Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

Raziel_cz

Harrison Ford a Gary Oldman pod taktovkou režiséra, který z nich nedokázal vytěžit o moc víc než průměr. Air Force One je televizní film, jemuž studio z nějakého důvodu přikleplo 85 milionů dolarů. Kam se ty peníze poděly, netuším. Celé se to odehrává ve třech koridorech, efekty jsou fakt mrzké a moc akce tu taky není. Což je u akční záležitosti docela průser. Celé to má dvě hodiny a většinu času koukáte na naprosto nekompetentní lidi, co se prošukali do nejvyšších úřadů. A oproti předpokladu to není zábavné. Když už dojde na bitky nebo přestřelky, je z toho cítit, jako by se Petersen snažil variovat Smrtonosnou past, ale scénář je proti. Většina rádoby zvratů akorát vyjebává s divákem, deus ex machina funguje v pravidelných intervalech a naprostým vrcholem je řešení problému s dráty ("I'm counting on you, red, white, and blue."). Přesdržky jsou sice zábavné a Ford občas utrousí i nějakou hlášku ("Get off my plane!" se cituje naprosto zaslouženě), jenže ten nepoměr oproti kecům je fakt k pláči. Být to o půl hodiny kratší, snad by se to dalo strávit líp. Takhle těžký průměr. Ale pořád lepší než průměrné Segalovky. ()

GOREGASM

Z Air Force One se může snadno zvednout žaludek, protože toho amerického vlastenectví a patosu je tady přespříliš a všechny ty vyumělkované emoce amerických vladařů kolem Glen Close působí až amatérsky strojeně. Přetso pokud k filmu přistoupíte s odstupem a nadhledem užijete si opět exkluzivního zlouna, Garyho Oldmana, a celkově kvalitní řemeslo, na které jsme byli vždycky u Wolfieho Pettersena zvyklí. Efekty sice někdy díky zubu času, který se na nich podepsal, rozesmějí, ale pořád převažuje dobrý pocit z filmu, který přece nechceme brát vážně :-). 60% ()

Rathalos

Je to sice strasna chu*ovina,zeby sa prezident takto zachoval v realnom svete,ale Harrisona Forda ja fakt mozem,je to skvely herec a jednoducho mu ta rola sedela perfektne,mne sa to pacilo a pre mna je to uz taka klasika...:-) ()

Besyn

Velmi dobře natočený akční film s dobrou hudbou a skvělým obsazením.Samozřejmě ten americký patriotismus je zde místy do nebe volající,ale pokud se to nebere vážně (což by se nemělo,protože jinak je to celé fakt hovadina),tak jako akční oddechovka je to velmi,velmi solidní.A Garymu Oldmanovi další role záporáka opět sekla. ()

Empire

Ford je dobrej:) ....takovej nadprůměrnej akčňák .....Každý tu píše o americkém patriotismu, kéž by měl trošku patriotismu i náš národ:))))) ()

Joeey

Když jsem film viděl jako malý, nějaký čas jsem to pak rozdýchával - Oldmanova záporáka v tomto filmu u mě tudíž nepřekonal ani Stansfield v Leonovi, kterého jsem viděl o několik let později. Když ohodnotím tu filmařskou stránku - režie, kamera, střih, herecké výkony - musím dát 80 %. ()

dokktor

pane prezidente! pane prezidente! pan prezident hrdina číslo amerika, jemuž do kulek skáčou agenti v F16kách a eště bych zapomněl medaile za hrdintství z vietnamu. blábol blaf AMERIKA, pane prezidente. ()

Miki68

nějak mi ten americký patriotismus ve filmech už leze krkem. jak něco takového může natočit němec, to nechápu. Ale na tenhle film se celkem ještě dalo dívat.. ()

Barak

Po tomhle by chtěl za prezidenta Harrisona Forda asi každý. Je inteligentní, rychlý, přemýšlivý, nebojácný, neohrožený, nekompromisní, silný, umí zacházet se zbraněma, umí se prát, má vždycky nějaké to eso v rukávu, je to staroslivý otec a manžel, a navíc.. vypadá strašně, ale strašně "cool". Pod tím bychom si mohli představit opravdu nebezpečného a přitom pohodového člověka, který má opravdu velké charisma ;) Petersen naštěstí moc dlouho nečeká a za chvíli už se ocitáme na palubě letadla, kde Gary Oldman se svoji skupinkou přebírá velení. Všechny tam rozstřílí, přičemž jejich počet se nesníží ani o jednoho. No a když už se zdá, že je vše ztraceno, objeví se Harrison Ford, který se bude snažit všechny zachránit a převzít letadlo zpět do "amerických rukou" - ještě že má tu "hvězdu za statečnost", jinak nevím nevím, jak by to dal :) No, každopádně zápletka je totální blbost, ale to provedení není vůbec špatné. Výborná práce s kamerou, ucházející záporák Gary Oldman a samozřejmě skvělý Harrison Ford, který předvedl ze všech účastněných nejlepší herecký výkon, což se nedá říct třeba o takovém Xanderu Berkeleyovi, který tam tak nenuceně vleze do záběru, tváří se jako ichtyl, kterého by poznal i krteček, že s ním není něco v pořádku, ale co je hlavní, že jeho postava je tam naprosto, ale totálně nevyužitá. (Spoiler) Mohl kdykoliv zasáhnout a pomoct jim získat letadlo zpátky pod kontrolu, ale ne, on vytáhne zbraň, když už je celá akce u konce a naprosto bezmyšlenkovitě začne střílet, a když pak nakonec může v klidu "vyletět", tak nedělá nic a čeká, až mu dá Ford ťafku - fakt super. Celé je to navíc strašně "proamerické", ale to by tady zas tak nevadilo - americké letadlo, americký prezident.... Nicméně musím uznat, že je to po celou dobu dost zábavné a aji ty dvě hodiny to skvěle vyplní, ať už je to akce nebo nějaká kecačka, takže pokud máte rádi opravdu dobré blbosti, vzhůru do toho.... 6.5/10 ()

Redix odpad!

To je snad nejhorší fordův fiilm. Když si tak Bushe představim jak běhá po letadle se samopalem a vybijí teroristy tak se musim smát :) ()

dalziel

Harrison Ford, Gary Oldman, Glenn Close a sli hrat do tohoto??? ...to snad nikdy "nepochopim" preco? :-))....ta jedna hviezdicka je len za obsadenie inak je to odpad! ()

MissSimm

Tak tohle přesně vystihuje americkou mentalitu. Sem tam příšerné hloupé a zbytečné kýče. Jeden člověk proti celému letadlu ozbrojených teroristů, ale vyhraje, protože je to americký prezident. Ale jinak mi to přišlo napínavé a docela dobře natočené. ()

kilobyte

Zatímco Američani si musí vytvářet bojující prezidenty pomocí filmu, tak Rusové mají prezidenta, který sám přepere medvěda. Jediné zajímavé na tom filmu je, představit si tam Miloše Zemana s Ovčáčkem, jak likvidují americké teroristy, aby zachránili Čínu, teda Českou republiku. ()

Solly

Je to ničím nepřevišující standard mezi akčními filmy. Na druhou stranu není asi moc herců,, kterým bych věřil jak prezidentskou sesli, tak minulost mariňáka. H. Frodovi se to daří. ()

Odpadlik

Typický americký akční film - prezident USA sám zachrání celé letadlo ... mám Forda rád, ale zde ho přece jen poněkud zastiňuje charismatický Gary Oldman. ()

Trenz

Řekla bych, že příliš dlouhý film na to, že se děj převážně odehrává v letadle, což není místo, kde se toho dá nějak moc dělat, ale nemůžu zase říct, že bych se nějak zvlášť nudila. Harrison Ford jako prezident byl ucházející, jen kdyby mi svým hrdinstvým nepřípomínal Stevena Seagala a Gary jako ruský terorista perfektní. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)