Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

Shadow

Někdo může říct, že je to obyčejný ačkní film, co se snaží probudit americký patriotismus, ale tyhle filmy, jsem se už celkem naučila brát s nadhledem. Tohle je film pro večerní oddych plný napětí. Tak nasedněte do letadla společně s Fordem a zabraňte teroristům osvobodit diktátora. Určitě se budete bavit. ()

Radens

On by to nebyl špatný film. Gary Oldman ani Harrison Ford nehrají špatně, divák se nenudí, ALE je to jen jedno velké klišé. V tomhle smyslu je to opravdu za hranicí. Škoda. Právě proto tomu ale nikdy nedám víc, než 3 hvězdičky. ()

dracik

Harrison sa nám zase ukázal ako záchranca amerického ľudu pred ruským zloduchom ktorého veľmi dobre zahral výborný Gary Oldman. Tiež vcelku dobrý film ktorý sa dá brať ako oddychovka. ()

Igwar

Air force one je ako acknak super. Aj ked je dejovo troska pritiahnuty za vlasy a mozno mu vytknut v urcitych momentoch az nerealnost, pri tomto type filmu som ochotny to v plnej miere tolerovat a akceptovat. Co vsak neviem akceptovat, je ta prehnane vysoka davka patriotizmu, ktora z filmu doslova preteka. Niektore sceny uz nie su ani komicke, ale poriadne trapne. Pilot, ktory ma mozno doma 4 deti, vrhajuci svoju stihacku do drahy letu rakety, ktora by inac zasiahla AF1 a zrusila tak USA prezidenta & family , prekonava aj kdejakeho hrdinou sovietskeho vojnoveho filmu. Mozno to chcelo len trosku lepsie to napisat a mohol to byt inteligentny akcny thriller. Aj tak si myslim, ze keby to bolo v skutocnosti, ta Glen Closeova nemachruje a v tajnosti podpise ten zdrap papiera. Potom by sa hralo divadlo a vyjednavalo bez toho , ze by ktokolvek a teroristi uz vobec netusili, ze uz nemaju na palube prezidenta. Presne toto by bolo pre USA typicke. Ale to by ten film stratil to caro akcnych scen, ked napr. prezident USA vyskakuje v poslednej desatine sekundy z AF1, ktore je ani nie 10m nad hladinou mora. ()

andrwa odpad!

Tak to bolo coooool! Uz dlho som sa tak nezasmial, hoci vzdy smiechu predchadzalo napätie v hltane... Povodne som chcel dat jednu * za jednu konkretnu scenu, ktora mala hlavu a pätu, bola zručne natočená a hlavne, napínavá. No na druhý deň som si už nepomenul, o čom bola. Jaj, ešte pripomienka ohladne propagandy vo filme. Takmer som to zabalil, keď z úvodnej prezidentovej reči vyznelo niečo ako: "Už nebudeme čakať na dôkazy, preventívne a tvrdo zaútočíme proti každému už pri podozrení." ()

Maverick*

Z toho patriotismu mi bylo asi nejhůř, co kdy filmové plátno přineslo... To trumfnulo jak Patriota tak Den nezávislosti. Být to v nějakém béčku tak to pošlu rovnou do recyklace. ()

hawkey_CZE

I když je americký vlastenecký patos v některých scénách až úsměvný, přesto si nemůžu pomoci a napíšu, že jsem se u filmu velmi dobře bavil. Skvělé herecké obsazení - Harrison Ford, Glen Closeová a Gary Oldman jsou zárukou kvalitní zábavy. Dávám 80 %. ()

Čáslav

Od odpadu tenhle film zachránila jen celkem dobře zvládnutá akce. Jinak břečka, převařená americká limonáda na téma vlastenectví. A několikrát ve filmu salutující Harrison? Hodně u mě touhle rolí klesnul. ()

Thorian

Air Force One by byl dobrý film, nebýt toho odporného amerického patriotismu zde dovedeného až do naprosté absurdnosti (jak se tam všichni ti chudáci rádi obětují pro drahého pana prezidenta...). Takhle tedy jen za 3* a všichni vzdejme hold nejsilnější a nejmoudřejší Americe! ()

Wutanfall

Mozem sa len pripojit k vacsine nazorov..Harrison Ford nieje Bruce Willis. Avsak, ked si odmyslim tento nedostatok, tak ide v podstate o prijemny akcny film, kde americky prezident ako vzdy sam, zachranuje celu civilizaciu... ()

triscimy

Naprosto otřesné, z toho patriotismu a amerického hollywoodského patosu mám osypky ještě teď. Ještě větší mě možná jímají při chvále tohoto "dílka" odsud, ale hlavně z IMDB, kde se tento "skvost" těší poměrně slušnému hodnocení(v porovnání se skutečnou kvalitou), což je dle mého urážka filmů, co jsou bodovány podobně. Upřímně, ani jednou ze dvou pokusů jsem neměl tu vůli a výdrž zůstat u toho od začátku do konce. Jako řekněte mi upřímně, ale zápletka: americký prezident se sám postaví teroristům a zachrání letadlo s rodinou i se všemi tajnými agenty, kteří ho mají chránit- už to samo o sobě dost o filmu napovídá. Sorry Harrisone Forde, zůstaň radši u Indiana Jonese. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)