Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

Gardenboy

Neznášamn americký patriotizmus....a nedám opakujem NEDÁM vyššie hodnotenie pokiaľ ho bude čo i len z polovice tak veľa ako v tomto filme. ()

chlebos

To by bylo na svete hezky kdyby prezidenti byli takovy hrdinove.. Predstavte se treba Vaclava Havla nebo Klause v podobne situaci a pokud se prezidentem stane Milos Zeman (doufam ze ne) asi se u tohoto filmu potrham smichy uz takhle je to vyborna komedie.... ()

Allan

Průměrný akční thriller, kterému bych dal 3* za předpokladu, kdyby tam nehrál Harrison a další hvězdný ansámbl. Na takovou výpravu to byla vážně slabotina. ()

Bobšule

Nejsympatičtější prezident USA ve filmu! Je sice krapítek patetický, ale k tomu Harrison občas sklouzává i v jiných filmech a tam mu to všichni rádi baštíme. Tak proč ne i tady? ;-) ()

dessa

Asi úplně nejslabší film Hana Sola/Indiana Jonese... Nemám rád americké patriotství hraničící s iracionalitou a svým způsobem připomínající vymývání mozku... Horší prezident už byl jenom Bill Pullman ve Dni nezávislosti... ()

waska

Americký patriotismus opět v první řadě. Kdyby se tohle točilo v době studené války, tak bych možná oko přimhouřil, ale teď? Oldman je skvělý záporák a předvádí vynikající výkon jako vždy, Ford je také dobrý, ale do téhle role, přepatriozovaného prezidenta se vůbec nehodí. Po svém posledním filmu, ,mě Petersen docela zklamal. ()

RajAthen

Tak samotný film průměr, rusky mluvící terorista nemá šanci, protože proti sobě má samotného amerického prezidenta (s celou rodinou), který je snad ještě akčnější než jeho patetický kolega-letec ze Dne Nezávislosti. Ovšem celková schematičnost (zrádce ponechán na druhé menší finále) a neustálé hláškování na téma svobody a obětavosti vůči panu prezidentovi mě po čase ovšem celkem otrávilo, čeho je moc, toho je příliš. Docela jsem pak fandil dotyčnému politikovi, který chtěl prezidenta zneschopnit. Aby také ne... Už vidím, jak bychom se přetrhli pro "pana prezidenta" tady u nás, potažmo v jakémkoliv jiném, skutečném státě. Za tuto pachuť na patře si účtuju jednu hvězdu z hodnocení, ostatně na americké vlajce jich je dost... ()

Kingjiri

"Prezident nemá právo riskovat svůj život." Jsem rád, že se timhle pravidlem zdejší prezident neřídil a dal Korshunově bandě pořádně zabrat. Čirou náhodou byl pan prezident veterán z Vietnamu, takže se nerval jako nějakej úřednickej páprda a dalo se na jeho chvaty místama koukat. Další z filmů, u kterejch nemůže člověk moc přemejšlet a pak si je docela užije. Akce bylo dostatek, ústřední herecký duo Ford-Oldman bylo dobře vybraný a rolí se zhostili uspokojivě. Škoda překombinovnýho závěru obsahujícího spoustu nezdravýho americkýho sebevědomí i patriotismu, kvůli čemuž čtyři hvězdy prostě nedám, tři silnější. ()

Acrobat

Dnes prezident už len sedí kdesi v Bielom strome, pardon dome, prípaden hrá golf so styčnými osobami zbrojárskych komplexov. Vydá pár predslovov, na ktorých sa smejú deti kdesi v slume v Bangladéši vedľa ktorých tečie odpadová voda z chemickej továrne na farbenie "amerických jeansov", alebo odsúhlasi útok na prebudený Alcatraz. Viac miesta mu režiséri nedajú. Roky dávno minulé však ukázali schopnosti prezidenta aj na bojovom poli, ktoré si síce netyká s matičkou Zemou ale so šialeným vetrom. Vždy ustarostený Ford to ustál, Oldman sa zapísal do dejín nerešpektovania rukojemníkov. Petersen v pozerateľnej forme, ktorá dáva súčasným snahám o podobnú tému facku. ()

Psycho.R

Filmy s teroristy v letadle... je jich spousta, myslím, že v této kategorii se dají hodnotit jen herci, jejich charisma a role. Příběh do počtu. ()

Ceberus

Americký patriotismus teče plným proudem, snad ještě více než během Dne nezávislosti. Na druhou stranu Ford a zejména mistr záporáků Oldman dělají, co mohou, jenže v rámci scénáře toho moc nezmůžou. Dvě a půl hvězdy. ()

007. odpad!

Ale no tak, ať mi nikdo neříká, že by si teroristi nezjistili základní informace o letadle. Tady ti se jen naučili jej trochu ovládat a počínají si jako amatéři, což je s podivem, když mají tak velké cíle. To by nebylo ještě tak hrozné. Byl jsem šokován, s jakou rychlostí ( každých 30 minut popravovali jednoho pasažéra) stihli Američané nachystat a doletět k letadlu, aby mu doplnili palivo. Jestli vzlétlo z USA a doletělo ke Kazachstánu, který je na druhé straně polokoule( 20 000 KM) za necelých 30 minut, protože dalšího nepopravili, tak to si neumím představit tu rychlost, jakou muselo letadlo vyvinout. Ma 40? Prezident, který před 30 lety sloužil ve Vietnamu s lehkostí profíka zvládá zneškodnit vycvičené komando teroristů, a aby toho nebylo málo, v pohodě pilotuje letadlo. 4len ochranky s obličejem Putina a všichni jsou šokovaní, že to on zradil.Nej hláška: "Tohle se Spojeným Státům nedělá". 10% za Oldmana. Hlavní roli měl hrát Kevin Costner a když porovnám tržby s Postmanem z téhož roku, asi by pro jeho kariéru bylo lepší hrát v tomto filmu, ale u mě jednoznačně vítězí Postman. ()

Demonic189

S takym hereckym obsadením by človek čakal omnoho viac než ukecanú blbôstku plnú amerického patriotizmu najhrubšieho zrna. Ale ak vypnete mozog, tak jedno nudné popoludnie v spoločnosti tohto film, sa rozhodne dá zniesť. ()

Nix

Taková akční jednohubka. Ford mne baví a dycky umí film utáhnout, akorát prostě jestě jsem neviděl film odehrávající se v letadle, aby byl top. Je to prostě taková jednohubka, která má dobrý akční scény a dá se to vydržet. Za Forda jsem dal hvězdičku navíc. ()

PunkErika odpad!

Opravdová echt slátanina. Když už si myslíte, že série předvídatelných trapností musí skončit, tak přijde další, která vás úplně dorazí. A pak další... ()

Dreadlord

Dalsi akcni film s Harrisonem Fordem , urcite to stoji za zkouknuti , ale nemusel bych na to koukat porad (zvlast na tu nepovedenou pocitacovou sekvenci na konci) ()

Taffey

Když jsem četl, koho v kástingu vybrali, bylo mi jasné, o co půjde. A taky že jo. Předvídatelné jako blázen. Nelíbilo se mi to ani trochu. ()

playboy_05

pěkný, svižný akční film s alespon trochu originálním námětem a hvězdným obsazením...jen se pořád nemůžu zbavit toho přehnaného hrdinství a vlastenectví...každopádně film vás donutí se zamyslet, hodnotím velice kladně ()

stiewe

Pochybuju, že by se do takovéhle situace preziden USA dostal a kdyby už náhodou jo tak by ze sebe nedělal Amerického hrdinu, ale co nejrychleji by si zachránil život a na osatní by kašlal. Další film s přehnaně trapným patriotismem. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)