Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

Garson

Stejně nadhodnocená kravina jako Joker a další snímky o kterých někdo napíše,že jsou skvělé a ten názor mnoho jedinců přijme za vlastní bez toho aniž by nad dějem přemýšleli.Film 1917 je amatérská nuda schovaná za válečnou zápletku.Zdánlivé území nikoho vždycky někomu patří a o tom se přesvědčí i dva vojáci,které generál pasoval do role obětních beránků a vyslal je do několika kilometrů vzdálené jednotky tlumočit rozkaz k zastavení útoku.Fakt mě to nebavilo skoro celou začáteční hodinu čumět na dva vojáky toulající se pustou krajinou a po nějaké době zbyl z nich jen jeden když druhého zapíchnul pilot z havarovaného letadla co spadlo vedle nich.Když se řekne válečný film tak se mi vybaví Stalingrad,Nepřítel před branami,Válečná generace,ale tohle ne,tento snímek nikdy nebude patřit mezi válečné filmy leda jako parodie. ()

M.i.k.e

Kdo čeká válečný film klasického střihu a nějakou tu velkolepou bitvu bude zklamán.1917 je v prvé řadě poměrně komorní,v určitých momentech až intimní film o putování dvou vojáků,kteří mají předat rozkaz o zastavení útoku.Na nějakou akci sice samozřejmě dojde,nicméně jí ani zdaleka není tolik.Prim tady totiž hraje atmosféra,která je opravdu intenzivní a nic podobného jsem u filmu nezažíval od Nolanova Dunkirku.Soundtrack tu není tak nervy drásající,ale je stále hodně dobrý a velmi dobře se s ním pracuje.A pak je tu samozřejmě technická stránka,kdy celý film vypadá jako jeden záběr a díky tomu je tak zážitek maximální a vlastně jiný než je člověk zvyklý.Deakins je bezesporu jedním z nejlepších kameramanů současnosti,nicméně tady překonal sám sebe a já to prostě budu muset vidět ještě jednou...90% ()

vydumnica

Film 1917 v 2D posobi ako 3D. Videla som ho v kine, vdaka bombastickej kamere (tipujem na Oscara) ma clovek naozaj pocit, ze to vsetko sleduje uplne zblizka akoby priamo z miesta. Zaujimavy efekt akoby jeden dvojhodinovy zaber. Bola som zvedava, 10 nominacii na Oscara, vitazny film Golden Globe...Mozno tu plati, ze forma prevysuje obsah, ale urcite stoji za pozretie. Z prvej svetovej vojny som az tak vela filmov nevidela, ale toto bol pekny filmovy zazitok. Je tu dostatocne vyobrazeny boj jedinca o holy zivot. Poukazuje na to, ze ak ma clovek pred sebou dolezity ciel, dokaze nemozne...Pekna myslienka. Pacilo sa mi, ze 1917 je viac vojnovou dramou ako vojnovo akcnym filmom...80%. ()

Aljak

Predstavte si tento film zasadený do súčastnosti. Na začiatku by veliteľ jednej jednotky poslal veliteľovi druhej jednotky odkaz za pomoci nejakej modernej technológie za pár sekúnd, a bolo by po filme :) Avšak, sme v roku 1917, a funkcia poslov mala obrovskú dôležitosť pre ďalší priebeh diania na vojnových frontoch. A presne o tom je tento film! Svojim štýlom mi to trochu pripomínalo Dunkirk (z roku 2017) - ale samozrejme, to bola úplne inšia vojna (WW2). Čo sa týka tohto kúsku Sama Mendesa, tak treba pochváliť predovšetkým dokonalú kameru (tam bude Oscar plne oprávnený) a výprava, ktorá dominovala úžasnými kulisami a autentickými scenériami. Vizuálne kvality tohto filmu sa teda nedajú uprieť. Hlavne záverečné putovanie zákopmi počas začiatku útoku bolo dychberúce! Horšie to však je so samotným dejom a konceptom, ktorý pôsobil často príliš jednotvárne a monotónne. Tých zopár dramatických situácií bola pre mňa osobne len slabá náplasť na to, aby tento film pôsobil komplexne dokonalo. ()

Vyhy

Naprosto geniální jízda, která není zas až tak akční, jak se by se možná čekalo, za to ale neuvěřitelně propracovaná. Náramně dokonalá vizuální stránka. Fakt na mě film dokázal vtáhnout a užíval jsem si nejenom dialogy, příběh, ale také samotné okolí. V tomto směru mě fascinovala první polovina příběhu, kdy jsme s hlavní dvojicí objevovali nástrahy světa poznamenaného válkou. Samotný příběh je jednoduchý, to jsme všichni čekali. Film je ale tak neskutečně autentický. Chválím hudbu, prostředí, efekty, herce (pár hodně známých se mihlo, ale škoda, že pouze na chvilku). Není nic, co bych měl vytknout. A pocit, že celý film je natočen na jeden dlouhý záběr (i když to tak není), tomu dává poslední skvělou tečku. Jsem ohromen. Těším se, až si to s někým pustím znovu! ()

Luicy

Cením kameru, která byla bezesporu překrásná. Vizuálně to byla paráda, ale tím to končí. Film 1917 mě spíše nudil. Dost jsem bojovala sama se sebou, abych během toho neusla. Nepřišlo mi totiž moc záživný koukat celou hodinu na dva šmudly, kteří se snaží dostat z bodu A do bodu B. Akce víceméně nulová. Ani zvrat, kde další hodinu běží už jen jeden šmudla to nijak nezachránil a upřímně to ani trochu nehnulo mými emocemi… ()

johny89

Do teď jsem nebyl přesvědčený o tom, že by Sam Mendes byl nějaký příliš dobrý režisér, ale po tomto filmu musím svůj názor trochu přehodnotit. 1917 je hodně zajímavě natočeno, kdy celý film vypadá jako jeden záběr. Nevím jak to natáčeli, ale bylo by dost zajímavé to vědět. ()

Figu

Co je fantastický a co se týče filmů válečných jedinečný, je samozřejmě kamera. To je libůstka největší. Tomuhle netradičnímu prvku docela hraje i do noty skvělá temná hudba a dva hlavní hrdinové. Né, že by to byli extra herci, ale na to, že to jsou neznámý ksichty a hrajou dva pomalu pubertální kluky nasazený do války, mají koule na rozdávání! Navíc body i za to, že se o 1.světové válce točí trháky pomálu a tenhle jí předložil parádně! 75% ()

Lischai

Původně jsem si myslel, že mě film bez nějakého silného narativu nikdy nedostane do kolen, ale tenhle šílený běh hrůzami a smutně krásnou poetikou první války je tak neuvěřitelný, že se tají dech. Neskutečná mizenscéna, každých sto metrů jiný svět, jiná nálada a jiná mikro-situace. Nevíte, co cítit dřív, a všechno to letí dopředu, až je najednou konec a vám buší srdce. ()

rakovnik

"Come back to us." Formou jedinečný strhující film, obsahem klasické válečné dramatické putování. Nicméně právě ta forma nám dala nahlédnout zblízka - téměř na vlastní kůži - na frontu 1. světové války. Z obrazovky byl téměř i cítit ten téměř všudypřítomný mrtvolný puch. Záběr nám nedovolí vydechnout, až na jednu dvě chvíle, kdy jsem stejně čekal, co nepěkného se stane. Po "Ryanovi" další velice povedené (proti)válečné dílo. ()

Martin741

Reziser Sam Mendes /Americka Krasa, Road to Perdition/ natocil nadherny film. Mam rad i vojnove filmy a kadejake dobrodruzne, napokon v topke mam Where Eagles dare 1968. Tuna je kazda scena vypiplana do dokonalosti, ti dvaja Juraj MacKay a Dean Karel Chapman sa maximalne snazia, co ocenujem. Videl som aj benedikta Okurkaca /Kod Enigmy, Avengers 2018/.  Kulisy a dialogy su maximalne na urovni, vizualne takmer dokonale spracovane  . 95 % ()

