Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

MARTIN*I

Tak Hvězdná brána je seriál, který si mě získal v okamžiku, kdy se objevil v televizním vysílání a každý díl jsem napjatě sledoval a těšil se ze školy domů, až si dam sušenku, jogurt a k tomu Hvězdnou bránu:) Neříkam, že je to bůhvíjak geniální seriál s dokonalýma scénářema, ale je to taková fajn odreagovačka, u které se občas člověk celkem pobaví (třeba O´Neilovi hlášky). ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... Stargate je jedným z kultov, ktorým so verný od jeho počiatkov, ktorý neohrozí žiadna katastrofa, pretože aj keď jedna séria končí, vždy príde nová, ktorá ju nahradí... Jack je Boh... (pardón za rúhanie sa) ()

Rudinsky

Seriál mého mládí. Nemám čo ďalej povedať. Niekto dá 5 nepáči, niekto odpad. Mne sa páči, a veľmi páčil, pretože som veľkým fanúšikom sci fi a každá časť bola patrične napínavá a originálna, a v záverečných sériách to už naberalo veľmi slušné grády. ()

Lukoboss

Vůbec, ale vůbec nemám rád lítající paprsky, lasery, nadpřirozená vznášedla a příšery atd. atd. Nelíbí se mně to a nikdo s tím nic nenadělá. ()

Benedygtus

Ikdyz plno lidi tenhle serial ma za totalni slataninu, blbost, a ja nevim za co vsechno jeste, pro hodne lidi to je srdcovka a taktez pro me! Spoustu dilu hlavne z pozdejsich rad byva trapnych a predvidatelnych, ale stale se mi libi a stale mu nechavam takto vysoke hodnoceni! ()

bruceman7

Fandou jsem už odedávna (nevim kdy se seriál u nás prvně objevil, ale mohl jsem být asi ve čtvrté třídě) a tehdy jsem byl totálně na větvi. Když jsem se k seriálu později/průběžně vracel, začal jsem v něm vidět lehké trhliny a šrámy, které však sentiment stejně překryl. Z prvotních čistejch 10 tedy upravuji na konečných 9. A ať říká kdosi cosi, stejně mi přijdou všecky řady dobré. Možná můj bližší koment viz SG-A, proč se opakovat. Tedy za 90% ()

martinez.

Typický seriál 'pojďme z toho filmu vytěžit co nejvíc peněz, natočíme seriál, drahá akce se nahradí pseudo-intelektuálními kydy a diváky nám zajistí Dean Anderson' a v průbehu natáčení 'ach jo, tak zítra zas v 9, nebudem to přepínat, všechno uděláme napoprvé ať je to jakékoliv, vy ty efekty a hudbu stihnete do konce týdne, i kdyby to bylo sračkovní'. Ale pravda, když jsem byl na základní škole a neměl k dispozici nic jiného než odpolední Novu, tak jsem to díky Andersonovi žral. ()

Han22

Tvrďácký plukovník Jack O´Neill, který se neopomene vysmát nepříteli do očí a vždy má po ruce nějakou hlášku, geniální a krásná vědkyně a pilotka Samantha Carterová, archeolog, humanista a "svědomí" týmu Daniel Jackson a Jaffský bojovník, málomluvní ale moudrý Teal ´c tvoří jeden z nejlepších týmů v historii sci-fi seriálů. V deseti sériích prozkoumávají desítky světů, občas bojují, občas řeší vědecké nebo kulturní problémy. Střetávají se s mocnými nepřáteli, potkávají mocné přátele, řeší i problémy a spiknutí na Zemi. O tomhle seriálu by se dalo psát hodiny a vysvětlovat proč 5*. Ale je to zbytečný - geniální seriál, který si bere to nejlepší ze Star Treku ale i Akt-X, přidává perfektní humor, skvělé akce, občas umí vyždímat emoce jako máloco... k tomu přidává spoustu ras i skvělých vedlejších postav. Prostě za pět a hotovo... SG1 jsem svého času žral jako máloco. ()

Jaccobos

Některé díly jsou úžasné a propracované do nejmenších detailů - fascinující ve své sci-fi podobě. Dokonce lze objevit i jistý přesah a moudrost (zvlášť u vyspělejších kultur, se kterými se potkávají týmy SG). Nicméně jsou zde díly (asi tak 1/3), které jsou extra nudné a tím celý seriál posouvají úplně jinam, než kam by patřil... To mluvím o prvních dvou řadách. Třetí řada je poučením z předchozí nedokonalosti ;) ()

BluT

No, myslim, že moje původní hodnocení "odpad!" bylo přece jenom trochu přísný. Teď jsem kus viděl a zas tak zlý to nebylo :) ()

wooozie

Seriál mého dětství, který jsem sledoval každý den je vrchol všech Sci-fi seriálů a nebýt odchodu Andersona, nazval bych ho kultovním. ()

Pyth

Hvězdá Brána je můj úvod do scifi a já ji zato moc děkuju. Pro mě je to kult plný chyb a chybek, ale i tak na ni nedám dopustit. Škoda, že RDA skončil tak brzy :) ()

Lisabellla

No ale ano .. svého času mne to bavilo. Musím ohvězdičkovat s nostalgií a předsevzetím, že už si to nikdy více nepustím, abych si dojem uchovala hluboko ve svém nitru. ()

Davej

Seriál mi přišel o -a asi jsem, jak se dívám jedním z mála- o úroveň horší než film. V podstatě obdobné téma jako Star Trek, jenže ten mám přeci jen radši. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě