Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

J.Mayen odpad!

No comment, tohle hovno si nezaslouzi vic nez jednu větu, je to urážka původního filmu, a tohle hodnoceni? Proberte se proboha. ()

Daniel2003

Jak jen obhájit těch 5 hvězd...no. Stargate není vůbec tak propracovaná jako některé moderní seriály a není ani tak chytrá. Jenže. Ten old school tvůrčí styl, tedy když efekty, tak ale kvalitní, když drama, tak ho shodit nějakou cool hláškou, když kulisy, tak masivní... no prostě to je to, co na Stargate všichni tak milujem. Tu píli, kvalitu a práci tvůrců. Je to perfektní zábava na večer. RDA hraje jako bůh a seriál je prakticky jeho. Celý tým je sympatický až nad hlavu. Jenže ono jsou sympatičtí i všichni ostatní. Vedlejší postavy, jako Generál Hammond, doktorka Fraserová, nebo padouši Apopphis, Baal, RepliCarter...hudba je taky old schoolově neskutečně silná a hutná, zkrátka kvalitní. 10 sérií si udrželo svou kvalitu. Ano, první 4 série jsou absolutní zlato, ale i poslední čtyři mají svou sílu. V závěru...český dabing je tím důvodem, proč Hvězdná brána dobyla Česko. Tak kvalitní dabing nemá u seriálu obdoby ()

MichaelKey

Přes 155 hodin seriálu během 2 roků. Konečně jsem tento úžasný seriál dokončil. Samozřejmě mi ještě chybí filmy, Atlantida, Hluboký vesmír, ale ten hlavní základ už je pokořen. Byla to dlouhá jízda. Jak říkám, trvalo mi to 2 roky. Některé epizody jsou lepší, některé horší, ale jako celek to u mě obstálo, a proto už navždy bude mít tento seriál místo v mém srdéčku. ()

Skrivan

Hvězdná brána je naprosto kultovní záležitost, ať už jde o původní film, nebo tento seriál, který příběh rozvíjí, a přináší tak spoustu zajímavých světů, ras a problémů. Bohužel s přibývajícími sériemi kvalita začne upadat, z O'Neilla se stane jen neschopný automat na hlášky s inteligencí Homera Simpsona, načež ale přijdou poslední dvě série a já si s překvapením říkám, co bych teď za O'Neilla dal. Nové postavy jsou nesympatické, neschopné a stupidní (všechny do jedné, i když Vala vyčnívá), staré postavy se chovají neuvěřitelně vzhledem ke svým předchozím charakteristikám, skoncování se záporáky je nijaké a všechno to působí strašně trapně a infantilně. Poslední epizoda je vyloženě ostudná a já jen nechápu, co se to stalo s tak dobrým seriálem a kam zmizel jeho potenciál. Jo aha. Na Atlantidu. ()

pff

díky tomuto seriálu vím že když mě unesou mimozemšťané tak se s nimi v pohodě domluvím, protože angličtinu se učím už hodně dlouho ()

Xavy

Výborný seriál, který pro fandy sci-fy je prostě něco, co si nesmí nechat ujít. V nových seriích ( bohužel neni možno tyto serie vidět na CZ TV- možno za par let :-)) se objevuje nová hrozba " Ori", která dává seriálu možnost rozvinout se do jiného směru a obohatit děj. Ať žije Brad Wright ! ()

Skeevee

Vetsina dilu srsi vtipem, sarkasmem a herci jsou bajecni ;) namet skvele rozviji film a co se tyce pofilmovych serialu - tenhle povazuju za nejlepsi =) (ale po tolika radach a dilech to uz je mozna spis uchylka, nez oblibenost =D ) ()

AxusNalim

SG-1 byla jedním z nejoblíbenějších seriálů mého mládí (a pořád je). Ale s přibývajícím věkem a počtem dílů začínají kusy hvězdiček z hodnocení odpadávat. Po 10 řadách a filmu-dvojdílu se dá zaokrouhlit na 4*. ()

Tuty

Hvězdná brána je seriál těžící z úspěchu filmu Stargate (kdo by to řekl). Naplno ho rozvijí tak, jak by to film dokázat nemohl.I když kvalita jednotlivých dílů je zkrátka kolísavá, seriál splnil to, co se od něj čekalo.Po konec 8. série 90%, 9. série 70% a 10. série po ,,slibném finále" 9. sezony působí spíše už jako natahované stereotypní ,,béčko" a jeho zábavnější bratr SG Atlantis ho poráží na plné čáře, ale to se dalo částečně čekat, velký podíl na ůspěchu SG-1 mělo totiž zařazení R.D.Andersona ho hlavní role, který se v posleních sezonách objevuje jen se statusem vracející se postavy, a vyvážení vážnosti s ironií a humorem.Ale vždycky mi tu chybělo víc mrtvých a hutnější atmosféra. ,,Jmenuji se O´Neill, dvě L! Existuje i plukovník s jedním L, ale ten nemá smysl pro humor" Jsou tu díly na plné hodnocení (Pátá rasa, Děti bohů, Paradise lost, Časová smyčka, finále 7. Sezóny, Prometheus unbound, 48 hodin, Avatar...), ale taky díly podprůměrné (ten s těmi bílými bytostmi citlivými na zvuk, ten s těžbou na planetě s "duchy", emancipace...) ()

Creshaw

Jeden z nejlepších "béčkových" seriálů, který se objevil na televizních obrazovkách, a který se - i přes místy nepopiratelné porušování logiky - zapsal nesmazatelným písmem do historie sci-fi a pro mě osobně se stal srdeční záležitostí. Od střední jsem hltal každý díl a těšil se na nová a nová dobrodružství a skvělý humor Jacka O'Nealla. Nikdy nezapomenu na díl, ve kterém zůstal Jack s Teal'cem v časové smyčce, nebo z poslední série na zábavný dvoustý díl. A to ostatní flashbackové a "seriál o SG-1" díly nesnáším. V březnu 2007 byl po deseti úspěšných letech odvysílán poslední díl s příznačným názvem Unending. ()

redalert21

Naprosto paradní seriál s neokoukaným nápadem. Až na pár "divných" dílů, skvélá podívaná. A dokonce i bez Jacka se me to libilo, sam sem byl prekvapen, "jeho" roli tak trochu svým výkonem převzal Daniel, ktery v poslednich řadách hrál naprosto famozně, stejne jako zbytek týmu, velká škoda Dona Davise, že odešel : / ()

Andre.w

Must see sci-fi seriál, kterej je asi tak 100x zajímavější, než Startrek a snad i většina sci-fi seriálů. Nadčasová klasika:), je ovšem třeba přehlédnout občas sem tam určitý nesmysl, jakože všichni umí anglicky. Bravo. ()

l.bejk

Na tento seriál sem se těšil každej den,prostě si mě získal a rád sem na něj koukal.95% dílů sem se nenudil u těch 5% přece každej díl nemůže být nejlepší,ale to rád odpustím plných 5 hvězdiček. ()

Metlosch

AAARRRRGGHHHH!!!!! No jo, můj absolutně nejoblíbenější seriál. Pro těch 5* bohužel nemám racionální vysvětlení. Žeru naprosto všechny řady, O'Neill ne-O'Neill, Hammond ne-Hammond, prostě tenhle seriál miluju a miluju a miluju a maluju... ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě