Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

JP84 odpad!

Páni filmaři,víc patosu jste tam dostat nedokázali?A to jsem si myslel,že Den nezávislosti je v této oblasti neporazitelný.Nemám nic proti tomu,když nějaký film oslavuje svůj stát nebo národ,ale strašně mi vadí,pokud je to spojeno s haněním nebo zesměšňováním ostatních.Když by to byla alespoň parodie nebo nadsázka,možná bych nějakou * přihodil za to,že jsem konečně viděl v americkém filmu ruské stíhačky. ()

DansteR

Přehnaný akční film o odhodlání jednoho prezidenta aneb jak se sám americký prezident snaží zachránit celé letadlo. Působí to místy až komicky. Ford to sice zvládá, ale ten kdo mu to vymyslel by se měl probrat. Místy je to dost absurdní. 3* s odřenýma ušima ()

Eeve

Pre mňa je toto klasika deväťdesiatych rokov. Svojho času som si to natáčala na VHSku :) áno, je tam dosť pátosu a amerického vlastenectva plná priehršť, ale som si istá, že Petersen to až tak vážne nemyslel :) skvelý a charizmatický Gary Oldman (alias Scary Gary:) je čerešnička na torte. Síce sa tu vyskytlo niekoľko postáv, ktoré boli prinajmenšom "iritujúce" - chvalabohu ale boli vedľajšie, čiže veľa miesta nezabrali. Pre mňa ale krásnym prekvapením Jurgen Prochnow, tie jeho modré oči nikdy nezostarnú :) Nechýba ani zopár prinajmenšom podarených záberov Air Force One v akcii, resp iných lietadiel. Trošku vytýkam (takmer) konečnú scénu s riadením lietadla (takmer) amatérom - keďže som mala tú česť prečítať si tzv reál, čo sa pri riadení lietadla, resp pokuse oň niekým iným, ako pilotom, deje, viem svoje, no nemôžem vyčítať filmárom, že to potrebujú okoreniť, možno im to aj niekto zhltne :) Viva Amerika... ()

SZYslak odpad!

For Mother Russia! God Bless America! United We Stand! In God We Trust! Horseshit We Eat! Uz vidim toho cerneho chlapce Obamu jak "zachranuje" svet, zatimco si Putin maze Ukrainu na chleba. ()

Masai

Už si opravdu nepamatuju jaký umělecký dojem na mě tenhle film udělal, když jsem ho kdysi dávno viděla poprvé, ale v současnosti to lze brát jako slušnou komedii. Takhle dobře se člověk zasměje málokdy :) Doufám, že Trump ví co všechno se od amerického prezidenta očekává :o)) ()

buchannon

Jeden z těch nejvlastenečtějších amerických filmů, celkem klišoidní filmik plný patetických hlášek, vždy mě ale pobaví, ideálně s popcornem nebo aspoň s tlačenkou s octem a cibulí. "Sakra, tohle se Spojeným státům nedělá. Prezident dostane svou baseballovou rukavici a zahází si s jeho koulema." :) No ale asi tak nějak to nakonec dopadlo... ()

tomino28

Dosud asi nejakčnější americký prezident v dějinách kinematografie. I když je scénář místy dost přitažený za vlasy, tak nenudí a odsýpá. Na druhou stranu bohatě postačí vidět jednou, pokud třeba náhodně zapnete v TV. ()

Xylobalsam

Po milionte opakovany pribeh o obrovskem hrdinovi, ktery vse zachrani. Americane ze sebe delaji ve filmu strasne krutasy, ale v realite se jim to tolik nedari. ()

Sublog

Celkem slušný akční film sice ve svém žánru zdaleka nepatří k tomu nejlepšímu, ale jistě se jedná o lehký nadprůměr. ()

Švédy

Harry Ford jako Bruce Willis v letadle?no nějak mně to teda nesedlo,spíš sem se někdy musel smát a ten konec tomu všemu nasadil korunu.Američani mají asi to sebeobětování v krvi jinak to nechápu. ()

Wroclav

Hrozná blbost, ta jediná hvězdička je za to, že i po letech se mi film vybaví (sice jako odstrašující případ ale přece jen..) ()

Tal_Rasha

Ten patriotizmus tam je ako pest na oko, ale celkovo sa mi pacil napad aj Fordov vykon. Myslim ze tento film si zasluzi vyssie hodnotenie ako ma. Pre mna 75% ()

Agent008

Pěkný film na palubě letadla amerického prezidenta ale trochu komicky laděný scénař a dialogy a také přehnaně hrdinský prezident v podání Harrisona Forda. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)