Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

hygienik

Dlho som pokladal za najlepšieho člena rodiny SG, Atlantídu. Teraz som znovu videl celý seriál SG1. Prekvapila ma pestrosť námetov, ale hlavne častá zmena dynamiky deja. Boli tam akčné strieľačky aj pokojné konverzačky a dokonca filozofické diely. Zaujali ma hlavne posledné 2 série o Orájoch. ()

Huntelaar

Jednu hvězdičku dávám z nostalgie. Kvalita seriálu během těch deseti let značně kolísala, to však němění nic na tom, že mnoho dílů, většinou s příběhem s Goa'uldy, byly určitě nadprůměrné. Jinak to nechci porovnávat s filmem, který se mi také líbil a Andersona s Russelem beru nastejno. ()

Sesitka

Je to pořád to samé. Bojují s nějakými těmi co maji v těle toho hada. Někdy je to i nudné. Hlavně ty poslední dily nestojí ani za vybuchlou petardu. Ale některé díly se mi líbily. Třeba ten s časovou smyčkou. Za ten díl dávám ty čtyři hvězdičky. Jinak bych dala asi tři. ()

Petroff odpad!

Ta úplně nejhorší nuda na světě. Tohle prostě není SCI-FI ... Je to osudově trapná a zoufalá konverzační televizní inscenace plná až děsivě netalentovaných rádoby herců (teda plná: ono v tom hraje celkem asi 6 lidí). Vypůjčím si analogii od Berg.12 : je tu otřesný nástin vesmíru, kdy život prakticky bez vyjímky probíhá v středověkých osadách v borovicových lesích, veškerá mimozemská inteligence je humanoidní, s tím, že každý druh má fyzické odlišení typu: vlnky na čele, elfí uši a podobný sračky. Nerozumím tomu, kde to vzalo takových fanoušků, a k tomu většinou dost zarputilých. Co je na tom sakra tak zajímavého, případně dokonce kvalitního? ()

jhr

Tento seriál je o hodně lepší než film, Hvězdná brána je zábavná sci-fi které ovlivnilo mé dospívání, podobně třeba jako Buffy, Akta X a další podobně skvělé seriály. ()

balba

Ojedinělí sci-fi seriál s perfektními zápletkami.Velice dobře vypracované postavy různých civilizací.Herecky velice dobré obsazení.Na Hvězdnou bránu můžu koukat každý den a nikdy mě neomrzí. Klobouk dolu před scénáristy. ()

lekr

Kdysi jsem tenhle seriál doslova žral. Vynikající efekty, spousta akce, sympatičtí hlavní hrdinové a hlavně zajímavý příběh. Jen škoda že postupem času začaly díly hodně slábnout. ()

Maddlis

Jack O´Neill, Sam Carterová, Daniel Jackson a Teal´c = čtyřka, která mě mládím provázela asi nejdýl. 4* hvězdy pak dávám také jen z důvodu, který uvedla KevSpa, a sice že bez O´Neilla to v závěru nebylo ono... ()

Gee.Rocks

Srdcová záležitost mých školních let. Prázdniny neprázdniny, vydřepnout v půl druhé před televizi a čekat až začne Hvězdná brána. Pak podle náležitosti povstat, bouchnout se pěstí do hrudi a s rukou na srdci si broukat úvodní skladbu Stargate jako národní hymnu. ()

Martin741

Nudny film o vesmirnej tematike s nudnym a priemernym scenarom, priemernou reziou a nijako vynimocnymi akcnymi scenami. To uz fakt skor ten Star Trek. 51 % ()

MrPierc

Neeee, nechápu jak mohl vzniknout stejný kult jako měl Star Trek ( ten byl sice nudný, ale patří mezi legendu ). Tento seriál je jen vysmrkaný zbytek z myšlenky filmu Hvězdná brána. RDA alias MacGyver odhodil švýcarský nožík a KPZku a dostal bránu. Je to jakoby se udělal 20 sériový seriál , který by pokračoval ve Star Wars. ()

Nautila

A já to mám tak ráda, ou-jé. Tvůrcům se pořádně podařilo rozvinout nevyužitý potenciál původního filmu. Všechny postavy jsem si oblíbila, nepřítel je atraktivní, baví mne všechny příběhové linie seriálu, jak o boji proti goaldům, tak oddechové episody a díly s odhalováním minulosti hlavních postav. Jen Teal´c s episodkami o vzpouře a jakémsi vlastnenecví byl neuvěřitelně protivný. Samozřejmě, že seriál má spoustu much, řídí se podle zažitých stereotypů a celkově se nejedná o nic výjmečného. Ale své fanoušky si prostě najde, je v něm něco zvláštního, co prostě baví a láká, byť jen určitou skupinu lidí. Troufnu si tvrdit, že tenhle seriál baví jen ty lidi, co dokáží prohlédnout přes tu klišovitost, která je pro televizní seriál bohužel nutná a dokáží pod tímto povrchem vidět to zvláštní ´víc´. Ono to tam totiž doopravdy je. Seriál se inspiruje v mytologii, nejvíce v Egyptské, ale pak i severské, trocha Aztécké a spoustě jiných, nebojí se experimentovat s 'dänikenovskými' motivy, aletrnativní historií - a hlavně - tolik pravých vědeckofantastických nápadů s časem, dimenzemi, cestování vesmírem, různými druhy existence a já nevím, čeho všeho dalšího - to se v žádném jiném sci-fi seriálu takhle komplexně nevyskytuje. Což je asi to, co mě k seriálu přilákalo a zárověň mě nejvíc baví. Ještě velkým plusem je umění tvůrců dělat si srandu i sami ze sebe, např. díl "Serál Červí díra" a "200", kdy přehánějí a parodují právě to, čím argumentují odpůrci seriálu. Ještě poznámka - hodnocení se nevztahuje na poslední dvě řady seriálu. Těm bych dala tak 3*. A to za strefování se do paradoxů náboženství. Natahované žužu bez vlastní invence, s okopírovanými a trochu přebarvenými nápady z předchozích řad a nesympatické nové postavy, násilně vmontované do příběhu si nezaslouží více. Jo, ale Ba'ala (och!) a 'Dvoustou epizodu' do toho samozřejmě nepočítám. ()

Nach

Seriál i symbol mého dětství. Vyrostl jsem na něm a i dnes mě nemálo dílů naláká ke sledování. První řady si určitě zaslouží plný počet hvězd. Řady pozdější jsou sice stále žánrově nadprůměrné, ale těm prvním již nesahají ani po... hrudník. 75% ()

Attta

Taková prázdninová televnízní klasika v době kdy hrála už jen xena a jiné ptákoviny, takže tohohle jsem si cenil o to víc! :) Pro mě hodně nostalgický seriál. Nápad a scifi stránka skvělá. Občas sice pokulhává na zpracování i hereckých výkonech, ale to ostatní to válcuje dopředu! ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě