Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

mafounkešu

Je to jako telenovela. Fakt že jo, ale telenovela, co má každý den nové a lepší nápady. Jenže někdy také opakující a stále trapnější. Proto nevím jak 10000 dílné seriály hodnotit. Za vším musí být výdělek, ale asi prostě vybrali dobrý nápad a nádech. V tom nejspíš spočívá ta chuť, mastnost a slanost celého seriálu. Ale pozor ať vám to vážně nevleze na mozek! Ale časová osa dílu tohoto sriálu jde nějak takto: Stále samé nebezpečí pro naši zem, nebzpečí jiných planet, nebezpečí posádky, stát jde do věci přitom neví co dělá,.... atd.. Je to nekonečné, protože vždy budou lidi co to budou žrát. Pár procent si to určitě zaslouží za nestojící příběh, své revoluční nápady a takové věci. Ale nemyslím, že by si to zasloužilo hodnocení, které teď na ČSFD.cz vidíte. Je moc přehnané. ()

Vojt@P

na Hvězdné bráně jsem vyrůstal a líbila se mi od začátku do konce a i po nějakých 13ti letech se mi pořád líbí stejně. Je to taková moje srdcovka. Prostě stará dobrá SG jednička... ()

Michalee

Toto je opravdu špička seriálů, co jsem kdy alespon občasně sledoval. Nádherně si tu pohrávají s mýty okolo starověkých bohů a jiných věcí... Sít bran je nekonečná, takže vždycky je co objevovat... Výkony herců parádní, člověk jen trne, aby náhodou nějaký hlavní hrdina někde neumřel... Na tohle se opravdu koukat dá, a nejen kvuli Samantě Carterové:-) ()

terc

Po zhliadnutí filmu a pod vplyvom kníh od Danikena sa mi zdal tento seriál ako v celku dobrý nápad. Ako som tak sledoval úvodné časti, tak sa mi to začalo páčiť stále viac a viac. Richard Dean Anderson produkoval presne taký humor aký milujem, naviac všetky tie veci okolo egyptskej mytológie ... proste som si ten seriál zamiloval. To trvalo cca prvých 5 sérii, ale keď sa na scénu dostali aj iní nepriatelia Matičky Zeme, tak som si povedal, že je načase stým všetkým seknúť ... ale nestalo Produkcie sa ujal sám "McGyver" a sága pokračovala ďalej. Pozeral som to ďalej hlavne zo zvyku no aj trocha zo zvedavosti čo sa z toho vyklube. Producenti vystriedali všetky možné mytológie (egyptská, grécka, keltská...) až som sa sám divil že ich toľko môže byť :-). Potom keď Anderson prestal hrať v seriáli, tak som to pozeral už len sporadicky. Až po desiatich rokoch si konečne niekto v štábe povedal "dosť" a trápenie skončilo. Celkove seriál pôsobí sviežim dojmom, O´Niel-ove výbuchy nevedomosti ma v celku dokázali pobaviť a rozhovory s ´Teal´c-om typu (a teraz čo? ... teraz zomrieme! ... tak to je veľmi zlý plán!!) sa postupom času opakovali stále častejšie, ale zo začiatku som sa bavil to musím uznať. Tak tiež kvitujem, že autori u tohoto seriálu upustili od "uniforiem" alá Star-track či iné spin-out pokračovania Star Gate. Pekne sa na to pozeralo. Niektoré časti mi vďaka tomu nepripadali ako sci-fi. Sci-fi podanie rôznych mytológii hodnotím ako skvelý nápad. Celkový dojem kazí pocit, že autori nevedia kedy treba skončiť ... mali sa zariadiť podľa príslovia "v najlepšom treba prestať" To je presne tá chýbajúca hviezdička. ()

Ant@nio

Jak už to u takovýchto seriálů často bývá: První série nabízí mnohé zajímavé. Ale s dalšími sériemi tento seriál naprosto ztrácí na kvalitě, upadá do hlubokého podprůměru, a má pouze funkci aby měli tvůrci tohoto seriálů co dělat. Snaží se z tohoto seriálu udělat tak trochu nikdy nekončící telenovelu ()

qwxyz odpad!

Když to frčelo, nenáviděl jsem to. Herci jsou podle mne dost předvídaví. Ikdyž je zde volná fantazie, tak se jedná o její trestuhodné podání, toto přeci mohl být opravdu kvalitní seriál?!Určitě bych dal alespoň jednu hvězdičku, kdyby mi to jako dítěti tolik nezprotivili! Proto účtujeme až tak krutě, "kluci" jen 9% ()

Raviola

Baví mě téma. O hereckých výkonech se bavit nebudu, žádní mistři to nejsou. Ale i tak poznamenal mé seriálové srdce. Ten, kdo má rád nenáročné scifi, pro toho je tento seriál jak dělaný. ()

Igwar

SGA je môj naj naj sci - fi seriál a to hneď z niekoľkých dôvodov. Spomeniem aspoň veľmi uveriteľnú pseudovedeckosť ktorú reprezentuje Carterová a jej "múdra" hlavička. I keď niektorý tvrdia že nie, myslím SG1 je veľmi dôstojným (aj keď určite nie najlepším, lebo má svoje chyby) pokračovaním pôvodného Emmerichovho filmu z roku 1994. Na rozdiel od Trona si myslím že SG1 je bezpochyby kult, stačí pozrieť len koľko rôznych fan stránok a blogov o tomto seriál esxistuje len na českom a slovenskom webe. Tým sa nemôže pochváliť asi ani StarTrek a Babylon5 už vôbec nie. Ďalej máloktorý (sci-fi) seriá narastie do obdivuhodnej dĺžky 10 sérii x 22 hodinových dielov + niekoľko filmov ! B5 má o polovicu menej epizód a žiadny z rôznych seriálov z prostredia ST (pôvodný ST, Next Generation, Voyager a pod.) tiež nedosahuje jeho dĺžku. Druhá vec je kvalita. Niektoré epizódy sú priam geniálne, iné zase poslabšie. Niktoré epizódy posúvaj vpred hlavnú zápletku, iné sú len vata pre vyplnenie a natiahnutie seriálu. No často sa stávalo, že práve tie druhé menované boli oveľa kvalitnejšie. ()

restahonza

vyrostl jsem na tom z části i, lae s přibývajícími díly šla kvalita dolu. Hlavne se zvysoval pocet nudných dílů v serii, ale i tak můj oblíbený serial:) ()

Nickkk

Je pravda, že jsem to nikdy nějak moc nežral, ale na druhou stranu když už to dávají a nemám co na práci podívám se.Byla tam spousta dobrých hlášek a akce co víc si přát snad jenom aby se nepokračovalo nesmyslama jako Atlantis apd. ()

Fraktální

ANO hvězdná brána není seriál nějaké úžasné kvality z hlediska uměleckého a z hlediska kritiků,některé díly jsou opravdu nudné, hloupé( ty jsou minoritní). Ale je to klasická(podle mě již kultovní ) sci-fi co má pobavit a to se jí velice daří. Opravdu výrazné postavy (Jack O'Neal , Teal'c atd.) s kterýma je prostě sranda... Nejlepší byla linie s Goaldy ta s Ori mě ze začátku malinko štvala, kvůli recyklacy tématu, ale s tím se asi nic neudělá,a tak jsem si na ně také zvykl a ted si říkám díky za každý další díl co byl natočen blahoslaveni budiž Ori :-)) pro mě jasných 5. P.S.: Krýýýýýý Jafááááááááá (což mimo jiné znamená v překladu: mazej koukat na Hvězdnou Bránu :-)) ()

adooo

skvelé! každý deň som civel na jojke a na tento skvelý seriál...obzvlášť boli nudné diely, ale zakaždým skvelé zakončenie série...síce neskôr sa to dosť zamotalo a čím ďalej blbšie a blbšie, ale v konečnom jeden z naj serialov svojej doby ()

sun.eagle odpad!

tak nevím, jsem sám komu to připadá od prvního dílu pořád na jedno brdo? Občas to nechám běžet v TV jako kulisu při jiné činnosti, tenhle seriál nepotřebuje zvlážstní soustředění, a je to prostě absolutně nezábavné, spíš k pousmání. A dokáže i lézt na nervy... ()

pCCb

Řekl jsem si, že to zkusím a začal jsem se dívat od začátku. Viděl jsem 6 dílů a nevím jestli zkousnu ještě další. To co tam vidím, je pobíhající banda jelit a ne vojáci. Pokud si z podobných seriálů bere americká mládež vzor, tak to se pak nedivím jejich vojenským "úspěchům" v západní Asii. ()

