Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

Cheeter

Perspektiva jakoby jednoho záběru byla vážně zajímavá, navíc celkem povedená akce z první světové války, ze které nevidíme nové a kvalitní filmy tak často. Jakoby startovací film pro mnoho mladších herců, ale současně v mnoha dílčích rolích staří známí, od kterých můžeme očekávat velkou kvalitu. Čili dobře namíchaný koktejl více faktorů. ()

Pajky3

Winchester, 2.2.2020 Opravdu působivý válečný příběh, kde je třeba ocenit unikátní práci s kamerou. S klidným svědomím můžu říct, že nic takového jsem ještě nikdy neviděl. Na válečný film sice možná chybí trochu víc boje, ale i tak jsem napjatě sledovat, co se bude dít dál. Párkrát mě sice vyrušil takový rychlý přechod jako když za tmy skočil do vody a vynořil se ve dne, ale chápu že nějak se ta dlouhá cesta do dvou hodin vejít musela. Hlavní dvojice byla sympatická a navíc mě potěšily známé tváře v krátkých, ale významných rolích. Ať už to byl Colin Firth, Andrew Scott, Benedict Cumberbatch nebo Richard Maddden. ()

PavelVanekArt

Neviděl jsem nikdy tak technicky dobře natočenej film. Jeden střih je tam jistej, jinak jsem si žádnýho nevšimnul. Jinak je to trip z bodu A do bodu B ,,v reálným čase”. Technicky je to špička, náplní pro mě slabší. 5* a.k.a 90% ()

Juto

Je to film brutality a lojality, ale predovšetkým je to nádherné umelecké dielo o jednom z najškaredších vojen v histórii, aké človek pozná. Musím pochváliť kameru Rogera Deakinsa, ktorá je úžasná. 9/10 ()

pakobylka

Něco jako pravdivé svědectví jednoho z bezvýznamných pěšáků ... o válce. Převyprávěné od začátku až do konce zdánlivě na první dobrou jediným záběrem kamery (!!!), nepotřebuje monumentální bitvy, rozmáchlá gesta ani vodopád slov, aby věrně zachytilo její pravou tvář ... lhostejnou k hrůzám, které rozpoutala a z nichž povstala. I když ona sama je ve skutečnosti pouhý produkt - to člověk seslal všechnu bídu a utrpení světa ... na člověka ... 4,5* ()

PROCESOR

Po filmařské stránce není co vytknout. Dech beroucí záběry a úžasná kamera. tady se to filmařské řemeslo hodně povedlo. S čím mám problém, je samotný příběh a jeho dost nereálné scény. Nechci spoilerovat, uvidíte sami, ale dostává se to pomalu někam do akčního snímku ala hlavní borec versus zbytek světa. ()

LasT_Olt

Ve filmech a seriálech obecně, miluji scény na jeden záběr a film 1917 je v podstatě jeden dvouhodinový. Přitom některé části jsou až dech beroucí a klidně bych je přirovnal k vynikajícímu Dunkirku. Roger Deakins, vyhrál Oskara naprosto zaslouženě...ale stále si stojím za tím, že Parazit byl lepší a zasloužil si to víc. ()

BoXBe

Tady nemám vůbec co řešit. Od druhé minuty sugestivní. Je za tím práce jak na kostele, co scéna, to milion detailů ke studování, je to napínavé, velkolepé, válečné a přitom pořád lidské drama a valí se vpřed pod tíhou tikající bomby jako nákladní vlak a bere mě to jako diváka na jízdu, kvůli které ještě dodnes stojí kina. Úchvatné záběry, epický příběh. Za mě pětkrát ANO. ()

campix

Snadno se nechám nadchnout audiovizuální stránkou filmu a pak přimhouřím i nejedno oko. Tady to zas až tolik potřeba nebylo, protože 1917 je skvělý kousek demonstrující možnosti, jaké filmaři v dnešní době mají. Sam Mendes natočil další vynikající film, který umocnila především práce kameramana Rogera Deakinse, který si naprosto po právu odnesl i Oscara. Opravdu ta atmosféra zákopové války dýchá z každého záběru. Až se Vám špína zarývá pod nehty a o to je film ve výsledku působivější. Exteriéry jsou úchvatné a pojetí alá ''na jeden záběr'' opravdu funguje a jelikož jsou střihy naprosto nepostřehnutelné, tak není důvod během filmu pochybovat. Vynikající válečný film, kde mají i větší herecká jména pouze epizodní roličky, což napomáhá malosti jedinců ve válečné mašinérii a osudovosti úkolu hlavních protagonistů. ()

PanZahadnyCZ

Pocta kinematografii, hrané režii a filmové kameře, v neposlední řadě 1. světové válce. Dost mě baví, jakým způsobem berou Britové v posledních letech válečný žánr do svých rukou (1917, Dunkirk). Je to skvělá podívaná, stejně jako Dunkirk, má to neskutečný spád, hrozně věcí je tam elegantně řešeno a působí to až mrazivě důvěryhodně. Na plný počet hvězd nejdu asi spíše z toho důvodu, že emocionálního vyvrcholení se v těchto typech scénářů dosahuje velmi těžko, to už se spíše zcela poddáte té stránce technické. ()

animaxis

Ano, po vizuální stránce je 1917 skutečně tak skvělé, jak se říká. Už jen ten nápad natočit film tak, aby to vypadalo, že se skládá jen z jeho záběru (přesněji řečeno dvou) a následně ten nápad převést do reality a ještě tak bravurně! K tomu to zasazení do zákopů první světové války. Tomuto aspektu tu navíc dost slouží děj, jelikož hlavní postavy se tu plíží z větší části opuštěnou krajinou, kterou válka naprosto zdevastovala. I proto nesouhlasím s výroky, že 1917 nabízí pouze dobrý vizuál, ale že děj stagnuje. Mě osobně naopak děj velmi zaujal sám o sobě a s hlavními hrdiny jsem cítil po celou dobu stopáže. Nejvíc pochvaly si tu ale přece jen asi zaslouží řemeslo jako takové, tedy kamera, střih, světlo, výprava. A jen tak mimochodem, napětí je tu možná i díky tomu střihu a kameře budováno opravdu precizně. Takhle napínavý válečný film jsem snad ještě neviděl. ()

mortak

Čtyři hvězdy s odřenýma ušima. Mendes dokáže do scény dostat silné emoce, ale zároveň ji zničí svými uměleckými ambicemi. Forma u něho vítězí nad příběhem. ()

dr.fish

Mylím, že se film docela povedl. Zajímavé, že pojetí války a její dopady a celkový obraz se neustále mění s odstupem let. Tohle už není vojín Ryan ani Bratrstvo neohrožených. Tady je to jedinec proplétající se osamělostí své mise. Žádná postupně umírající parta kamarádů. Jeden jediný a jen chvíli. Nesmyslnost války tu je samozřejmě na prvním místě, ale už ani vlastně nevíme o co tu jde. Impresionistický obrázek, zajímavé, přínos vyjma uměleckého dojmu minimální. 70% ()

FrankSusta

Už jsem to viděl dvakrát a vždy mě to plně vtáhne a emočně zasáhne. Tohle je čisté filmařské řemeslo, za které jsem upřímně rád. Je skvělé vidět, že ne každý film této doby se točí v interiérech přecpanými zelenými plátny a na místo toho se postaví pořádná, poctivá a přesná výprava (s opravdu málo efekty), kterou to však celé jen začíná. Je skvělé vidět, že existují herci, co dokáží hrát skvěle i nejen kvůli tomu, že když to pos*rou, tak ten pětivteřinovej záběr natočí znova. Je dobré slyšet kulervoucí hudbu. A pak ta kamera! Ne, já skutečně nemám co tomuto filmu vytknout! 10/10 ()

Mylouch

Producentsky tlačený formalismus, který až na výpůjčky rezignoval na klasickou filmařinu ve prospěch "dravého mládí". Naivně atmosférické hučení skrz naskrz, nedotažené vztahy a motivace, vsuvky nahodilých postav, průměrné dialogy, oslabené emocionální vyznění velké většiny scén. Za zapamatování stojí zpívaná verze Wayfaring stranger. Spielberg (ten i s velkou žánrovou nadsázkou) i Olmi se s poctou válečným ne-/hrdinům Velké války vyrovnali důstojněji ... a za většího ticha médií a festivalových porotců. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)