Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Fancipal

Znáte ten pocit, kdy se bojíte, že vaše slova nebudou stačit, aby obsáhla hloubku vašeho obdivu a šíři vašeho respektu? To je přesně případ Stargate – klenot sci-fi žánru a skvost, který mně ovlivnil více, než všechny filmy dohromady. Navždy si budu pamatovat Jackův humor, který byl stejně smrtící jako Tea´lcův pohled, technické termíny Cartrové , ze kterých jsem byl stejně paf jako z nefalšovaného jaffského vtipu nebo Dannyho obdivuhodný pacifismus a bezbřehou víru v každého člověka a samozřejmě nesmím zapomenout na lekce goaul´dského jazyka a nesmrtelné přestřelky dua „Starsky a Hutch“. Nebudu zastírat. Hvězdná brána v určitém období v podstatě definovala můj život a to je něco, na co člověk nikdy nezapomene. Už navždy si sebou ponesu v paměti ta nezapomenutelná odpoledne strávená před televizní obrazovou a nikdy nekončící kolo repríz na mém VHS s týmem, kterému záchrana světa nikdy nezevšedněla a dokázal při tom vždycky vypadat zatraceně cool :) Moje Top 1. 1. Série: 85%, 2. Série: 90%, 3. Série: 85%, 4. Série: 100%, 5. Série: 90%, 6. Série: 85%, 7. Série: 90%, 8. Série: 90%, 9. Série: 80%, 10. Série: 85%. Oblíbené postavy: Jack O´Neill, Pluk. Harry Maybourne, Daniel Jackson, Te´alc, Anubis, Thor a seznam pokračuje :) ()

Apophis

Asi vás překvapí, že tento seriál hodnotím jen 4*, když mám z něj jak přezdívku tak portrét. Tak zaprvé, pokud bych to měl hodnotit podle mé soukromé stupnice seriálů, dostal by jednoznačně 5*, ale v dvoraně nej. filmů CSFD se hodnotí vše dohromady a přece jen seriál je seriál... Přiznám se, že toto je jediný seriál, který jsem sledoval pravidelně - ostatní jsem vždy sledoval buď v lepším případě jen občas (když jsem neměl nic lepšího na práci) nebo jsem se ze zvědavosti podíval na několik dílů (abych měl srovnání) a potom jsem se honem zase vrátil ke starým dobrým filmům! Ale zpět k H.B. Tento seriál mě zaujal výbornými hereckými výkony (na seriál...), dále propracovaným scénářem (většinou) a skutečně výbornými triky (to tedy stále!). Nejvíce mě na tom vadila postupná tendence směřovat stále více k humanismu, PACIFISMU, atd. Další výhrada by se asi týkala stylu - "Amerika zachraňuje svět". No a nakonec mi poněkud "nejdou na pochopa" naprosté kvalitativní výpadky u několika dílů (myslím scénáristické), tak např. "Emancipace" nebo závěrečný díl šesté série! Přesto ale hodnotím tento seriál na výbornou (rozuměj...u ostatních seriálů by byl pro ně úspěch, pokud by dosáhly 1* s odřenýma ušima). Zkrátka, perfektní relaxace. ()

okkac

Musím dát za plný počet. Těch 8 let co jsem s tímto seriálem strávil od roku 2000 co ho u nás poprvé vysílali v televizi až dodnes po poslední epizodě, bylo zkrátka fajn. Viděny všechny epizody. Některé byly špatné, to ano, ale hodnotím jako celek a tu propracovanou mytologii a samozřejmě RDA a humor jeho postavy O'Neilla, který dokázal vždy úroveň pozvednout. ()

Radiq

-1 nelogičnost, -1 televizní malolepost (opak filmové velkoleposti), -1 příběhy (všude žijou lidi, někde jak ze středověku, někde vyspělí, ale dycky lidi... nebo humanoidi) + happy endy, -1 za ostatní chyby a kraviny a celkovej dojem, protože ode mě si to ani 2 hvězdičky nezaslouží. ()

sir-dave

Best seriál #1 - - - Pro mně nemá konkurenci. Což svědčí i to, že dosáhl neuvěřitelných 10ti řad! a stal se tak nejdelším sci-fi seriálem co byl kdy vysílán. Mohu se na něho dívat dokola, přes týden na naší televizní stanici, o víkendech na české kabelové televizi. Richard Dean Anderson se své role Jacka O'Neilla shostil skvěle. Jeho vtipné poznámky dodávají seriálu šťávu a příjemné odlehčení. Zpočátku byli díly a řady lepší, bylo tam hodně Goa'uldů střídano s poznáváním jiných kultur na různých planetách. Postupně to mělo podle mně klesající hodnotu, což ale vždy nějak oživili. Odchod "Daniela" a příchod "Jonase" a v zápěti jejich prohození. Nebo odchod Jacka O'Neilla, Goa'uldů a příchod nového nepřítele Ori. Jednotlivé série nebudu hodnotit. V každé je několik skvělých a několik slabších dílů. Tal shaka mel (hodnocení za 1. - 10. sérii - konec) ()

Decker

Novodoba dnes uz temer scifi klasika, ktera spouste fanouskum nahrazuje genialni Star Trek. Hvezdna brana ho v leccems prekonava, ve spouste veci pokulhava, ale ve vysledku je to vynikajici scifi pro vsechny blazny, kterym fantazie nekonci nad strankami Receptare pro dum a zahradu. ()

eJacques

...Sci-fi s úžasnou výpravou a efekty sršící novými a novými akcemi dalších a dalších dílů... Film byl slabší, ale tahle série je těžce návyková, vidíte jeden díl a už se vezete na vlně fantazie... Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů... ()

AntonG. odpad!

