Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Olafa

Má oblíbená sci-fi. Všechny ústřední postavy jsou prostě vynikající (od Richarda D. Andresona až po Teal'ca). Je to sci-fi, která je při zemi a nebojí si dělat srandu ze sebe (5×12, scénárista "Myslíte, že mimozemšťani jedí jablka?" Rekvizitář "Proč ne? Vždyť mluví anglicky.") Do celkového hodnocení ale nepočítám poslední cca 3 řady, kde jsou jednotlivé díly převážně otřesné a kdybych je měla do hodnocení přece jen zařadit, výsledek bude asi 3*, možná i míň, ale na to nemám srdce. ()

Ali3n

Stargate SG-1 je legenda, kult !!! Kto nevidel všetky časti, tak sa čuduje, že to nedáva zmysel??? Všetko do seba perfektne zapadne a posledná časť ma fakt dostala. ()

Mr.Dark

Někdo tady napsal..."Kult pro blbečky!".....tak to jsem asi blbeček.Mám rád sci-fi.Je pravda že začátek seriálu byl mnohem lepší než konec,ale to neubírá nic na tom,že jsem ho celý zkouknul na DVD.Pravda,StarTrek to neni,ale něco do sebe má a milovníci sci-fi si myslim přišli na své.....a že těch "blbečků" po světě je.... ()

Ramesse

Seriál sem si oblíbil hned od začátku, ovšem jak řad přibývalo, tak s nápady to bylo obráceně, a tak se sem tam vymění členové týmu, objeví se noví nepřátelé Země, proti kterým je třeba bojovat... poslední tři řady už ale bohužel za moc nestály, i když některé díly mě pobavily (jako třeba díl "200", kdy místo herců vystupují loutky) takže to bylo takové osvěžení ve stereotypním průběhu seriálu. Jak jsem již řekl, některé díly byly skvělé, jiné za moc nestály, ale protože těch lepších bylo podle mě víc, tak dávám 4*. ()

tomas.malo

Seriál na ktorom som vyrastal, legenda medzi legendami, nesmrteľný medzi nesmrteľnými, 10 rokov vysielania, neopakovateľné a nezabudnuteľné hlášky Jacka O`Neilla, spin-off Stargate - Atlantis, film Stargate: The Ark of Truth a film Stargate: Continuum a mnohé iné. To všetko hovorí samo za seba, ako veľmi bol, je a navždy bude tento seriál populárny. Hovorí sa, že Boh stvoril Zem a človeka za 6 dní. George Lucas stvoril vesmír za 5 rokov. Robert C. Cooper a Brad Wright ho stvorili za 10 rokov. Pre mňa ako inak 5* alebo 100% ()

l4zarus

k 5 hvězdičkám to má jenom krůček.. A při tomto seriálu zjistíte, že angličtina není jen celosvětový, ale i meziplanetární jazyk :) ()

JakubAsgard

Asi jeden z prvních sci-fi seriálů, které jsem začal pravidelně sledovat. Tehdy už jsem znal film a zajímalo mě, jaký z toho udělají seriál. Výsledek je velmi dobrý. Postavy jsou dosti odlišné a dobře jim to spolu funguje. Příběhy jsou nenáročné, ale i tak zajímavé. Zpočátku jsou dobře vyváženy zápletky jednotlivých dílů s celkovým dějem na celé série a dohromady to hezky ubíhá kupředu. V osmé sérii už se ale zdá mnoho věcí vyčerpáno a už to není jako dříve. Naštěstí nová 9. série s novým příběhem všechno trošku oživí, bohužel ne na dlouho. Konec je hodně, hodně uspěchaný a to je celkem škoda. To ale nezmění fakt, že tenhle seriál asi zůstane jedním z mých nejoblíběnějších... ()

Tweetak

Ať si říká kdo chce, co chce, tenhle seriál se mi prostě líbí. Je to jeden z kultovních seriálů, na kterých jsem vyrostl a vždycky je budu mít rád. Sranda, trocha napřirozena a vítezství dobra nad zlem, tohle mě nemůže zklamat. ()