Modano008

Jak to všechno začalo? Jednou jsem šel takhle do videopůjčovny a v regálu vidím: Stargate: SG-1. Vzhledem k tomu, že jsem viděl původní Hvězdnou bránu od Emmericha a líbila se mi, tak jsem si film půjčil. Netušil jsem co to spustí Ano, seriál se stal pro mě kultem, kterým doposud existuje u milionů lidí po celém světě. 10 sezon, 2 spin-off seriály a 2 celovečení filmy (Carterové dokumenty nepočítám. Zpočátku jde sice jen o "náhodné" příběhy, které tvoří celkem nevýrazný příběh, nicméně seriál se rozvíjí a nakonec se z něj stane epická sága o záchraně vesmíru (vlastně nejen toho našeho). Krásná a inteligentní Carterová, vtipný místy až sarkastický O'Neill, spočátku ustrašený Dr. Jackson a ledový Teal'c tvoří výborně namixovaný team, který funguje. Ano seriál má slabší místa a není jich málo, ale pak příchází díly jako Fifth race, 2010 či odpočinkový a vtipný 1969. ano tohle je můj šálek čaje - 95 procent!! ()

luken2000

Prisiel clovek zo skoly, zapal televizor a aha, O´neill hlaskuje, SG team bojuje. Toto bola jedna z veci na ktoru sa po skole naozaj dalo tesit. Od cca 3tej do 7mej serie naozaj skvely serial, ostatne serie poslabsie ale ako celok a v podstate ceskoslovensky takpovediac kult tam 4* byt musia ()

P/\/EL

koukal sem se na to jako malej a už ze začátku mi nějak nesedělo obsazení, ačkoli se oproti filmu víc hodilo na seriál star trekovskýho záměru - hodně serií, časem určitě i jiná posádka - viz Star Gate Atlantis.. Já nevim, tenhle seriál mi přišel, že teda hodně těží z filmu a je prostě ve star trekovskym duchu(kopčí to dobrý osvědčený star trekovský postupy, ale bohužel i neduhy), zasazeno do současnosti - ušetří...ale.....................Nějak mi tam asi štvalo, že furt chodí v těch nudnejch olivově zelenejch uniformách......a některý díly sou takový nudný...furt na vojenský základně...a řada epizod má podobý zápletky, strukturu......nevim....fakt má radši Star Trek.....Gielk, nebo jak......to je takovej Spock nebo Dat..že jo......no.....prostě nevim......i battle Star galactica mám radši.....Caprica... Tohle mi příde jako popšit...taky to dávali na nově a star trek šel na jedničce....no....hehe.......nápady jsou to prostě velmi dobrý, potenciál zase nevyužitej......Hvězdná brána: Příběh jednoho fenoménu::: Tady je vidět, jaká je Hvězdná brána vlastně kravina, slušný koncept, rutinní stereotypní sci-fi pro průměrnějšího diváka, nejdřív ten film, originální sci-fi určitě, ale celkově spíš tak průměr, pak seriál, který si hodně půjčuje, ale něco maličko i tu a tam přidává, seriál, který jsem jako malej na nově sledoval (moc na výběr nebylo...ehm..), docela mě to možná i bavilo, ačkoliv mi tahle posádka až na Teal'ca k srdci nikdy moc nepřirostla. Ta mytologie má samozřejmě hodně co do sebe (ale je to v podstatě taky dost velká vykrádačka...), ten vodní efekt brány se kupodivu neokouká, asi jako různý ty věci ze star treku - transporty a skok do hyperprostoru nebo přechod na warp...dokument mi přišel vlastně i poněkud trapný, všechny sézony jsem pak už moc nesledoval, ale nemám iluze, určitě šel seriál postupně čím dál tím víc do sr...k (do kytek), jak je to u celé řady seriálů obvyklé, inu kvantita vs. kvalita....herci mají svojí jistou práci, měl jsem z nich pocit, že o tom mluví, protože musí, protože zblbí fans jsou natěšený, ale z jejich miláčků - protagonistů jsem nadšení moc necejtil, přecijen žádná dobrodružství neprožívají, ale jen blbnou před zelenym/modrym pozadim s maketama pistolek, pozadí, efekty všecko se pak dodá...vlastně řekl bych, že to samí mají i jiní herci, i ti třeba z toho star treku :), tak na ty cony pak jezdí, protože se žije ze starý slávy, ale....né, tak.....to prostě je, filmy, seriály, realita natáčení a pak ti geekové, ikdyž Stargate je asi něco vlastně docela rodinného :), tak ono by se to dalo považovat trochu za fantasy, fantasy jak je méně technické se líbí i dost ženám - teda, pardon... ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě