Monk

Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvorcovia:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (viac)

Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny... detektív Adrian Monk.
Na televízne obrazovky opäť prichádza legendárny detektív Monk. Adrian je postavička vskutku originálna. Po smrti svojej milovanej manželky Trudy, ktorá zomrela za doposiaľ nevyjasnených okolností, Adrian upadol do úzkostnej psychickej poruchy. Má fóbie z ľudí, davov, výšok, mikróbov a mlieka. Je obsedantný a roztržitý. Odišiel od polície, liečil sa u psychiatra a živí sa ako súkromný konzultant, čo znamená, že pomáha pri vyšetrovaní zložitých prípadov. Napriek všetkej psychickej nerovnováhe mu to neskutočne myslí. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny. Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. Napriek tomu sa ani nepohne bez svojej osobnej ošetrovateľky, temperamentnej Sharony Flemingovej, ktorá ho sprevádza na každom kroku. Je jeho ochrankyňou, hovorkyňou a jedinou priateľkou. Často to medzi nimi iskrí, pretože Adrian je naozaj neznesiteľný, ale po každom rozchode sa znova vrátia k sebe. V tejto časti Monk pomáha pri objasňovaní dvoch zdanlivo nesúvisiacich vrážd. V hlavnej úloh esa zaskveje Tony Shalhoub, ocenený zlatým glóbusom. Do úlohy Adriana Monka bol obsadený skvelý herec Tony Shalhoub, ktorý za svoj presvedčivý výkon obdržal v roku 2003 Zlatý glóbus.
Detektív Adrian Monk (Tony Shalhoub) navštívi so Sharonou Flemingovou (Bitty Schramová) a svojimi kolegami New York. V momente, keď sa chcú ubytovať v hoteli, sa v jeho vestibule spustí nepochopiteľná prestrelka, pri ktorej zahynie niekoľko ľudí. Na miesto činu príde okamžite tím detektívov a snaží sa zistiť, čo sa vlastne stalo. Do vyšetrovania sa samozrejme zapojí i Adrian Monk a svojím netradičným prístupom k práci spôsobí nemalý rozruch medzi svojimi newyorskými kolegami. Na základe získaných dôkazov sa snaží v teréne zistiť o prípade niečo viac, ale na stanici metra dostane panický záchvat a stratí sa vyľakanej Sharone z dohľadu. Tá je nakoniec nútená nahlásiť jeho zmiznutie na polícii... (oficiálny text distribútora)

Jinka

Pan Monk a jeho posedlost po čistotě a řádu všude v jeho blízkosti, na celém světě. Jeho geniální smysl pro detail, který tak skvěle uplatňuje ve své profesi. Tento seriál jsem sledovala už jako dítě, a nebude dne, kdy by mě omrzel..i když už znám všechny vrahy. ()

moviefilms

Tohle je 100% jedinečný seriál...Ne často se stavá, že se sejdou tyto všechny žánry a přitom vznikne něco opravdu dobrého. Zde se to ale velmi povedlo :) ()

RomanBond007

Bývali policajt, ktorý má strach z lienok, z uzáverov, z výšky, z baktérií, zo strachu...Takto by som pokračoval do súdneho dňa. Nad prípadmi, ktoré riešia, mi ostáva hlava stáť :D. Ale v celku je to dobrý seriál, ktorý finálové časti neodflákol, a preto je to pre mňa viac než priemer, ale nie úplne BEST!!! ()

R.I.S.A odpad!

Todle se mi tedy absolutně nelíbí. Ten kokot Monk je fakt tak nesimpatickej a trapnej že se na to nedá koukat, jak tak koukam na to hodnocení tady tak jen kroutim hlavou co je na tom tak dobrýho?????????????, Za mě tedy Odpad nekoukal bych na to ani nafetovanej fridexem. ()

unclejack

Popularita tohto seriálu samozrejme stojí na charizmatickom výkone Tony Shalhouba. A hoci aj vedľajšie postavy sú viac ako zdatne obsadení - najmä dvojka Ted Levine - Jason Gray-Stanford - záleží len na detektívovi Monkovi a divákovi, ktorý si ho alebo obľúbi, alebo ho po prá dieloch znenávidí. Nuž, čo dodať? Ja som si ho obľúbil, neomrzel ma ani v novších sériách - tí sú možno ešte lepšie ako tie staršie - a tak nie je dôvod znižovať hodnotenie. ()

ariari

v oblasti krimi -celkom relax monk pirpomína niečo, čo tak radi uznávame a uctievame,či už ide o génia Sherlocka, alebo Mozarta zmesku talentu a geniality pošpinenú trápením a zmeneným mentálnym stavom . ()

brasek

Seriál sa od prvého dielu stáva nesympatický. Monk je utrpenie, vôbec jeho genialita nie je sexi, kriminálna zápletka je väčšinou naivná a vyriešenie trápne, ako komédia... nuž nemáte sa na čom zasmiať, mysteriózna dráma asi bude vysielaná po záverečných titulkoch, Monkovi kolegovia sú totálni hlupáci a toto mám sledovať? ()

Igy007

šelub je extrémně roztomilej panáček, celý to leží běží na něm. si to zprodukoval, se obsadil a funguje to. beneš skvěle nadaboval tuto komediální postavičku ... a upozornění na jednu hlašku z první řady : "štípni mě ! ... ne já nemyslím ukradnout mě, prostě mě štípni" - to určitě vzniklo až při překladu :-))) ()

Juripan

[8,5/10] Seriál Monk ma už zaujal v skorom veku, keď som ho prvýkrát uvidel v televízií. Bol pre mňa v tej dobe niečím výnimočným... Jednalo sa o detektíva menom Adrián Monk, ktorý trpí rôznymi psychologickými poruchami, no napriek tomu to bol najlepší detektív vôbec. Riešil každú jednu úlohu svojim svojským, ba až srandovným prístupom veľmi dobre. K veciam vždy pristupuje veľmi dôkladne a s citom. Udivovalo ma, ako si to vždy vie všetko dať dokopy a páchateľa hravo vypátrať. Po tragickej smrti jeho manželky sa mu život obrátil ešte viac a on tak v svojich prípadoch hľadá akúsi cestu k nájdeniu tiež vraha svojej manželky (aspoň podľa môjho úsudku). V závere celého seriálu sa konečne dozvedáme kto tým vrahom napokon bol. Myslím si, že herec Tony Shalhoub túto postavu stvárnil úplne skvelo a každá epizóda vždy vedela prekvapiť akými maličkosťami dokázal Monk vyriešiť prípad. ()

Rafa

Plusy: Vtip, originálosť, Tony Shalhoub stvárňujúci Monka. Monk je jediný dedektívny seriál, ktorý mám rád a ktorý som v minulosti pravidelne sledoval. Väčšinou nenápaditý krimi žáner je tu obmenený kvalitným komediálnym nádychom, dramatický prvok tiež niekedy nechýba. Seriál sa nezameriava výlučne na prípady, rozoberá i Monkovu osobnosť a originálne podané fóbie. Preto ho odporúčam každému. Hlavného hrdinu si rýchlo zamilujete. Mínusy: Rýchlo si ho zamilujete, no v určitých prípadoch i rýchlo znenávidite. To nie je môj prípad, ale poznám ľudí ktorý samotného Monka nedokážu vystáť. ()

Carfait

Zajímavý a svým způsobem originální příběh geniálního detektiva Monka, trpícího obsedantně kompulzivní poruchou, který paradoxně není detektiv. Pozdější řady už nejsou bohužel tak dobré. Tento seriál dokáže pobavit, dal bych mu 80% ()

Monini

Nikdy jsem si nemyslela, že tenhle nepohledný "dědoušek" může být tak hrozně chytlavý a plný humoru. Originalita se cení a u kriminálek dvojnásob.... ()

Agent008

Seriál o dosti potrhlém, přesto geniálním detektivovi, který řeší netradiční případy, netradičními netodami. Nejlepší hláška ze seriálu: „ Umyjte si ruce, prosím.“ ()

Zewla

Je to fakt dobrej seriál. Kriminální seriál o zvláštním detektivovi. Jak jde se seriálem čas, všechno se mění, jen Monk je pořád stejný. Nehorázný puntíčkář, který dbá až příliš na osobní hygienu (třeba utírání rukou vlhčenými ubrousky po každém potřesení rukou a podobně...), který svými vlastnostmi rozčílí každého, ale dokáže také vyšetřit spoustu složitých a zapeklitých případů. Tenhle seriál mám ráda. Je to jeden z mých nejoblíbenějších, znám ho už strašně dlouho, ale pravidelně se na něj dívat nemůžu. Ale když se vyskytne příležitost, ráda se na něj mrknu. Prostě zbožňuju podivínské a složité hlavní hrdiny (třeba taky Dr. House, že...). Navíc v poslední době jsou tam čímdál zajímavější případy a je to fakt sranda. Já jsem taky trochu puntíčkářka, ale zas taková ne:D. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf