Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa helloween93 k tomuto seriálu (102)

Kde a kdy - 1. část (1991) (S05E01)

Tvůrci pátou a poslední řadu odstartovali dvojdílem o mezinárodním komplotu, kde si zahráli Robert Forster a Richard Lynch. ()

Kde a kdy - 2. část (1991) (S05E02)

Druhá část o dvojníkovi a obchodu se zbraněmi, Jake je opět v utajení a v závěru nechá gentlemansky utéct revolucionářku, která by jinak šla do vězení. Zároveň dojde k očištění soukromého detektiva Roberta Forstera. 3* ()

Ulice snů (1991) (S05E03)

Černošský chlapec z ulice je svědek vraždy, kde jde o miliony z ukradených šperků a Jake se mu snaží pomoct. 3* ()

Už nikdy nebudu jako dřív (1991) (S05E04)

Jake po nočním pronásledování střelce zastřelí dítě a všechny důkazy jsou proti němu. Vyšetřovatelka z vnitřních záležitostí mu však hodlá pomoct dokázat, že šlo o nutnou sebeobranu. Případ se poté dost zamotá. Jeden z nejlepších dílů tohoto seriálu, co jsem viděl. 5* ()

Mohl jsem napsat knihu (1991) (S05E05)

Spisovatel chtěl vydat román postavený na reálných základech o korupci jednoho starosty a byl usmrcen. McCabe čte román a skládá kousek po kousku celého pozadí vraždy. Jake klasicky funguje jako bait na ženskou. // v seriálu se v této epizodě podruhé objeví Richard Burgi, minule byl v roli vraha, a to v posledním díle 4. řady, tentokrát je v roli vyšetřovatele, což je weird. 3* ()

Dva různé světy (1991) (S05E06)

Zkušenější divák tu zápletku někde v půlce prokoukne a to finále jde hodně do nikam. Herečka Lori Hallier se v tomto seriálu objevila už podruhé, pokaždé v jiné roli. ()

Pokaždé, když se loučíme (1991) (S05E07)

Vyšetřovatelka proniká do modelingové agentury, kde záhadně zemřely na předávkování drogami už dvě modelky. Jake je tu jako podpora právě té vyšetřovatelky. 3* ()

Pojďte se mnou (1991) (S05E08)

V této epizodě je Jake a mladší kolegyně na stopě dvěma chirurgům, kteří odebírají lidem játra. ()

Poslední tanec (1992) (S05E09)

Další díl, ve kterém tlusťochovi pomáhá s případem detektiv Brian s tváří Richarda Burgiho a Jake se tu jen mihne v úvodu epizody. McCabe má na první pohled jasný případ s vraždou neoblíbeného majitele autoservisu, dokud se v průběhu soudního procesu nepřizná k vraždě na policii úplně jiný člověk. Buldočí prokurátor postupně zjišťuje, že vše je jinak, než se zdá. 3* ()

Pojď ke mně blíž (1992) (S05E10)

Jake se při pátrání po vrahovi musí stát kapsářem a přidat se k partě zlodějů. 3* ()

Protože tě miluji (1992) (S05E11)

Epizoda zaměřená na Dereka, který byl doposud v páté sérii dost upozadněn. Mladého McCabova asistenta kontaktuje jeho bývalá milenka, která měla umřít před několika lety. Bohužel pro tuto dvojici, má dívka v patách zabijáky mafie ze Chicaga, protože vlastní něco, co patří mafii. Derek se tak musí obrátit pro pomoc k McCabovi s Jakem. 3* ()

Jen ty, jen já (1992) (S05E12)

Celý díl je o tom, že Jake chrání jednu noc majitelku lékárny na vozíku před gangem, který jí vyhrožuje. Tlusťoch se tu mihne a Derek v díle ani není. ()

Bouřlivá doba - 1. část (1992) (S05E13)

První část příběhu, ve kterém se neznámý pachatel snaží vraždit stejným způsobem, jako zavraždil před lety nadějný boxer člověka, aby došlo k znovuotevření případu, boxer byl osvobozen a určité podnikatelské skupiny zbohatly na jeho comebacku. McCabe a Jake od začátku větří, že jde o napodobitele. ()

Bouřlivá doba - 2. část (1992) (S05E14)

Dokončení příběhu o napodobování vražd, které má dostat z vězení odsouzeného vraha - boxera. Jake zjišťuje, kdo je do vražd zapleten a do toho řeší pracovní i soukromý vztah s novinářkou. Když s McCabem tuší, kdo to celé připravil, sklapne past a pachatel je usvědčen. 3* ()

Člověk nikdy neví (1992) (S05E15)

Radní a Jakův přítel je proti výstavbě nového obchodního centra a je obviněn z vraždy a napojení do obchodu s pedofilním pornem. Jake této verzi od počátku nevěří… ()

Dojde k jistým změnám (1992) (S05E16)

Další z epizod páté řady, kde jsou Jake, McCabe odsunuti do pozadí a Derek tu pro jistotu není vůbec. Vrací se totiž vyšetřovatelka Neely Capshaw, která řeší výhružky smrti nadějné zpěvačky, shodou okolností její kamarádky. 2* ()

Peníze z nebe (1992) (S05E17)

Opravdu jeden z nejlepších dílů seriálu, k úplné dokonalosti chybí jen McCabe a Derek, kteří tu nejsou. McCabe je v této epizodě nahrazen zastupujícím státním návladním, protože je offscreen v nemocnici s nohou. O Derekovi není ani zmíňka. A proč je ten díl tak zajímavý? Předně se tu nestane žádná vražda a celý díl se točí kolem staršího člověka, který pod přezdívkou kouzelná víla rozdává ukradené federální peníze bezdomovcům a potřebným. To podstatné se ovšem v závěru epizody odehrává mezi ním a jeho synem. Škoda, že tam z původní party byl jen Jake. 4* ()

Nemohu uvěřit, že tě ztratím (1992) (S05E18)

Filler složený z retrospektivních scén, kdy někdo vyhrožuje Jakovy a jeho aktuální přítelkyni, protože se chce pomstít za pobyt ve vězení. Jake s Derekem proto vzpomínají na vražedkyně, které byly v nedávné době propuštěny a nakonci nastraží past. Opět zde účinkuje Lori Hallier. 3* ()

Po celou noc (1992) (S05E19)

Psychiatr, který zneužíval pacientky je propuštěn z vězení a stalkuje a terorizuje Neely Capshaw, protože ho před lety pomohla dostat do vězení. Jake a McCabe hrají druhé housle a Derek tu opět chybí. Druhá polovina páté řady už je místy opravdu křeč. 3* ()

Nedělám nic špatného (1992) (S05E20)

Ta pátá řada je opravdu podivná, když v dílech nehostuje Neely Capshaw, tak se tam zase objeví nějaká random fat momma černoška se svoji kanceláří na poskytování kaucí. Její kancelář řeší případ křivě obviněného milence. Jake tu má cameo tak půl minuty, Tlusťoch je v díle dohromady cca 3 minuty a Derek, jak je již v páté řadě zvykem, opět chybí. Ta pátá série opravdu působí jako dojezd. 2* ()