdo by si nepřál něco v minulosti udělat jinak a změnit výsledek? Naše charaktery tuhle šanci dostaly, ale radost z toho neměly. Nejvíc mě bavila O'Neillova zpackaná mise, docela mi to připomínalo libovolnou misi Counterstriku, ale byla zábava to sledovat, stejně jako vidět zase jednou Kawalskyho. Danielova vzpomínka byla o poznání nudnější a hloupější (proč si nestoupnout pod nebezpečně houpající se několikatunovou desku, co by se mohlo stát, že?). Závěrečné scény ve falešné SGC byly místy vtipné (briefing), jindy to ale zavánělo přeplácaností. A charakter Správce dost nevyrovnaně bazíroval mezi zábavným a otravným, často v rámci pouhých sekund. ()

majo25

Kto by si nechcel prejsť (negatívnymi) zážitkami vo svojej mysli a aspoň experimentálne ich zmeniť. Záver síce vyznieva grotesktne, ale inak je námet epizódy super. No a oplatí sa vidieť epizódu aj kvôli bežiacemu gen. Hammondovi. :-) ()

Xeelee

E03 ⤶ Zničíte mi zahradu! Další matrixovská variace na uvíznutí ve virtuální realitě, tentokrát s vyšinutým správcem, který tam vězní lidi po tom co jejich civilizace zničila svět. Nebo nezničila? ⤷ E05 ()

ben666

Zajímavá epizoda. Dovíme se něco ze soukromí Jacka O'Neilla a Daniela Jacksona, ale hlavně nezapomenutelná scéna mezi Jackem a generálem Hammondem, kdy Jack hledá na obličeji Hammonda masku. ()

Mistr119

Tenhle díl jsem si sice z dřívějška moc nepamatoval, ale má véélký přesah!! Nutí zamyslet se nad "Matrixem" v němž žijeme, že je těžké věřit autoritám, že to dnes myslí dobře, když z počátku to dobře mysleli a v neposlední řadě taky to, že ničením Zahrady to začíná (odkaz na Eden...), Planetou to končí... Zasloužíme si druhou šanci? ()