Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa helloween93 k tomuto seriálu (102)

V tichu noci (1990) (S03E12)

Vcelku zajímavý díl o boji a intrikách o firmu v rámci jedné mocné rodiny. Manželé, kteří jsou spolu kvůli majetku a každý žije svůj život, násilnický syn, který si vzal striptérku a rozepře mohou začít. Když je však syn zavražděn za podivných okolností, podezřelí jsou všichni. Až po krevním testu Jake s tlusťochem udeří na toho nejméně pravděpdobného pachatele, který má dokonalý motiv… ()

Převezl jsi mě (1990) (S03E13)

Mladá prokurátorka je velmi úspěšná v žalobách proti organizovanému zločinu, do té doby než Jake odhalí proč...McCabe tomu dlouho nechce uvěřit, dokud mu Jake nedá důkazy. V roli záporáka se zde objeví herec Andreas Katsulas, který proslul jako jednoruký padouch v Uprchlíkovi. 4* ()

A ještě jednu na cestu (1990) (S03E14)

Když jsem v roce 2022 půl roku marodil se zády a začal jsem pravidelně koukat na tento seriál, tato epizoda byla první, kterou jsem viděl. Derek je namočen do neúmyslného přejetí chodce na přechodu, ale všechno je nakonec úplně jinak, než se zdá. 3* ()

Pozdní lítost (1990) (S03E15)

McCabe je unesen a únosce požaduje propuštění bratra, který byl odsouzen k trestu smrti. Jake se tu jen mihne na začátku a jede vyšetřovat případ na pevninu… ()

Budu tančit na tvé svatbě (1990) (S03E16)

Když jsem marodil se zády, tak jsem viděl jen kus této epizody a až po roce jsem jí viděl celou. Poprvé de v seriálu objevuje Jakeova rodina, tedy jeho máma a sestry. A Jake řeší svatbu sestry s jejím problémovým snoubencem…McCabe a Derek se tu jen mihnou ()

Můj kámoš (1990) (S03E17)

Dětští pouliční zloději okradou nebezpečné lidi, kteří chtějí své věci zpět. Jake je tu netypicky v rodinné roli. ()

Já sama (1990) (S03E18)

Tlusťoch randí, Jake řeší případ násilníka, který znásilňuje ženy. Typická detektivní zápletka s postupným odhalováním pachatele. 4* ()

Nemám nikoho (1990) (S03E19)

Jake proniká do tajemné sekty, kde musí vypátrat jejich záměr. Vtipný díl, kde Jake několikrát řeší jeho milostné pletky. ()

Probudím tě ze sna (1990) (S03E20)

Jake je okolnostmi donucen postřelený přistát letadlem, ačkoliv nikdy předtím nelétal. Aby neupadl do bezvědomí, tak mu McCabe připomíná příběhy z jejich společné minulosti. Takový ten klasický retrospektivní seriálový díl, který hlavně slouží jako výplň. 3* ()

Kdybych tě neměl rád (1990) (S03E21)

Díl, ve kterém je Jakův kamarád zavázaný mafiánovi a musí pro něho zabít Stylese. Zápletka je zajímavá, provedení je trochu děravé. Celkově slabší 3* ()

Z tebe se zblázním (1990) (S03E22)

Klasický díl ze soudní síně, kde McCabe dokazuje vraždu chlapovi, co zabil svojí ženu. Jeho právník to naopak hraje na nepříčetnost. 3* ()

Podvedla jsi mne (1990) (S03E23)

Jake je opět v přestrojení a prověřuje lékaře a jeho milenku obviněné z vraždy. Epizoda obsahuje celkem překvapivý twist v závěru, který zkolplikuje život Jakeovi. Naštěstí má Jake za přítele J. L. McCaba. 4* ()

Moje srdce patří tátovi (1990) (S03E24)

McCaba kontaktuje dívka, která tvrdí, že je jeho dcera, zatímco Jake a Derek jsou zaměstnáni případem korunního svědka drogového gangu. Domnělá tlusťochova dcera od začátku působí podezřele a labilně, což tlusťoch pozná na vlastní kůži. Zajímavá epizoda. 4* ()

Danny (1990) (S03E25)

Jedna z těch výrazných a velmi zásadních epizod z celého seriálu, protože se vrací McCabův syn, který je opět v maléru, jenže ještě ve větším, než posledně. Vidět tlusťocha naměkko se jentak nevidí. 4* ()

Season 4 (1990) (S04)

Prvních 10 epizod se odehrává ještě na Havaji, následně se děj přesouvá zpět do Kalifornie poté, co McCabe přijme práci hlavního žalobce v Los Angeles. Většina epizod je na solidní úrovni, kvalita kolísá spíš vyjímečně. 4* ()

Bůh žehnej dítěti (1990) (S04E01)

Zajímavá epizoda o povedených potomcích, kteří chtějí jenom dědit, kde si zápornou roli střihla Romy Windsor, která hrála hlavní roli ve vlkodlačím Howling IV. Tlusťoch má v této epizodě problémy s úředníky berňáku. 4* ()

Něžná past (1990) (S04E02)

Epizoda, kde černá vdova usmrcuje bohaté staré muže, které si vezme za manžele, až narazí na strýce Dereka, který odmítá uvěřit infartku svého strýce a na scénu nastupuje svůdník Jake Styles, který nakonec dívku usvědčí. 4* ()

Přesně jako ty (1990) (S04E03)

Příběh, ve kterém Bryan Cranston hraje dvojroli - vraha a jeho dvojníka, který se přizná k vraždě, kterou nespáchal. ()

Kolem půlnoci (1990) (S04E04)

V této epizodě se snaží Jake v utajení dopadnout zloděje diamantů. Jo a taky mu ukradnou rovnou dvě Porsche 911. ()