Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

Awesomer

Amerického patriotismu, proloženého nacionalismem, je v tomto filmu nechutné množství. Čemu se to Ford hergot propůjčil? Taková srágorka, která se tváří, že jediným jejím účelem je dovést diváka k tomu, v případě, že stojí, aby se z americké váženosti a dokonalosti posadil na zadek, a pokud sedí, aby si stoupl do pozoru. Příkladná ukázka toho, že všeho moc škodí. ()

tomuleee

Film který mohu kdykoli ale když vidím co letos přiletělo do kin z motivem WHITE HOUSE tak je tento fil totální poklad. Harrison perfektní jako vždy. Na svojí dobu neskutečné a dokonalé. Triky mnohem lepší jak v letošních blocbusterech ( ano až na ten pád letadla - to je otřesné přiznávám :D ). 100 % klasika ()

hypnos11

ano, film je to pateticky, plny americkeho patriotismu, patosu a vsech tech veci, kvuli kterym mame amiky tak radi :) proc tu ale vsichni mluvi o fordovi, kdyz filmu zcela jasne vevodi vykon oldmana? kdyz uz nic, tak kvuli nemu stoji za to film videt. suma sumarum, gemini tenhle film vystihl docela presne. uvidime, treba nam ale barrack obama nebo kdokoliv, kdo prijde po nem, vytre oci a skutecne zachrani svet. americky prezident by si prece nemel davat mensi cile, nez ty nejvyssi :) ()

+sfinx+ odpad!

Uniká mi důvod popularity u podobných kravin. Kromě Forda (a to ještě jen a pouze kvůli jeho jménu) zde není nic, co by mohlo diváka lákat. Film se doslova topí v těch otřepaných blbostech. Chudáček prezident se musí nakonec zachraňovat sám, což samozřejmě není problém. Vždyť je to vzor toho nejlepšího a kromě obratných rukou a neuvěřitelného štěstí, vynikajícího fyzického stavu, přesné mušky, schopnosti pilotovat Boeing na základě 20 let starých zkušeností RC letadélek, má nepochybně celou řadu dalších skvělých vlastností a schopností. A protože vrána k vráně sedá, tak stejně jako ústřední hrdina, i celý příběh je jedna velká pitomost. Blbostí je film doslova napěchován - nakonec není divu - co jiného dát dohromady s tupým americkým patriotismem. Ten, kdo si potrpí na propracovanější příběh než dobro versus zlo ... US president vs terorista, na propracovanější psychologickou stránku nebo alespoň na náznak reality, tomu bude vše chybět a kvalitu filmu pozná už při úvodním proslovu, který dostává pokrytectví na novou úroveň. Koho ale zajímá naprosto předvídatelný kopec sra**k plný heroických výkonů jedné strany, sebeobětování, poplácávání po zádech a megadrsných výlevů a trapného potlesku, tomu by se to mohlo líbit. Jednu hvězdu jsem chtěl přeci jen dát za ten úvodní proslov, který je poměrně věrným obrazem reálné prezentace, jenže ty zidealizované splašky, co následují nejsou tou satirou či alespoň snahou o nestrannost, která měla následovat, ale ódou na USA, což nesnáším. PS: proč namísto krkolomného přesunu jednotky na palubu neposlali pouze padáky?? ()

Hrnek

Tak toto je už moc. Prezident, ktorý sa dostane z každej brindy a ešte k tomu je hrdina. Zvládne všetko lavou zadnou. Ešte aj visi z lietadla, ale čo je to prenho, to predsa zvládne. A tie ťarbavé bitky to si mohli odpustiť. Takýto patriotizmus si môžu nechať. ()

Makaan69 odpad!

Fuj, z toho amerického patriotismu-nacionalismu je mi na blití. Co říkal ten "terorista", byla ze 100 % pravda. Válka v Iráku, pojetí americké "svobody" a "demokracie",... A kdyby aspoň generála "Radka" fakt propustili... Ale ani hovno, amíci jsou prostě nejlepší, takže prezident vlastně sám zničí celou ozbrojenou posádku, zesměšní ruské vzdušné síly, zachrání rodinu, generála Radka nechá zastřelit a aby toho nebylo málo, slaní se z letadla pár metrů nad vodou. Prostě hnus. ()

mfaky

Zhruba první hodinu jsem se celkem bavil. Ale pak toho patosu a amerického vlastenectví už bylo příliš a začal jsem si říkat...pane bože, k čemu se to Ford v tomhle filmu snížil, takovému béčkovému kentusu propůjčit své jméno. Tento film nelze doporučit. ()

sbinda

Tady protekl proud milionů dolarů a autoři ze sebe přesto vymáčkli jen sloboduchý scénář, otřepanou zápletku, navýsost nereálné akční scény a trapné dialogy nestydatě vložené do úst U.S.prezidenta. To chce echt drzost. Já je podezřívám, že se jednalo o čirý kalkul počítající, že jistá část diváckého spektra půjde do kina na cokoliv. Překvapuje mě toho času na ČSFD luxusních 58%. Za mě 20% s odřenýma koulema. ()

kratajirka odpad!

To bylo tak směšný až to bylo vážně směšný! HeryFord jako patriot, který jen tak nedá svoje letadélko Káně do rukou sovjetských darmožroutů. A GeryStařík co by sovjetský darmožrout, který by radši Antonova, ale Káně je taky dobrý kus! A tak se ti dva bijou. Jeden trefuje ochranku, druhej trefuje, co mu do cesty přijde. Výsledek? 1v1! Gery dostane padáka a Hery dostane orgasmus! AF1 je prostě až mooooc velká komedie na to, že to komedie být nemá. ()

PsenickaR

Film, ve kterém je tolik patriotismu a tolik patetických žvástů na oslavu toho velikého národa dokáže dobře natočit Emmerich, ale Petersen za ním moc nepokulhává. Takže tu máme Forda v roli skvělého prezidenta, který hodlá bránit celý svět v první řadě a svou vlastní rodinu a sám sebe v neposlední řadě. Ano, je to hrozně patetické a přehnané, ale je to zábavné a je to jeden z mých oblíbených akčních filmů před koncem milénia. Ford zde byl uvěřitelný a Oldman v roli padoucha byl rovnocenným soupeřem. Takže pokud ty oslavné ódy, srdceryvné čekání na jednu zprávu z vysílačky, sebeobětování ve prospěch hlavy státu nebudete brát zase tak vážně, tak si film užijete. A přiznejme si, kdo by nechtěl mít pubertální dceru, která místo vzdoru rodičům je schopna prohlásit, že její otec je veliký muž a nikdo mu nesahá po kolena A na tu dobu opravdu povedeně natočená destrukce letadla při dopadu na hladinu, vždy je tam však nějaké ale… ()

lip2

Jindy filmy zaměřené na patriotismus mi nevadí ,ale tady jim to nějak nežeru ani Harrison Ford mě nepřesvědčil za to Gary Oldman byl famózní jedna z jeho nejlepších rolí .Film neurazí ,ale i tak na tohle téma toho je už tuny . ()

SNCIS

"Sakra, tohle se Spojeným státům nedělá. Až dostane prezident svou baseballovou rukavici zpátky, zahází si s jeho koulema." Je to jako když koukáte na Přepadení v Pacifiku nebo Smrtonostnou past. Má to tu atmosféru starých akčních filmů. K těm filmům, co jsem jmenoval se to dá zfleku přirovnat. Vyzdvihnu Garyho Oldmana, protože ten jeho záporák a způsob, kterým ho hrál byl C()()L! - 80%. ()

BigJohn02

Zábavný film o neohroženém americkém prezidentovi. Však on by to náš Miloš ve své perfektní kondici taky zvládl, kdyby si ho tedy někdo všiml a chtěl ho unést a vyměnit třeba za barel slivovice... ()

pornohavo

Americký prezident ako akčný hrdina. Proamerické, predvídatelné, neuveriteľné a nereálne, čo však na tom, pozrieť sa to dá.. 55% ()

Jirkacek

Air Force One z roku 1997 jsem viděl poprvé na přelomu milénia a pamatuji si, že se mi tenkrát docela líbil. Neřešil jsem ale nic víc, než lacinou zábavu, akce a napětí, kterých zde bylo dost a dost. Navíc to pro mne bylo období, kdy Harrison Ford u mne velmi bodoval a díky rolím v jiných filmech jsem ho měl jako herce velice rád. To ovšem platí dodnes, nicméně totéž se nedá říci o samotném filmu Air Force One. Po dlouhých letech jsem se na něj totiž podíval znova a protože člověk s věkem mění názory, už se mi tak tento snímek nelíbil. Pravda, opět se mi líbilo to napětí na palubě letadla, nebezpečí i akční scény. Jenže všechno mi to připadlo uvěřitelné stejně, jako kdyby mi někdo tvrdil, že slimák předběhl chrta v běhu na 100 metrů. Harrison Ford zde totiž hrál amerického prezidenta, jehož letadlo uneslo kazašské komando, požadující propuštění zatčeného diktátora Radeka, kterého si zahrál Jürgen Prochnow. Trochu jsem nepochopil, proč tento herec bral takový štěk, protože se na obrazovce moc neohřál. Zato jiný lump a zároveň velitel zmíněného komanda Gary Oldman strávil ve své roli Krshunova mnoho času. A zde musím Oldmana pochválit za jeho výkon, i když ho moc nemusím, ale podle mne byl nejlepším hercem v celém filmu. Jeho terorista byl prostě skvělý a velmi zatápěl americkým nabubřelým vojákům a agentům, čemuž se dalo určitě věřit více, než Fordovi jeho odvážný prezident USA, který se únoscům sám na palubě postavil. Další osobou, kterou jsem moc nemusel, byla Glenn Closeová v roli víceprezidentky Bennetové, která z Bílého domu řídila záchranu rukojmí. Přesto i ona mne mile ve své roli překvapila a myslím, že i když nebyla tou nejhlavnější, určitě byla jednou z nejlepších postav snímku. Všichni sehráli své role při nepravděpodobných událostí kolem únosu nejdůležitějšího amerického letadla, takže celá podstata filmu byla asi stejně možná, jako když Rambo vystřílel půlku vietnamské armády. Ano, vlastně oba filmy bych mohl zařadit do škatulky s materiály propagujícími americký jakože demokratický stát. Jenže Rambo byl natočen v dobách studené války, takže se tento fakt dal pochopit, zatímco Air Force One až v roce 1997, dávno po rozpadu Sovětského svazu a čtyři roky před útokem na dvojčata v New Yorku. A tak se ptám, proč byl vlastně tento fantasy film natočen a proboha proč tu roli Ford vzal ? Suma sumárum - výborný terorista Oldman, příliš odvážný a nereálný prezident Ford, akční Closeová a těžko uvěřitelný únos letadla Air Force One, to vše mi dalo dohromady tři letecké hvězdy ***. ()

nomak

Hrozna picovina, vyborny Oldman, zaverecna scena se stihackama spis jako ze star wars, efekty nizkorozpoctove. Film by mel smysl, kdyby prezidenta hral Chuck Norris. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)