Počas osláv Dňa nezávislosti napadne Spojené štáty americké mimoriadne rafinovaný útočník. Zneuznaný počítačový génius Thomas Gabriel (Timothy Olyphant) využíva najmodernejšie technológie, aby napáchal čo najväčšie škody na americkej infraštruktúre a uvrhol krajinu do totálneho chaosu. Jeho model deštrukcie zvaný „výpredaj pod tlakom“ spôsobí kolaps dopravných sietí, paralelnú destabilizáciu energetických a bezpečnostných systémov štátu a napokon zničí počítačové zálohy kľúčových finančných údajov. Jeho premyslený plán však má vážnu trhlinu. Neráta s tým, že sa na scéne objaví poctivý policajt John McClane (Bruce Willis), ktorý je aj po rokoch služby v prekliato skvelej forme. Počítačom síce nerozumie, ale proti teroristom vie použiť iné prostriedky. Napokon, na počítače má niekoho iného – mladého počítačového hackera Matta (Justin Long), ktorého mal pôvodne iba dopraviť ako delikventa na oddelenie FBI... (TV JOJ)

MIGHTTREE

Je až alarmující s jakým nasazením Bruce Willis pracuje. Jeho produktivita (filmová) je přímo nepřehlédnutelná a sama osobě hrdinská. Dokonalý a nepřemožitelný pan Polda pokračuje tam, kde kdysi začal v ještě rychlejším a modernějším pojetí. Tak zase brzy pane "budeme si hrát". ()

hroubek

Všichni se musíme přizpůsobit pokroku jinak hrozí, že vyhyneme.Producenti to pochopili a proto se John McClane mohl v roce 2007 vrátit.A i on se přizpůsobil pokroku způsobem jemu vlastním.Len Wiseman tvrdil, že je velký fanoušek trilogie a je to vidět skoro na každém záběru, jelikož dělá cokoliv co je v jeho silách, aby svému oblíbenému hrdinovi neudělal ostudu.Z každé hlášky či akční scény je vidět, že dělaná z lásky k žánru a k samotné postavě.Bohužel doba je neúprosná a už nestačí, aby se člověk musel prostřílet z mrakodrapu či z letiště.Ve filmu se od začátku až do konce něco děje.Vůbec se nešetří s výbuchy, vystřílenými náboji a počtem zničených věcí.Což je na jednu stranu moc fajn, ale zas na druhou moc ne jelikož film působí trochu přeplácaným dojmem.Z čeho plyne další bolestivý poznatek.John McClane nemůže být člověk, jelikož to co přežije není možné.Když sestřelí vrtulník autem, tak to ještě jde, když ho Maggie Q zmlátí je to osvěžující změna, ale když běhá po stíhačce a pak se zbědovaným výrazem zvedne, tak trochu moc.Samozřejmě tohle všechno je dáno tím, že novému století vládnou komiksové adaptace, takže i John McClane musí něco vydržet.I když některé akční scény působí hodně přehnaně, tak se na ně člověk nemůže vůbec zlobit jelikož jsou velmi slušně natočené a nepostrádají vtip a hloubku a hlavně nepůsobí dojmem, že si režisér honí triko.Bruce Willis ve své nejslavnější roli je jako ryba ve vodě.Justin Long není vůbec špatný a taky nic nepokazí.Maggie Q a Timothy Olyphant jsou hodně slušnými záporáky.Parádní Smrtonostná past pro nové století se vším dobrým a špatným co k tomu patří. ()

Terzeus

Vzhľadom na to, že štvrtý Die Hard komentujem v roku 2013 čiže vo svete filmov sa toho mnoho nového objavilo, naskytla sa mi príležitosť celkom jasne definovať jeho povahu voči predošlým dielom. Začnem prirovnaním. Bondovka Skyfall skĺbila starého i nového Bonda, uctila si tradície svojej série no nezabudla na zraniteľnosť moderného Bonda a jeho intenzívnejšiu, značne drsnejšiu akčnú stránku. Live Free or Die Hard je čo sa týka prototypu moderného amerického akčného hrdinu stelesneného v Johnovi McClaneovi podobným filmom. Hoci zaznievajú aj vety ako: "To už nie je McClane!", ani za mak pravdy za nimi nie je. Doba ide dopredu a preto je povinnosťou oceniť úctu tradícii ale zároveň sa dopredu aj pohnúť a nezaspať na vavrínoch, najmä keď ide o série, ktoré vznikali vo filmovo odlišnej historickej epoche. John McClane je v Die Hard 4 tým istým Johnom McClaneom akým bol v McTiernanovom spektakulárnom originále akurát sa rozhodol byť modernejší. Toto rozhodnutie vidno na každom kroku počnúc výbornou zápletkou definujúcou rozvoj technológií (od roku 1995 sa možnosti internetu a PC pohli míľovými skokmi dopredu) a teda aj jej previazanosť s dneškom, cez vynikajúce digitálne efekty až po réžiu. Spomenuté komponenty sa prelínajú s hoci slabším ale stále prítomným McClaneovským humorom a tradičnými rekvizitami akčných filmov (automobilové naháňačky, ústredný záporák a jeho smrtiace komando..). Skrátka stará dobrá značka v novom kabáte. Jediné, čo ma zamrzelo bola v podstate pointa. Die Hard 4 je len o akcii a nostalgii, čo nie je na škodu ale v rámci opätovného zhliadnutia ani na úžitok lebo už nemá čím zaujať. 80% ()

harryy

Vo Smrtonosnej Pasci 4 je čo sa týka akcie všetko všetko: gumená Aziatka a spider-boy ako protivníci, súboj so stíhačkou, výbuchy, záchrany v poslednej chvíli, jednoducho všetko, na čo si spomeniete.Len škoda, že hlavný záporák v podaní Timothyho Olyphanta je nemastný neslaný, ani približne sa nevyrovná bravúrnym Alanovi Rickmanovi či Jeremymu Ironsovi z predošlých dielov.Velmi dobrý AKčNý film 80% ()

VanTom

V rámci akčního žánru rozhodně nadprůměr, Wiseman zvládá skvěle dynamicky i ty nejšílenější kousky (stíhačka s vygumovaným pilotem vede) a i Willis si to dává (s navázáním na milovanou sérii nemám problém, McClane zůstává tím "obyčejným" (nesmrtelným) poldou donuceným k hrdinství, přestože nereálná hackerská zápletka zvětšuje měřítko na celé USA). Mohlo se tedy trochu krátit, ukecaný sidekick Justina Longa už chvílemi otravoval a nerd Kevina Smithe tam vůbec nemusel být. ()

lykan9

Vynikající návrat a úžasný nářez. Už jsem si zvykl na to, že abych si užil pořádnou akční podívanou, tak se musím obrátit na staré dobré veterány jako jsou Sly, Arnie a Bruce. Oživení jejich postav až na pár výjimek nezklame a i když je to někdy o něco slabší, tak je to pořád ještě o několik tříd lepší než co předvádí současní mlaďáci. Jinak k filmu: Smrtonosná past 4.0 má vše skvělé: akční scény, vtipné hlášky a sympatické postavy. Tedy vše, co má akční podívaná mít. ()

Sany33

Budem asi jedným z mála, ktorý budú s Pascou nespokojní. Predpokladám, že divákov u nás zaujme, a poskytne im dvojhodinovú zábavu. Mne to k úplnej spokojnosti nestačilo. Miestami som sa naozaj solídne nudil, film má hluché miesta. Prospelo by mu skrátenie aj o 20 minút. Ale aby som len nehanil, treba pochváliť technické spracovanie, ktoré je na vysokej úrovni. Kamera a strih sú naozaj výborné, ako v akčných, tak aj v pokojnejších scénach. Rytmické, dynamické, skrátka také, ako v rámci žánru majú byť. 68% ()

Spock

John McClane se vrací ve velkém stylu. Zub času na jeho vizáži sice trochu zapracoval, ale jinak je to starý dobrý „šprýmař a likvidátor“. Skvěle natočené akce spojené s nápaditou improvizací, viz. hasící přístroj a nebo auto proti vrtulníku.Tímhle film vážně boduje. Téma virtuálního terorismu je z pohledu dneška také velmi dobré a hodí se do našeho 21. století. Není divu, že Bruce potřebuje ke své práci parťáka, který se orientuje ve světě počítačů. Naštěstí si skvěle sedli do noty a spolupráce zafungovala. Film má pro mě ovšem i svá negativa a to zejména, pro mě nevýrazného hlavního záporného hrdinu a pak občasné hraní na citovou notu, co se týče zajetí McClanovy dcery. Bylo tam toho více než v předešlých dílech a to podle není dobře pro film. Celkově ovšem jasné čtyři hvězdy. McClane je hrdina, který stárne, ale pro nás naštěstí dost pomalu. Snad to byla důstojná tečka za celou jeho policejní kariérou ()

liuk

Nová Die Hard má jasně oddělené dvě hlavní složky, a ať se snaží jak chce, nedaří se je slepit. První složkou je opět perfektní Bruce Willis, který se ke své klíčové postavě vrátil s velkou grácií, kterou nejlíp vystihne v tunelové scéně. Opravdu je zde ještě hlubší odklon od Die Hard podžánru, ale i tak je z celého filmu a z McClaneovy postavy cítit naštvanost na všechny, snaha si vše udělat po svém a neposlouchat autority. No a tím v podstatě končí klady filmu. Druhou složkou je všechno okolo, od příběhu až po předimenzovanou akci v druhé polovině filmu, ve které ať se snažím co nejvíc můžu, nevidím nadsázku. Tu se tam snaží nastřelit McClane svými perfektními vtípky, ale to bohužel nestačí. V tomto závodu se dařilo skvělému Willisovi držet krok se stupiditou filmu do super vystoupení Kevin Smithe, pak se z filmu stalo běhání, létání, ježdění z místa na místo, aniž by nikdo věděl, proč se tak vlastně děje. A od této chvíle se jasně projeví dvě zmíněné složky filmu, které se k sobě dají přiložit asi jako dva záporné póly magnetu. A bojím se, že až někdy znova uvidím MI3, která je stylem Die Hard 4 dosti podobná, ovšem kvalitou a semtknutostí na hony vzdálená, budu o čtvrté Pasti smýšlet ještě hůř. ()

Jacob23

Skvela jizda s nestarnoucim Willisem a skvelou akci.Dialogy s Justinem Longem jsou povedene a celkove film odsypa jak ma byt!s primhourenim 4* ()

cross

joke-akce-joke-joke-akce-akce-akce....a tak porad dokola.... Našlapané a nápadité pokračování série, které mě nenechalo na pochybách, že Bruce je pořád stejně fit a cool jako před lety a že akční filmy stále dokáží (relativně) inteligentně pobavit... Nebýt několika nadhrdinských scén a akcí pro nesmrtelné, které by podobně neustál ani Superman, bylo by to s čistým štítem za 5*. ()

Ichabod

Libi se mi akce, obsazeni (Justina Longa jsem od Jeepers creepers nevidel nikde), Willis je zatracene cool, Wiseman je dobry reziser a s filmem si dobre poradil, ale uz si tak dobre neporadil s ratingem. Chybi mi F slovicka a taky ta krev. Sice je v tomto dile vic akce nez byvalo driv ale o hlasku v nem nezakopneme a bohuzel McLane je i o hlaskach. Je to dobry film ale rozhodne ho nejde srovnavat s pokracovanim MI3 nebo novodobym Bondem v Casino Royale protoze by bohuzel McLane prohral. ()

Vertigo666

Další z mnoha dědků, kteří se vrátili do akce a nutno říct, že je to zase zábava. Starý ranař McClane proti hackerům, dobrej nápad. Akce často přitažená za vlasy (vrtulník, stíhačka), ale nevadí. Má to tempo, má to švih. Mě to bavilo, spíš takové 4,5* ()

m.a.t.o.

"Musíte ísť do nemocnice! Nie som síce doktor, ale už len to ako vyzeráte." – "Sexy, však?" Smrtonosná pasca je jedna z mojich najobľúbenejších sérií. Po dvanástich rokoch sa opäť vrátil starý-dobrý John McClane, i keď mierne "upgradenutý". Nenadáva, nefajčí, no to mi, narozdiel od väčšiny rozhorčených fanúšikov, nevadí. Ľudia sa proste menia a PG-13 rating sa asi tiež musel niekde prejaviť. Scenár ako celok v duchu orloj v digitálnom veku hodnotím ako vydarený nápad, i keď niektoré scény (výťahová šachta a kamión vs. stíhačka) by už boli problém aj pre Supermana...i keď, John bol vždy tak trochu polosuperman (veď kto iný dokáže podpáliť letiace lietadlo zo zeme?). Wisemanovská réžia bola azda najväčším (pozitívnym) prekvapením. Ak si odmyslím spomenuté dve scény, tak nemám výhrady a najmä scény so spideRaffaellim boli nádherné. Ostatní herci vo vedľajších úlohách dotvárali veľmi dobrý dojem z filmu. Či už to bol "pomocník", ktorý je skôr na príťaž ako na úžitok Justin Long, dcérenka, ktorá je celá po tatkovi v podaní Mary Elizabeth Winstead alebo ázijská číča s teréňakom v zadku Maggie Q, ktorá si hravo poradí so starnúcim McClaneom (tretia scéna, ktorá sa mi nepozdávala :)). Jediné slabé miesto v hereckej zostave bol hlavný záporák Timothy Olyphant, zdal sa mi až príliš nevýrazný. Smrtonosná pasca 4.0 síce neprekonáva svojich troch predchodcov, ale zároveň sérii nerobí ani hanbu. Ono je totiž dosť obtiažné "obliecť" klasický akčák z osemdesiatkych rokov do moderných šiat. 80 % ()

ghatos

Smutný pohled na pokus o resuscitaci polomrtvého akčního žánru. Vím, že všichni chtěli vidět znovuzrození Johna. To se moc nepovedlo. Bruce Wilis působí unaveným dojmem. Nevyčítám mu to, má to strašně těžké. Pohybovat se mezi nýmandy, kteří umí akorát čumět do počítače je beznadějné. Ti nesahají ani po kotníky staré gardě teroristů z předcházejících dílů. Akce tam moc není, a když tam je, tak působí kýčovitým dojmem. Hlavně na konci střet se stíhačkou je i na tento druh filmu přehnaný. Jsou to velmi slabé tři hvězdy. 52%. ()

Guzo

S uběhlými léty se Die Hard změnilo (a s tím i McClane) - moderní pojetí z tohohle snímku dělá možná úplně něco jiného než byl první díl. Jestli je to krok správným směrem, to ať si každý určí sám. Za sebe ale můžu říct, že se mi to líbilo až na drobné výhrady jako je závěrečná část scény se stíhačkou (až taková nadsázka tam být nemusela). ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

Už od začátku to neznělo jako dobrý nápad, přestože za ním stála úspěšná scenáristicko-producentská dvojice Alex Kurtzman a Roberto Orci (M.I:III, Star Trek). Studio Universal se rozhodlo… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)