Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

johnsnow

Dobrý film ale aj dosť silný americký patriotizmus nato, že na režisérskej stoličke sedí Nemecký režisér. HERCI: Ford ako prezident je v pohode, zatieni ho však Gary Oldman ako záporák, zvyšné postavy ma dajak nezaujali a prezidentovej manželke by som vystrelil mozog z hlavy už na začiatku. AKCIA: Okrem začiatočnej super vlámačky do diktátorovho sídla a prestrelky na palube lietadla už nemá nejak extra šťavu ale dá sa, záverečný súboj Forda s Oldmanom sklamal ale v poslednom čase to zažívam snáď u každého filmu. EFEKTY: Typické 90-roky, myslím, že viac k tomu netreba. PRÍBEH: Využitý takmer naplno, aj keď oňho mi ani dajak nejde, som spokojný. Takže Dávam silné 3* ()

savatage

Skvělá akční podívaná s Harrisonem Fordem v roli prezidenta Spojených států, která je plná akce a skvělých momentů a tenkrát velmi obsazovaným hlavní zápornou postavou, v podání Gary Oldmana ()

horor2

Jeden z těch filmů, který jsem na poprvé odsoudil, ale časem jsem dal další projekce a už mi nevadí Harrison Ford jako prezident, který vezme osud uneseného letadla do vlastních rukou a chce všem natrhnout řiť. Gary Oldman opět super. ()

Tominni

Tak na jedné straně nadsazený americký patriotismus, prezident, který bude bojovat jako lev a budou tu i skoky před prezidenta při střelbě, nějaký ten potlesk a sdělení, že Amerika to znovu dokázala. Na druhou stranu má film solidní tempo a Harrison Ford s Gary Oldmanem to nakonec na ten průměr vytáhnou, ale víc už ne. Slabší tři *. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 76% (?), Audience Score - 66% | FDb.cz - 68,1% | Air Force 1 je film natočený v dobách, kdy už byl Wolfgang Petersen krutě komerční a o nic jiného, než o zisk mu nešlo. Zkrátka jedná se o ničím výjimečný a ničím nevybočující z řady béčkových akčních filmů, který do lehkého nadprůměru tahá pouze několik adrenalinových a napínavých scén a borec Harrison Ford. Gary Oldman jako záporák je už dost ohraný - používá pořád tu samou taktiku, k tomu samozřejmě pořádná nálož US patriotismu (kdyby tam aspoň nedávali toho prezidenta!) a poměrně zbytečných posledních cca 20 minut. Děj plný žánrových klišé zároveň zahrnuje i spoustu nelogičností (prezident naskočí do katapultu, vidíme jak odletá a najednou je zpět na palubě, např.), ale jako taková slušná pohádka pro muže - proč ne :) 65% ()

hrumsrt

Inu asi ne vždycky Wolfgang Petersen točil trháky typu Trója.. Air Force One je nefalšovaná akční volovinka televizních rozměrů, které nejspíš nenadchne ani neurazí. Po vzoru všech útoků na Bílý dům atd., tady máme zase pokus o útok na amerického prezidenta, jen tentokrát ne jeho proslulé letadýlko.. Harrison Ford nemůže jen tak usednout do oválné pracovny a přemítat nad jadernými kódy, na to je ho v roli samotného prezidenta škoda.. Takže z jeho prezidenta Marshalla je bývalý vojenský důstojník a veterán z Vietnamu, pro něhož jsou  teroristé denním chlebem.. Únos nejznámějšího letadla na světě se právě díky němu stává teroristickou noční můrou, když prezident Marshall díky svým zkušenostem začne postupně likvidovat jednoho teroristu za druhým a přebírat nad svým letounem opět kontrolu. Patriotická smrtonosná past s tradičně dobrým Fordem, který s fanatickým šílencem Gary Oldmanem (jeho agent v 90tkách z něj chtěl mít jen šílence nebo padouchy) udělá krátký proces a demonstruje semknutost amerického lidu v těch nejtěžších chvílích. Spíš než v té akční rovině to funguje v té úsměvné.. 55% ()

majk_n

Typ filmu, který mě pobaví. Ford jako téměř vždy ve své roli důvěryhodný, Oldman klasický záporák bez skrupulí, má to spád, napětí (i když hnidopichové budou tvrdit, že to je naivní hollyvodský bla bla bla) ()

Squib

Přesto, jak nesnáším americké vlastenectví, tenhla snímek mám opravdu ráda. Je to sračka, a netváří se, že není. ()

kadef

Harrison Ford hraje jako vždy úžasně, ale zkuste si představit prezidenta zachraňující letadlo před hrůzným teroristou Oldmanem. Každý normální prezident kdyby měl možnost seskočit v tý kukanize svého AF1 tak skočí. Na plný hodnocení tomu schází nějaká originalita. Filmů takového žánru se poslední dobou točí víc než dost. ()

Lewaso

Jak se tolik hvězd mohlo zapojit do prvoplánové propagace americko-amerického amerikanismu. Tomu filmu by prospělo, kdyby se odehrával na úrovni NYPD a neslintal tolik patosem. Mám pocit, že při sledování tohoto druhu filmů musím stát v pozoru s pravicí na levé plíci... ()

Bateman

Sorry,ale trapnost nad trapnost.Všichni,kdo se tohohle projektu zúčastnili,u mě klesli o pár příček.To mohli klidně natočit Rusové o nějakym udatnym Ivanovi. ()

masik odpad!

Neuvěřitelná slátanina, kterou bych nepustil na světlo světa ani jako parodii na americký patriotismus. Od začátku je nám americký prezident předkládán jako hrdina, ještě k tomu válečný veterán z Vietnamu( když si tam představím George Bushe, můžu se akorát zasmát a pozvracet se). Film začíná už oním "plamenným projevem", jedno oko nezůstalo suché. Všichni chtějí položit život za prezidenta, předhánějí se v tom, kdo se pro něj dřív obětuje, jeho dvanáctiletá dcera řekne do očí teroristovi, že je zrůda. Teroristé se chovají přesně tak, aby je pan prezident mohl všechny postřílet, v Bílém domě se nenajde člověk, který by racionálně uvažoval, začnou se sbírat podpisy na prezidentovo sesazení, viceprezidentka, nejblbější z celého Bílého domu se samozřejmě zachová tak, jak se zachovala, prezident je spoután izolepou, záchranná operace opravdu výsměch, prezident pošle napřed všechny a sebe by nechal s letadlem spadnout a to je jen to málo, na co jsem zrovna teď schopen si vzpomenout. Na co si ten nesvobodnej, puritánskej a neskutečně nevzdělanej národ rasistů, zbabělců a vypasenejch povalečů pořád hraje??( Myšleno Amerika). Jak říká Levák Bob v jednom díle Simpsonů: "Byl to dobře napsaný škvár, po kterém se mi nechtělo ani zvracet!" ()

rador

Zaujímavosti: Prezidenta mal pôvodne hrať Kevin Costner *** Ak by Harrison Ford odmietol hlavnú úlohu, tak v zálohe boli pripravení Arnold Schwarzenegger, Keanu Reeves a Dennis Quaid. *** Scény ohladom CNN sa skutočne odohrávali v jednom zo CNN centier a to v Los Angeles *** Ruské väzanie, kde bol držaný Radek bolo to isté ako vo filme Shawshank Redemption (1994) *** V DVD komentároch režisér Wolfgang Petersen spomenul že by film nenatočil po útokoch z 11.9. *** Herec Ilia Volok, prvý Rus, ktorého zabil Harrison Ford, účinkoval aj v jednej časti seriálu Priatelia. *** Gary Oldman (Ivan Korshunov) si počas natáčania vyslúžil prezývku "Scary Gary" (Strašidelný Gary) ()

Gtados

snad nejhorší to bylo ke konci:-D! Tak staršně nereálné, a efekty taky ubohé...ale k pobavení a když chce člověk vypnout OK! ()

route60 odpad!

Možná nejhorší film se skvělými herci co jsem kdy viděl, opravdu hrozná hovadina plná filmového marastu v podobě americký prezident hrdina, teroristé kteří jsou tak dokonalý že dřív nebo později udělají jasnou botu ale to bych ještě bral ale další scénáristické hnusy jako že pilot MIGu netrefí ani vrata od stodoly (Boeing 747) a potom je s velký řevem odstraněn z oblohy americkým hrdinou který se v zapěti obětuje, ruské vězení je tak zanedbané že tam mají oprýskané i monitory atd, prostě děs běs jedna trpná scéna za druhou, ach Wolfgangu co jsi to zplodil?, a ani výborný Gary Oldman v roli ruského teroristy tento výplach nezachrání, Wolfgang Petersen zklamal na celé čáře. ()

gotham

Typický americký thriller, kde se projevuje jejich hrdost, sentiment a velikášství. Hrdinou není nikdo menší než sám americký pan prezident, který sice s tváří Harrisona Forda je sympaťák, ale to na kvalitní podívanou nestačí. Petersen umí více a lépe. 50% ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)