Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa helloween93 k tomuto seriálu (102)

Znovu se vrátí šťastné dny (1987) (S01E01)

Pilot seriálu, kde je padouchem manipulátorský poradce kandidáta na senátora, který je vmanipulován do krytí vraždy. Nějaké extra seznamování s postavami se nekoná. O Jakeovi se divák dozví, že bydlí ve velkém bytě svého známého, kterému to hlídá, Porsche tu není. McCabe je pedantský mrzout, co má nejradši svého buldoka Maxe a Derek se tu jen mihne. 4* ()

Bráško, dej mi šesták (1987) (S01E06)

Příběh sleduje tři bratry a vraždu jednoho z nich kvůli penězům. Pachatel je jasný od začátku a většinu epizody se ho Jake a McCabe snaží usvědčit. 4* ()

Tělo a duše (1987) (S01E07)

Policajtka Karen je nasazená v undercoveru k drogovému magnátovi. Jake jí kryje záda. Takový standart, tuto epizodu jsem už jednou viděl předlety, pamatoval jsem si toho blonďatého henchmana hlavního záporáka. Policistka Karen se znovu objevila v epizodě se sektou, odehrávající se v Miami. Třetí série. 3* ()

Ten, koho ráda mám (1987) (S01E08)

Netradiční příběh, kdy hlavní hrdinka z bohaté rodiny v úvodu přežije pokus o vraždu, ale odmítá připustit, že to byl její manžel s její selretářkou. Jake tak musí zrušit docolenou na lyžích a vydat se do undercoveru. 3* ()

Miluj mě nebo mě opusť (1987) (S01E09)

V téhle epizodě je využit potenciál Jakea jako womanizera, kdy je nasazen na přítelkyni zkorumpovaného poldy, který má klíč k ukradeným 3 milionům. Policajt chorobně žárlí na Jakea a dívce přestává věřit a když přetečou nervy, udělá chybu…Fun fact, že té dívce Jake zařídil hudební štaci v klubu, ale ona se kriminální dráhy nevzdala. 4* ()

Kouř ti stoupá do očí (1987) (S01E10)

Zajímavá zápletka o “slepé” vražedkyni, která zlikviduje svého nevěrného manžela. Past nakonci pobavila. Jakeova hláška: “Nevěř všemu, co vidíš.” ()

Veselé Vánoce (1987) (S01E11)

Vánoční epizoda na mě velký dojem neudělala. Jake i tlusťoch tu mají menší prostor na úkor té nesnesitelné baby, co řeší se Stylesem případ. Ten sám o sobě taky moc zajímavý není. Nejlepší je asi konec, který v McCabovi probudí ducha Vánoc. 3* ()

Když jsi odešel (1987) (S01E12)

Jake na začátku v sebeobraně zabije najatého vraha, ale neví, kým byl najat, tak přebírá jeho roli. Ke konci totiž zjistí, že oběť nemá být nikdo jiný, než McCabe. V závěru ani není ukázáno, jak dopadl objednavatel. 3* ()

Musel jsi to být ty (1988) (S01E13)

Násilnický psychiatr přepadává a znásilňuje ženy na vysokoškolské koleji a vinu se snaží hodit na jednoho ze svých pacientů. ()

Ale pro mě ne (1988) (S01E14)

Finální výpověď dívky u soudu je na poměry seriálu dost emotivní. Ač jde z počátku o klasickou epizodu o vraždě práskače z podsvětí, zápletka je trochu dramatičtější. 4* ()

Co je to za věc zvaná láska? (1988) (S01E15)

Konec téhle epizody jsem už někdy viděl, týpek s granáty přepadne soudní síň s tlusťochem a dalšími rukojmími a požaduje výkupné. Samozřejmě se ukáže, že jeho záměry jsou úplně jiné. 4* ()

Buďte na mě hodná (1988) (S01E16)

Dvě ženy zosnují vraždu manžela jedné z nich, ta druhá je totiž z pojišťovací společnosti. Když se mezi ně dostane Jake, jejich vzájemná důvěra klesá. Divák se jako bonus dozví, proč se v mládí McCabovi říkalo “Cvalda”. ()

Kdy tě zas uvidím (1988) (S01E17)

Bývalý henchman mafiána se vrací po 10 letech do L.A. aby učinil spravedlnosti za dost a svědčil proti svému bývalému zaměstnavateli. Je však zabit během soudního procesu. Slabší díl, protože Jake tu má minimum prostoru nějak vyšetřovat a být hybatel děje, spíš se události dějí bez jeho přičinění. ()

Neviňátko (1988) (S01E18)

Zpočátku jasný únos se zkomplikuje, když je do něho zapojena i oběť, která je zkušená manipulátorka. 4* ()

Noční blues (1988) (S01E19)

Zápletka o identických dvojčatech, z nichž jedna je uznáváná odbornice uměleckých předmětů a druhá profesionální zlodějka. Usvědčení a závěrečný soud je trochu z říše snů, Jake má v této epizodě velmi malý prostor. V tomto díle McCabe řekne obě svá jména Jason Lochvar. ()

Jak dlouho to už trvá? (1988) (S01E20)

Chlap zabije svojí manželku a hodí to na jejího milence a je vydírán soukromou vyšetřovatelkou. Takový standart. 3* ()

Asi budu muset změnit plán (1988) (S01E21)

Spisovatel zlikviduje propuštěného vězně, od kterého ukradne jeho knihu, aby ji vydal. V rámci seriálu má asi jeden z nejlepších plánů, jak vraždu provedl, ale udělá několik chyb a v závěru je usvědčen Jakem. McCabe postřelí pachatele a tím Jakeovi život. 4* ()

Rapsodie v modrém (1988) (S01E22)

Slabší díl, který je trochu překombinovaný. Točí se okolo dvou pachatelů, kteří chtějí zavraždit majitele firmy, ale zabíjí omylem někoho jiného. Jake klasicky pracuje v přestrojení, kdy se vydává za mafiána. Slabší díl a asi jeden z mála, co viděla i máma. 3* ()

Season 2 (1989) (S02)

Druhá série změnila prostředí, produkce dostala nabídku na zázemí na Havaji, kde se točil Magnum P. I., což bylo víc filmařsky atraktivní prostředí než L. A. Změnily se i případy, kdy ubylo příběhů z vraždou kvůli prospěchu, vášni, apod. tolik typickými pro LA a případy byly větší (typicky komploty s mezinárodním přesahem, zpravodajská služba, žoldáci z legií, pašování drog, bomba na lodi). Tím přibyla i akce a seriál se tak víc přiblížil spíš Miami Vice. Ubylo i typická past na konci nastražená Jakem a McCabem. Změnil se i styl obou postav, Jake z obleků, bydlení v luxusním condo a Porsche přešel na bydlení v domě na pláži, nosí plísňáky a tričko/košili a jezdí tehdy novým Mustangem. Tlusťoch nosí havajské košile a plážové kalhoty. Mně se paradoxně líbila první série víc. 3* ()

Kéž bys tu byl (1989) (S02E01)

Epizoda má dvě části, zde je uvedena jako jeden díl. Děj se z L. A. přesouvá na Hawai, kam Jake jede za kámošem poldou, který je ale zabit a všechen majetek odkáže právě Stylesovi. Po příběhové stránce nic extra, Jake obviněn z vraždy jde po odstřelovači, který ji spáchal. Postupně je odhalován komplot s přípravou atentátu na generálniho prokurátora. McCabe přijímá místo návladního na Hawai a spolu s ním tam zůstávají Jake i Derek. 3* ()