Streeper

Tohle je tak geniálně technivky zpracované filmové dílo. Moc jsem se těšila až film uvidím a díky internetu se mi to povedlo. Ve filmu sledujeme jeden den v životě dvou vojáků, kteří dostávají důležitou a nebezpečnou misi. Díky úžasné kameře, která proplouvá mezi vojáky, bojištěm, vesnicí a řekou máte pocit, jakobyste tam opravdu byli s nimi. Občas jsem si myslela, že hraju nějakou počítačovou hru, vypadalo tak opravdově a realisticky. Každou komplikací, střelbu, výbuch a smrt jsme s nimi prožívala, jako bych vedle nic stála přímo tam. Herecky je to sjvěle zahrané, velké minus za to, že větší proctor nedostal Colin Firth ani Benedict Cumberbatch, z jejich talent by mohli ještě něco vyždímat než jen pár holých vět. Další minus dávám, že tam nebyla žádná epická bitva, čekala jsem na ní celý film, ale nedostavila se. Nicméně válečné filmy moc nemusím, ale tohle mě bavilo opravdu moc, soustředilo se to jen na dva vojáky, díky tomu jsem nebyla ztracená v příběhu a žila jsem ten film s nimi. Plus božský soundtrack, ta závěrečná scéna u stromu s tou božskou hudbou mi vehnala slzy do očí. ()

Langy10

Po dlouhý době naprosto strhující válečný příběh. Podle skutečné události. Tolik napínavých scén, občas až trochu zdlouhavých, ale vůbec mi to nevadilo. Dramatický příběh dvou vojáků, jejichž úkol byl plný adrenalinu i pro člověka sedícího za obrazovkou. 94% ()

Rocky88

Dunkirk zkřížené s Birdmanem. Birdmana v kamerovém pojetí překonává, Dunkirk nikoliv. A to hlavně kvůli postavám, na kterých nám tady moc nezáleží. Sice s nimi člověk prožívá každou vteřinu, ale přesto k srdci nepřirostou. Scénář vystačil na deset stránek a žádný zázrak to tedy není (trocha inspirace Ryanem mohla být), jinak je to ale výpravná, technická a atmosférická bomba,která vtáhne a nepustí. ()

Nach

To co jsem měl tu čest v kině vidět by si zasloužilo vystavět piedestal. Ryzí filmařská radost ční z tohoto válečného dramatu, který jakoby byl natočen na jeden (respektive dva) záběr a z části podle skutečné události z vyprávění dědečka režiséra Sama Mendese (o němž to v podstatě celé i je). Chrochtal jsem u toho blahem i byl napnut k prasknutí. Kamera vším proplouvá s lehkostí a až mistrnou noblesou. Scény jsou do posledního puntíku skvěle připraveny, herci excelentní a různé výjevy někdy hororové, jindy až platonické (zpívající voják, okvětní lístky snášející se do řeky, proběhnutí bojové linie, novorozeně, hořící kostel, atd.). Pokud jsem dosud bral nejlepší film z První světové války Příliš dlouhé zásnuby od J.P.Jeuneta, pak 1917 od Sama Mendese mu kvalitou nejen sahá na paty, ale možná i je o patu lepší. To ukáže až čas. Všem doporučuji povinně v kině! 95% ()

bourec

Na tři hvězdy se asi vyškrábu.A to za profi zpracování válečný vřavy, a za herecký výkony.Ale co se týče filmu, jeho zábavnosti,akčnosti , a kvality zápletky, tak to už je horší.Sem rád, že sem viděl, ale jednou stačí.50%. ()

ProNotor

Dobrý válečný film, bohužel pro mě, jsem dost předvídal, co se stane. To mi malinko zkazilo požitek. Na to jaká byla očekávání, tak finální dojem byl mírné zklamání. Cesta byla jasná, cíl v nedohlednu, ale tak nějak to plynulo svou cestou, až ke zdárnému konci. Slušné 4*, dal bych víc, ale to by závěr musel mít více dramatičnosti a trošku víc napětí, které v závěru úplně chybělo. ()

laik_60

príbeh z I. sv. vojny -filmová lahôdka pre milovníkov vojnových filmov a fajnšmekrov. Vierohodne natočené, dobrý dramatický dej, bez zbytočných odbočení a "mrtvych pauz". ()

C0r0ner

Ne, není to nejlepší film z 1. světové války, na to tomu chyběla nějaká ta řežba, ale jinak... Vizuálně rozhodně nejlépe zpracované, kamera na Oscara, špičková hudba, napětí jako svině, excelentní herci. Kromě příběhu se tomu nedá vytknout vůbec nic. 90% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)