Vital

Po pravdě jsem viděl jen 8.řadu v originálním znění s titulky a v poslední době se na tuto řadu dívám znova! I když jsem měl možnost dívat se na tento seriál na Nově a ani dabing nebyl špatnej,tak nějak mě spíše bavil originál.A i když jsem neviděl jinou řadu,tak každý díl měl nápad i dobrou akci se skvělým obsazením. ()

Tomulka

Nejlepší na tomto seriálu je ten nápad, že mimozemské civilizace se vydávají za božstva ze země ( Božstva Egyptská, Mezopotamská , dokonce mám dojem, že Orájové jsou tak trochu křesťané :0) atd.) Je to velmi zajímavá myšlenka (aspoň z mého pohledu ano) (sice tuto myšlenku spíše vymysleli již ve filmu Stargate roku 1994, ale co seriál ji rozvinul dále) Tento názor na původ božstev by vysvětlil určité teorie o našich předcích a některých jejich geniálních kouscích. Rovněž postavy týmu SG-1 se mi zdají vhodně zvolení , hlavně co se charakteru týče. Zápletky různých dílů jsou skvělé jak co se akce tak nápadu týče. Ale také stinné stránky seriál má. Jako např. některé díly jsou tak nudné, že se při nich ponoříte raději do říše snů. Co se týče různých agentur a organizací na zemi, zdá se mi že to je horší než ve špionážním filmu ( i když musí se nechat, že v některých dílech jsou různé instituce vhodně zvolené). Ale hlavní problém vidím v pokračováních. Sice chápu, že příznivci se budou koukat donekonečna a že asi seriál vydělává tolik aby se točilo dál, ale tak trochu se bojím skutečnosti, že seriál pomalu spadá do rutiny a tvůrci zapomínají na dost souvislostí (hlavně zkušeností SG-1 týmu)a technologií z celovečerních filmů a starších dílů a tak jsou některé díly naprosto nesmyslné. Přeji tedy tvůrcům více štěstí co se zápletek týče neusněte na vavřínech a zkuste lépe propracovat návaznost na minulost. Děkuji. A všem fandům Sci-Fi vřele doporučuji-Dávám pět hvězdiček. ()

Adolf47

Mám rád Jacka O'Neilla, psáno se dvěma LL. Mám rád Teal'ca a Samanthu Carterovou. Daniela Jacksona taky, ale už míň. Co mám ale rád ze všeho nejvíc, jsou Goaul'di. Egoističtí, krutí a hloupí feudálové (až na dva) s velkými armádami a velkými loděmi. Že je tento seriál vykrádačkou všech známých filmů a seriálů typu Star Treku a Star Wars? Ano je...je to vykrádačka toho nejlepšího z těchto filmových sérií, ale je to nejlepší vykradačka toho nejlepšího ;-) ()

desuk

Každý díl jsem hltal a nemohl jsem, si vynechat jediný díl. Ty jejich efekty, děj a hlášky byly nepřekonatelné. Pro ně SG1 je závislost. SGA která po nich mě nikdy tak nechytla tak jak SG1. Velmi mě ale mrzí pozdější výměna postav. Pro mě byli nej Jack, Sam, Daniel a Teal'c Po tom co je pomaličku obměňovali už se mi to tak moc nelíbilo. Ale i tak jsem na to nezanevřel. Ale Vala a tak už nebylo to pravé ()

Lorkis

Sice už je to pořád to stejné dokola, měli skončit 7. řadou, ale je to zkrátka seriál mého mládí a viděl sem všechny díly několikrát. ()

Phillippus

Geniálny seriál a hlavne svet, v ktorom sa nachádza. Prevratné cestovanie cez Hviezdnu bránu a zasadenie seriálu do súčasnosti je niečo, na čo divák doteraz nebol zvyknutý. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě