Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 2

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

Slavic.guy

Miluju atmosféru tohohle snimku, je to genialnost. Pokud by se mě někdo zeptal kterej film si pustím na nedělní chill když venku chčije a je kosa pustím si právě tenhle film.. ()

MoziMedve odpad!

Jak tohle může být hodnoceno na 85%? Nevím, asi nejsem buran, když se mi ten film zdá blbý. Můžete si tvrdit, že to je satyra kolik chcete, ale podobných karikatur potkávám v životě dost, nač to ještě filmovat? Kdyby to bylo aspoň přetaženo do extrému, aby bylo jasné, že jde o satyru, ale tohle vypadá snad jak skrytá kamera. Každý to zde láskyplně přirovnává ke slunci senu, což je teda etalon nejvyššího kalibru. A pak jsem za podivína, když dávám přednost hodnocení zahraničních databází před csfd... ()

Cesty timem

Nechtěl bych být v takovéto rodině. Fotbal bych si neprosazoval neboť tyhle sporty nesnáším a těch mnoho jiných věcí, které já bych rád bych si asi tam u nich neprosadil. A nerozumím ani tomu humoru, který z toho je (prý) cítit. A ty další díly, ty jsem přetrpěl jednou a naposled. Ty tři hvězdy s odřenýma ušima za ty herce, kteří podali výborné výkony i v tomto ne pro mne šálku kávy. ()

Damnsinead

Jedna rodinka si vyjede na výlet do lesa, pak se vrátí domů a celý den stráví tím, že na sebe řvou a zamykají se. A to je tak všechno. Mám se smát? Klasika neklasika, vážně mě to nebavilo. ()

Jansuper

Já opět vím že to působí jako strašná hovadina 😅, ale prostě ja když se nudil a pustil si to sem byl vždy tak pobaven, je to poměrně dost jednoduchý rutinový zábavný film. Herci hrajou fakt dobře. Obyčejný praštěný vtipný příběh jedné rodiny. Ačkoliv starodávné filmy moc nemusím, toto je opravdu jediný starodávný film který mám celkem rád. Ty skvělé vtipné nezapomenutelné hlášky 😅 ()

Nataniel73

Čo scénka to perla. Táto komédia sa jednoducho musí vidieť, tu sú slová zbytočné. Rodinka Homolkovcov je tak absurdná, že si ju proste zamilujete. Hlavne děda Šebánek čo vypustí z úst to je nezabudnuteľná hláška. Film prakticky nemá dej a stojí výlučne na improvizácii všetkých zúčastnených. A to akým spôsobom děda okomentoval zápas, ktorý práve videl mu môže závidieť každý komentátor športových prenosov. Jediná chyba bola, že Ludva v tom čase nutne potreboval grcať. A ľúto mi bolo aj tých spálených rezňov. 80% ()

Lubek

Povedal by som, že tento film je ako keby som položil do rohu miestnosti skrytú kameru a točil život jednej pražskej rodinky. Je to tak milé a reálne, že človek si často uvedomuje že toto je realita a toto je život a zabúda na to že sa díva na film. A Josef Šebánek je proste ten, ktorému sa dá povedať že je to ten typický Ecce Homo. Obyčajný film o obyčajnej rodinke... jednoduché ale zároveň geniálne. Tu platí pravidlo "v jednoduchosti je genialita" dvojnásob! ()

Ywec

"To je ráj viď, to je žrádlo", chce se mi říct při hodnocení celé série Homoláčů. Josef Šebánek je komediální extratřída a celé Papouškovo podobenství o jedné pražské rodince báječné. ()

Marcos88

Pán Šebánek tak to bol formát. Jeho výhodou bolo, že to vlastne ani študovaný herec nebol a možno práve preto sa mi tak páčil. ()

corax8

Miluji tyhle filmy, kde se jedná spíše o improvizaci než nějaké vykonstruované umění. Jakoby režisér vlezl do obyčejné rodiny se všemi jejími nešvary. ()

jeni013

Kvalita tohoto filmu tkví v nadčasovosti. Ač starší 40-ti let, stále nepřekonán v oblasti popisu "malého češství". Snad jenHoří má panenko a Světáci to dokázali stejně kvalitně... ()

soud90

Osobně tento film považuji za jednu z nejlepších českých komedií ze života. Stručně jde o rodinu Homolkových, jejíž členové by v jednu chvíli pro druhého udělali cokoliv na světě a ve chvíli druhé by se nejraději sežrali. Jde o šesti člennou rodinu, nejstarší manželé, jejich syn se ženou a jejich dva malí synové. A těchto šest lidí spolu žije v pražském bytě 3+1, ve kterém se odehrává většina filmu. Malý byt, rozhádaní obyvatelé a pár zamčených dveří stačí k tomu, aby vznikla komedie, na kterou jen tak nezapomenete a s chutí si ji za nedlouho pustíte znova. Jaroslav Papoušek tady z minima vykouzlil maximum. ()

axelson

No Ludvo to byl fotbal,ta Sparta ta ma utok ze by rozkopala Reala no proste vsechno.Tak tohle nejlepsi scenka,ale ne jen ta.Proste prosty film,plny humoru v kazdodenim zivote jedne rodinky.Babo ty to neuvidis,ti rikam neuvidis. ()

ToddB

"Ludvo ty si přišel o moc!!" Jednička převyšuje zbývající dva díly trilogie o parník. Husák a Šebánek ikony českých podpantofláků. :-) ()

sirnene

Takhle nějak si představuji vznik představitelů a lidí kteří rozhodovali o osudu republiky. Film mě spíše děsí než baví. Stojí za vidění, ale vidět ho dvakrát rozhodně nemusím všem Homolkům se raději vyhnu. ()

johael

V životě platí: oč méně složitých teorií v hlavě, o to více a hlasitějších řečí. Znáte to, jdete po ulici a naráz řev "Có ty, kám deš, sédni dó kočára", jak haleká na jednoho z klubka svých usoplených harantů mladičká multimamina. Ve filmu je to zábavnější, páč tam je takové chování nahrané a často improvizované. A tady u herců platí: čím víc v hlavě, o to víc nesmrtelných hlášek! Homolkovic řeční neúnavně a nahlas, a popravdě ne každému přijde k chuti to celý film poslouchat. Ale jedno je jisté - Šebánek je excelentní. Díky němu je celá trilogie znovu a znovu koukatelná. ()

TOMASINI

Klasika, kterou by měl vidět každý filmový fajnšmekr. Už jen ptoto, aby měl přehled o tom, jak jsme kdysi žili. A proč při tom dějepise hledat nudné dokumenty, když máme komediální dokument své doby? ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011