Původní Emmerichův film se mi na rozdíl od mnohých velmi líbil. A mělo raději zůstat jenom u něho. Seriál jsem sice zpočátku sledoval pravidelně a celkem se mi líbil. Nicméně po nějaké době jsem se k němu vrátil a žasl jsem, jakou hroznou slátaninu jsem kdysi sledoval. Strašliví herci, pitomý příběh, který omýlá furt to samé, hrůzostrašné dialogy. Nejhorší na tom je, že mám pocit, že to tvůrci mysleli celkem vážně. ()

chelseaman22

Nejstarší série byly ty nejlepší. Po odchodu všech hlavních hrdinů zbyl jen odvar, čistý odvar. Ale začátky byly úžasné. Hltal jsem akční cestování Hvězdnou bránou a poznávání jiných světů. A plukovník Jack O'Neill? Best. ()

filmmovier

Stargate je společně se Star Trekem nejlepší sci-fi sérií, která kdy byla natočena. V první sérii to sice nebylo nejlepší, ale ve druhé sezoně seriál chytil dech a neustále se zlepšovala byl lepší lepší. Všechna vesmírná dobrodružství jsou výborná a napínavá, triky jsou úžasné a psádka velmi dobře bsazena, hlavně Richard Dean a Amanda Tapping jsou hvězdy seriálu. Pro fanoušky sci - fi věcí naprostá povinnost, opravdu společně se Star Trekem hvězda žánru. Navíc to někdy bylo i dost strašidelné. Celkově to vidím tak na 90%, Stargate si to prostě zaslouží. ()

VaHo

Součást mého dětství. Podle mě geniální myšlenka stovek mimozemských zařízení, která vás během pár vteřin přenesou na jinou planetu do jiného koutu galaxie, kde můžete zažívat neuvěřitelná dobrodružství. A když vás doprovází tým ve složení plukovníka Jacka "každý díl řeknu super hlášku" O´Neilla, roztržitého archeologa Daniela Jacksona, geniální vědkyně Samanthy "obtížné do pár vteřin, nemožné na počkání" Carterové a málomluvného mimozemského Teal´ca. Pamatuji si jak jsem každý všední den po škole usedal před televizi, a s napětím sledoval další výpravy do neznáma a boj proti zlým Goa´ldům. S odstupem času, přiznávám, že některé díly jsou slabší a zvlášť v první sérii, někdy poněkud směšně působí nedokonalé triky a kulisy, kde jednu planetu tvoří vesnice o pěti chatrčích. S koncem Goa´ldů a odchodem O´Neilla sice kvalita poklesla, ale i tak si to pořád drží svou laťku. Sice nemám rád restarty a remaky, ale zrovna v tomhle případě doufám, že jednou někdo znovuoživí celý koncept, protože myslím, že to má v sobě ještě spoustu potenciálu. ()

Honzíno

Richard Dean Anderson rozjel fenomén Stargate ve velkém a správném stylu a ke všemu to vzal za ten dobrý konec. Tvůrci upustili trochu od vážnosti filmové předlohy, rozvedli mytologii do širokých rozměrů, avšak umě jí využili k inplantování ideální dávky sebeironického humoru. Povedlo se, znamenitě! Celkově to nebudou naprosto čisté čtyři hvězdičky. Protože zřejmě nejsem takový bránofil, ale seriál zejména v ranějších sériích vyloženě baví, když už si ho pustíte. Mám pocit, že to mám nasledováno tak do šesté série, pak možná místy kvalita slábne a novější díly, kde se O'Neal objeví jendou za tři týdny v lichý čtvrtek, nejsou úplně ono. Přesto však tento počin vyčnívá v matné seriálové produkci, avšak není zcela na vrcholu. Samozřejmě jako kultovní modla pro určitou skupinu diváků naprosto postačí. V pozdějších řadách (ještě ne těch mnou kategorizovaných jako horší) si seriál ze sebe často sám utahuje, což se jeví jako velice sympatický prvek. Ale znáte to, všeho moc škodí - pro výstrahu. 100x Lepší Brána než nějaká Kachorra:). 75% ()

st.verka

Jediné, co mi na tomto mém nejoblíbenějším seriálu připadá nelogické, že ať zavítají na jakoukoliv planetu v jakékoliv galaxii, všude se bez problému domluví, tedy anglicky. Kdyby je to vyhodilo tady, tak mají povětšinou smůlu. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě