Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

darkrobyk

Jako žáček školou povinný jsem vyrůstal na první řadě StarTreku vysílaného německou TV ZDF. Dodnes nechápu, jak jsem mohl být fascinován seriálem v řeči, kterou jsem téměř neznal...Uprostřed komunistické hrůzy normalizační TV se mi tohle jevilo jako vzácný klenot. Chápu, že pro současného diváka jde o vykopávku. Na druhou stranu budou se, doufám, hodnotit hlavně triky, výprava a akčnost. Vlastní příběhy jsou velmi kvalitní, aby ne, psali je nejlepší spisovatelé tehdejší sci-fi literatury. Kam se na ně hrabou mnohé dnešní fantastické seriály! Kosmická loď Enterprise mně učarovala hned napoprvé a její design považuji za úžasný. Mým favoritem byl samozřejmě Spok, mé sympatie měli Kirk i Uhura a miloval jsem je všechny...slza v oku. ()

Gimp

Kazdou nedeli chodim na sestou do prace. V pet zacina Star trek, ja pustim bednu a cumim, jeste v polospanku. Vetsinou se behem prvnich deseti minut rozebehne nejaka vychytana zapletka a pak... musim bezet na autobus:-( ()

k212

To, co ze mě nikdy neudělá zarytou trekkie, je právě můj vztah k originální sérii. A ten je nesnesitelně negativní ... tedy jasně a stručně: díky za skvostnou myšlenku "můstku" a dění na něm a kolem něj. Reflekce reality 60-tých let v tomhle dílku mi asi vadí nejvíce, tedy hned po posádce, která se v prostoru a čase tohoto seriálu pohybuje. A ano, chápu, že originální série může být mnou dnes vnímána naprosto stejně, jako někým, kdo za 30 let bude sledovat Novou generaci nebo Voyager. Na těhle dvou jsem "bohužel" vyrostla. 50% ()

dr.horrible

S01: Najprv ma to nechytilo, potom som sa rozhodol nasilu to dopozerať a nakoniec sa mi to nechcelo odkladať. Lenže už mám nachystaného  Pickarda a filmy, takže sa vrátim neskôr.  Negatíva: repetitívnosť použitých tém (hlavne v úvodných epizódach), smiešne súboje (nemyslím iba “worst fight scene ever made”, myslím celkovo Kirkove a Spockove “vypínanie” protivníkov), kapitán Kirk (William Shatner nevie hrať). Niektoré tie námety sú vyslovene infantilne spracované. Pozitíva: okrem prínosu žánru? Originálne nápady (dvakrát takmer geniálne), všetky tie humanistické meta presahy, pán Spock. Najlepšie epizódy E15, E28. Otvorená myseľ. ()

Webb

Star Trekovské příběhy a jejich myšlenky jsou lepší než tohle slabé zpracování. To že je to z 60. let neznamená, že někdy musejí mít posatavy iq 70. Žasnu nad jejich toporností, hloupostí, dlouhým vedením toku jejich myšlenek a sexuální pudovostí zastiňujicí rozum. Dále je tu mnoho nevěrohodných situací (bodání mazacím nožem, vyndání holými prsty právě vyřízlý kov) atd. Hodnocení je hlavně za ty již zmiňované některé myšlenky. ()

HoneyBunny

Docela slušná zábava pro trekies, ale jako samostatný seriál... no, víte, vypadá to jako by flotila měla jenom jednu loď a na ní tři chytrý chlápky: Kirka, Spocka a dokrora (+ prakticky v každém dílu desátníka Postradatelného, který se obětuje pro dobrou věc). Navíc v každém díle je dramaticky ohrožen život jednoho z hlavní trojky. Dobře, jsou to šedesátá léta, ale neříkejte, že už tehdy existovalo tolik "nováků". ()

stilgar1

Názor, že tohle je "příliš staré" je na mě příliš pitomý...tohle je naprosto úžasné dílo a nezaměřování se na efekty není přece záporem. Nedokážu uvěřit, že je to tady tak podhodnocené...trochu se za uživatele csfd stydím, když se podívám na hodnocení IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0060028/ ()

Kothy

Stará klasika s Kirkem, Spockem, Scottym a Mc Coyem ze 60. let. Tímhle seriálem vznikl nový žánr a inspiroval spoustu dalších po něm. Na svou dobu to byla určitě pecka, ale dnes už to člověka tak neohromí. každopádně Enterprise je třída. :) Škoda že Leonard Nimoy už není mezi námi... "Žijte dlouho a blaze." ()

MM11

Vstupenka do šedesátých let.... Je zajímavé, že racionální zhodnocení prosté povinných pěti hvězd za klasický status a drobných omluv za dnešní vyčpělost zasáhlo na databázi právě Star Trek. Můžu říct, že většina námitek je za všech okolností podepřená na reálných základech. Přesto mě zaráží, že zrovna tady a v takové míře. Já osobně se realističnosti zříkám jako věrný fanoušek většiny sérií. Uznávám, že nová generace je po formální stránce úplně na jiném konci galaxie a rovněž myšlenkový obzor je krapet řekněme méně monotónní... Ovšem genialita původní série (krom atraktivní dobovosti, což je ale dnešní aspekt), na jejimž základě fungovaly i často slabší filmy, spočívá podle mě jedině na obsazení. Neznám seriálový projekt, kde by casting dopadl tak dobře. Zastoupeno je všechno v klasických typech, jenže naprosto mimořádně. Každý s členů posádky má charizma, že by utáhl vlastní seriál, přičemž se nikdo nepodkopává a vládne harmonie pokud mluvíme o určení rolí (epochální trojlístek samozřejmě bojuje vždy...). Nemůžu si pomoct, ale svět Star Treku nekriticky vyznávám, a proto dávám neracionální čistě "líbí/nelíbí" hodnocení. ()

ARI50

Nový vesmírný svět spousta záhad a divných lidí a příběhu není to zlé ale ani není to nějaká moderní té doby bomba uspokojení to ovšem dá jenom někdy a zajímavost či super díly tak jen někdy. ()

Gwaihir

Ačkoli nejsem "trekkie", považuji tuto původní sérii, jež odstartovala legendu zvanou Star Trek, za skutečně obdivuhodnou. Na svou dobu to totiž musela být bezpochyby bomba, ať už jde o triky, které snad mohou být dnes považovány za poměrně slabé, nebo o děj, který snad může být z dnešního pohledu označován za relativně nudný. Její kvality jsou prostě, na rozdíl od pozdějších sérií, hlavně v myšlenkové rovině, v níž otevírá velmi mnoho zajímavých společenských témat a etických otázek, a v rovině charakterů postav, v níž se snaží dostat vhluboko do jejich psychologie, což bohužel většina současných diváků již zřejmě není schopna plně ocenit. Myslím, že kdyby byla tato série v našich končinách odvysílána jako první a ne až po sériích dalších, bylo by její zdejší hodnocení mnohem vyšší. 90% ()

malylada

20 let po válce? Nečekal jsem od toho moc, ale jako fanoušek Hvězdné brány vidím, odkud tvůrci brali inspiraci. Na tu dobu bomba a průkopník scifi žánru.....8/10 ()

Lacike

Uplne prvy Star Trek, ktory odstartoval legendu, ktora je slavna dodnes. Ja som ho videl az po TNG, DS9 a Voyageru. Trochu som mal strach, ze bude uz prilis zastaraly, ale nakoniec to boli zbytocne obavy. Po trikovej stranke to sice uz zastaralo, ale do takej miery, ze to uz je roztomile. Ale niektore namalovane pozadia su pôsobive dodnes. Po dejovej stranke to nastastie nezastaralo. Hlavnu myslienku to ma stale zaujimavu. Najväcsim prekvapenim pre mna bolo mnozstvo humoru, ktory serial obsahuje. Hlavne po serioznom a miestami az prilis vaznom TNG. Vyzera to ako taka dobrodruzna kovbojka vo vesmire. Ale casto sa to odohrava v retro lokaciach, kedze neraz posadka navstivi zaostalu planetu. Ustredna trojka Kirk, Spock a Kostra je fantasticka. Neustale hlaskuje a dobera sa. Z ostatnych postav obcas väcsi priestor dostane uz len Scotty. A potom este zaujme Chekov vdaka ruskemu prizvuku. Sulu a Uhura tam su neustale niekde v pozadi. Prve dve serie mi pripadaju bezchybne a bavili ma naplno. Neviem, co sa pokazilo v tretej, ale väcsina dielov ma uz nudila. CZ dabing je spickovy a vyrovna sa originalu. 1. seria - 10/10, 2. seria - 10/10, 3. seria - 4/10. Celkovo teda 8/10. ()

Terva

Sluneční soustava podobná té naší, Čtvrtá planeta je typu M. Má vzduch ....... Dělal jsem, co jsem mohl, ale seriál, který byl natočen dřív, než jsem se narodil mi prostě nesedí. Už jsem bohužel zvyklí na lepší a kvalitnější triky. Ve své době to určitě byla bomba a stala se legendou, ale mě to nesedí. Tak zase někdy příště. ()

PanCitron

No musím říct, že "TOSka" mě neuvěřitelně bavila. Jo místy to bylo zdlouhavý, jindy docela šílený, ale nějak se mi líbil ten celkový vesmír, sympatický postavy (vyloženě nemůžu říct, že bych nějakou nesnášel) a některý příběhy řadím k tomu nejlepšímu co jsem zatím viděl. Zatím nejoblíbenější Star Trek (ale oproti původnímu Doctorovi trochu zaostává - nikoli však po stránce efektů) Nejlepší epizody: 1x08 - Balance Of Terror, 1x28 - The City on the Edge of Forever, 2x20 - A Piece of the Action, 2x23 - Patterns of Force, 3x15 - Let That Be Your Last Battlefield pořadí seriálů: 01 - TOS, 02 - DS9, 03 - TAS, 04 - VOY, 05 - ENT, 06 - TNG ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)