Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa helloween93 k tomuto seriálu (102)

Jenom ty (1990) (S04E05)

Jake je opět v utajení a ještě se musí vypořádat s podivnou žárlivkou, která se na něho zafixovala. 3* ()

Můj malý Bill (1990) (S04E06)

Zdánlivě jednoduchý případ s pašerákem diamantů je zkomplikován únosem dítěte prokurátorky, ještě že je její kamarád Jake Styles. 3* ()

Víc než víš (1990) (S04E07)

Tobin Bell v typické roli úchylného vraha, ale moc prostoru tu nedostal, protože za tím vším je někdo jiný, s odlišným motivem. ()

Noc a den (1990) (S04E08)

Jedna ze slabších epizod s opakujícím se motivem undercoveru, tentokrát Jakeova kamarádka chce zavřít pašeráka, který zabil jejího manžela-policajta. ()

Sbohem (1990) (S04E09)

Dvojepizoda, ve které zavede Jakea pátrání zkorumpovaných policajtech zpět do LA. První díl končí klasickým cliffhangerem, kdy je Jake zatčen právě těmi zkorumpovanými policajty. V této epizodě se mihne Tony Todd, který se později proslavil jako Candyman. Ve druhé části se přijde na rozsáhlou korupci v L.A., včetně prokurátora, takže guvernér nabídne McCabovi místo žalobce v Los Angeles. Na csfd je chybně uveden pouze jeden díl, ačkoliv jsou to dvě epizody. 4* ()

Já vím, že víš (1990) (S04E10)

Klasická epizoda o milencích a vraždě, tentokrát okořeněná o podvod s uměním. 3* ()

Tak to celé odvoláme (1990) (S04E11)

Jake v tomto díle zavítá do Nevady, aby našel a přivezl k soudu korunní svědkyni, po krku jim ale jde nájemný zabiják. Jak říká svědkyne nakonci Stylesovi “až budeš mít cestu, stav se na víno a vem si želízka” :D ()

Možná, že se mýlím (1991) (S04E12)

Do politických sporů zástupců Jihoafrické reupubliky v L. A. se musí vložit Jake poté, co dojde k vraždě a bombovému útoku. Jedna z těch slabších epizod. ()

Táta je doma (1991) (S04E13)

Jake řeší problémy svého otce, rovněž Jakea, který od nich odešel, když byl Jake ještě dítě. Jake starší dluží peníze mafiánovi se jménem Prince. 3* ()

Dokud neumřu, budu žít (1991) (S04E14)

Eoizoda, ve které je velký obdivovatel policejní práce David Paymer otráven a své poslední dny zasvětí spolupráci s Jakem na dopadení svých vrahů. 4* ()

Hezounké děťátko (1991) (S04E15)

Celá epizoda je o hledání dívky- svědkyně vraždy, která leží v bezvědomí v kontejneru na odpadky. O její malé dítě se mezitím starají Jake, Derek a McCabe. 3* ()

Přístaviště mám pod kontrolou (1991) (S04E16)

Jeden z dílů, kde je Jake asi minutu, hlavní prim zde hraje Derek, který vyšetřuje zahadné úmrtí svého přítele - odboráře z doků. 3* ()

Neznáš mě (1991) (S04E17)

Hodně předvídatelný díl s vraždou cynického manažera, kde je jeden z podezřelých McCabův přítel. 3* ()

To mě ani nenapadlo (1991) (S04E18)

Netradiční epizoda, ve které si všechen prostor uzme Dick van Dyke v roli doktora Sloana později znamého ze seriálu Diagnóza vražda. Ten je totiž podezřelý z vraždy ředitele nemocnice a na vlastní pěst vyšetřuje machinace v nemocnici. Jelikož jde o McCabova přítele, nechává mu volné ruce. McCabe se tu objeví tak v 5 minutách, Jake v jedné scéně a Derek vůbec. Zajímavá jednohubka. 4* ()

A ještě jednou (1991) (S04E19)

Klasická epizoda, kde je od půlky Jake v přestrojení za vymahače dluhů, který je klíčem ke smrti soukromého detektiva. 4* ()

Udělal bych cokoliv (1991) (S04E20)

Tradiční příběh z vyšší sociální vrstvy v LA. Psychiatrička by po rozvodu přišla o vše, tak zmanipuluje svého mladého klienta a milence Joshe Lucase k vraždě mamžela. Lucas mimo jiné trénuje kung-fu. Jake nakonci psychiatričku usvědčí. 3* ()

Ještě se sejdeme (1991) (S04E21)

Filler, kde se útočník pokusí zabít McCabea a Jake s Derekem vytipují 3 propuštěné vrahy, které kdysi McCabe odsoudil. Následně jsou prostřednictvím shrnuty jejich případy a v závěru je útočník odhalen. 3* ()

Lhát je hřích (1991) (S04E22)

McCabův známý - pastor je obviněn ze smrti dvou dívek s nimiž měl poměr, Jake se pustí do vyšetřování, protože oba věří v jeho nevinu… 3* ()

Náhrdelník (1991) (S04E23)

V tomto díle se objeví Richard Burgi, známý z pozdějšího seriálu Ochránce. Opět je zde motiv milenců, kteří vraždí kvůli dědictví a usvědčí je právě náhrdelník. 3* ()

Season 5 (1991) (S05)

Pátá série už místy lape po dechu, dílů s ústřední trojicí je jako šafránu, často v epizodách hostuje někdo právě na úkor buď Dereka nebo Jakea. Nejčastěji Neely Capshaw nebo policista s obličejem Richarda Burgiho. Postavy vyšetřovatelů se objevují a mizí bez nějakého většího vysvětlení. Přesunem ze slunné Havaje zpět do L.A. v polovině čtvrté série příběhy dost zvážněly. Jake už nenosí havajské košile, ale oblek, většina případů se točí kolem korporátních témat nebo vražd ve vyšší společnosti a prominentů a motivy se značně opakují. Přesto se najdou zajímavé díly, jako ten o staříkovi, co najde peníze po lupiči a rozdává je lidem nebo ten, kde policista vraždí ženy. Jake už tu nemá každý díl jinou holku a obecně už se díly často netočí kolem něho a McCaba, což je škoda. Těžko říct, proč v té poslední sérii jsou hlavní postavy upozadněny, jestli zkoušeli experimentovat a přivést nové postavy. Nicméně seriál není nijak zakončen, prostě skončí poslední případ a s ním je konec i seriálu. 3* ()