Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

chosan

I když ve skutečnosti je to asi nereálné unést Air force one tak v tomto filmu se to povedlo geniálně k tomu skvělé herecké výkony a jeden z nejlepších Fordovo filmů musím hodnotit vysoko 80%. ()

Svadbos

Intenzívny a násilný popcornový film, ukotvený výkonom Harrisona Forda. Vyžaduje, aby ste odložili nedôveru, ale oplatí sa. Hromová hudba Jerryho Goldsmitha. ()

Chlo0opek

No, slabota. Zajímavý je, že když byla v ohrožení dá se říci obyčejná Američanka, tak únosci mohli počítat klidně do deseti a stejně to nepomohlo a prezidentovi to bylo jedno, ale když se v té samé situaci ocitla prezidentova dcera, tak stačilo napočítat do dvou a "spravedlivý prezident všech Američanů" se hned vzdal, aby svou dceru zachránil.. to nebylo tedy zrovna moc americké, pane prezidente.. ()

komando20

Jasne je to film plný amerického patriotizmu, je to uplne neuveritelný film s dobrým koncom kde sa každy obetuje aby mohol zachráť prezidenta. Film v ktorom je sám prezident vačší hrdina ako Chuck Noris. Kiež by všetci prezidenti boli aj vo skutočnosti takými hrdinami :) Celko fim ma dobre napätie a nenudi ako tu mnohy píšu, Herrison Ford opať odohral skvelý výkon. ()

Andrej22

Tak tohle se doopravdy nepovedlo. Sleduji průměrný akční film a po hodině a půl očekávám konec, ale oni to ještě o půl hodiny protáhnou a naprosto zkazí všechny své dosavadní snahy závěrem. Tam se vyskytuje takové množství klišé že se z toho stává skoro až komedie. Je to jakoby jste měli skoro jistě udržení - ale pak nezískali ani bod a sestoupili 37,5% ()

Kleinbauer

Tenhle film prostě zbožňuju, tuhle parodii adorující Velkému Bratrovi. Hláška „tohle se Spojeným státům nedělá“ a zachmuřené obličeje paní vice prezidentky a jejího štábu, bláboly, které musel napsat opravdu scénárista skautík s pérem zastrčeným do americké ústavy. Harrison Ford likvidující vytrénované komando ruských hrdlořezů, afghánských veteránů, kteří k zabíjení nepotřebují žádné zbraně, kromě vlastního těla. No prostě nářez jako prase. Jen ten Gary to „kazí“ a je to jediná světlá figura celého filmu. Vždycky jsem se těm kecům smál, dokud jsem neměl tu „čest“ pracovat ve státní instituci, dnes se již tolik nesměji, ono je to všude stejné…, Bůh nás chraň. ()

soukyd33

Není to špatné, ale realitě to neodpovídá. Akce je tu po celou dobu, ale to je tak vše. Herecké výkony jsou pouze u prezidenta. V krizovém štábu je pěkný guláš, a nikdo neví co má dělat. Všechny scény v Air Force One jsou příliš nepravděpodobné. Nic méně, není to špatný film, a určitě stojí za shlédnutí. Hvězdiček 4 ()

Baroque

patetické. pre yankees studená vojna jednoducho neskončila. aspoň majú námet na takéto voloviny. jedna hviezdička za prehrávajúceho garyho. už len preto, že tam bol. keď chcete staviť na kvalitného herca, vyberiete si angličana. je jedno, či je to ochlasta postihnutý konfabuláciami. skrátka, stará dobrá európska škola sklamať nezvykne. inak, strata času. ()

Sa.sa

No asi takto je to kvalitně natočený film ale, zase nic výjimečné bez čeho by člověk nemohl žít.. Jinak ten konec byl jasný od začátku a rozhodně nepřekvapí ()

NikiVai

Jedině americký prezident může plápolat z letadla a udržet se a ještě být superhrdinou, který zlikviduje teroristy, zachrání svoji rodinu, zemi i světový mír. Představila jsem si na jeho místě Miloše. I on by to určitě dokázal a dokonce v pouhých 119 minutách :)))) Americký patriotismus přitažený až takhle za vlasy už je na mě trochu moc. A nezachránil to ani Harrison. ()

CheeseFigure

Ale hej, je to mierne patetické. Americký prezident je najlepší človek na svete, za ktorého sú mnohí ochotní položiť život. Záporákom je fanatik vyznávajúci komunistický režim snažiaci sa dostať z basy diktátora. Je to fajn dielko. Harrisona Forda mám rád, Oldman hrá fajn zloducha, ktorý mi miestami príde cez čiaru (tak ako to mám rád) a tá patetickosť pridáva na celkovej zábave. ()

BONOBON

Odporně patriotická slátanina dokazující, že takoví Němci mohou být ještě američtější než sami Američané. Ale Petersen není Emmerich, a tak americký prezident nakonec nezachraňuje celou planetu (jako ve Dni nezávislosti), ale v podstatě jen svoje letadlo. Přesto to na *** nemá. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)