Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

RadekV

Není to špatný film. Trochu politicky zmatený scénář, ale každý národ má a potřebuje své hrdiny v pohádkách. A takto se musí nahlížet na amíky v tomto filmu. ()

Tempter

Jeden z nejhloupějších filmů, který byl kdy natočen. Samozřejmě si dělám srandu, je to ten nejhloupější film, co kdy byl natočen. 1 hvězda za psychologickou práci s herci, protože donutit je do toho, to musel byl nadlidský výkon a za nechtěné komediální vyznění práce všech zúčastněných :-) ()

Jimmy73

Slátanina a scénárista asi neměl svůj den... při přerušení paliva pošle hlavní terorista do podpalubí svého jediného pilota, aby věc opravil, i když mohl čekat, že ho může protivník i zabít, nebo že vláda zveřejní v tv, že nemají prezidenta, aby se to dozvěděl úplně každý i teroristé je opravdu moc. A americké hrdinství, obětavost a tleskání s objímáním je už jen vyvrcholením trapnosti. Jedná hvězda za hudbu Total Recall. ()

Redyx1 odpad!

Tohle hodnotím z odstupem času a je to opravdu odpad a trapnost,když se tvůrci chtěli blýsknout únosem prezidenta.Provedení filmu je velmi trapné, triky a rádoby akční scény úplně ostudné a celkově film působí jako parodie na akční sci-fi. ()

Aceboris

Odstupom času tento film nevidím ani na dve hviezdičky. Toľko klišé a amerického hudobného doprovodu je vidieť len málo ktorom filme. Tak nezaujimave  scény, toľko nepochopiteľných chýb,  tak blbé až trápne komentáre. Urobiť  z amerického prezidenta , ktorý spasí a zachráni ako zoro pomstiteľ kopec ľudí to môže iba režisér W. Petersen,  asi sa pomýlil, toto nieje nekonečný príbeh. USA ukazujú  svetu, že  prezident rozhoduje o každej zemi aj napriek ich nesúhlasu a možným katastrofickým následkom. H. Ford sa do tejto úlohy, ale že absolútne nehodil, vôbec som mu to neveril miestami pôsobil ako amatérsky herec. Jediný kto tam za niečo stál bol Gary Oldman. Jednoznačne jeden z najslabších filmov v ktorých Harrison Ford hral. Za mna 2/10 ()

Kelinej

Celá desetiletí mi tento film unikal. Tedy, nechal jsem si ho unikat, poněvadž jsem alergický na nabubřelé americké filmové vlastenectví (byť tady za ním stojí původem německý režisér). Na druhou stranu kvality Wolfganga Petersena jsou nezpochybnitelné, stejně jako Harrisona Forda, Garyho Oldmana nebo Glenn Close. Z této profesionální spolupráce vznikl ukázkový žánrový snímek - pohádka, v níž se střílí, a to ne z pistole v rukou 007, ale ze samopalu v rukou prezidenta. Když se divák na tuto notu z nějakého důvodu naladí, nemůže být zklamán. ()

BonRStone

Viete prečo ma tento film tak slabé hodnotenie? No najprv úplne vážne, chcel som dať filmu štyri hviezdy, reku však ma to celkom bavilo. Fordík bol fajn, scenár zaujímavý, akcia prehnaná stále len v únosnej miere. Potom to ale príde, to očakávané finále: stíhačky a ich prvé vystrelené rakety, pilot z radov milujúcich prezidentských fanatikov, akrobati na lanách, šróby zázračne sa uvoľnujúce a finálne klesanie lietadla, ktoré je odrazu rovnako prudké ako klesanie dojmu z filmu. To je vám doslova kolóna extrémnych nezmyslov, navzájom súťažiacich o cenu W. Marlowa, ktorú práve zakladám. Škoda, že žije v L.A., toho by som chcel stretnúť osobne a zistiť ako vlastne dokázal napísať tento najdodrbanejší koniec filmu, aký si pamätám. A neviem kto toto finále schválil, ale Nebyť Forda, dám celému filmu 2 hviezdy. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)