V

USA, (1984–1985), 14 h 59 min (Minutáž: 45–48 min)

Tvorcovia:

Kenneth Johnson

Marc Singer, Jane Badler, June Chadwick, Jennifer Cooke, Robert Englund, Faye Grant, Jeff Yagher, Michael Ironside, Lane Smith, Blair Tefkin, Michael Wright (viac)

Třetí část sci-fi série o zlých ještěrkách z vesmíru navazuje na první dvě série (Original miniserie (1983), The Final Battle (1984)) a jedná se už o klasickou televizní sérii, která nedosahuje kvalit prvních dvou dílů. Návštěvníci byli poraženi bakterií Rudý prach a po roce od této události se koná na Zemi oslava Dne vítězství. Zároveň se připravuje soud s uvězněnou lady Dianou. Dianě se ale podaří uprchnout a Rudý prach přestává proti Návštěvníkům fungovat. Ukazuje se, že ve stínu Měsíce je ukryto mnoho mateřských lodí mimozemšťanů, kteří čekají na ten správný okamžik k novému útoku na Zemi... (vitajak)

Likan7

Závěr ještěrčí invaze. Postupem času jsem si trochu na ty postavy šílený, zkratkovitý děj zvykl. Stejně jako na scénář jak po lobotmii a vtipný souboje. Jenže je to prostě rok 1985, tehdejší televizní tvorba. I tak jsem ale rád, že jsem na konci. Vlastně dost škoda, že remake z roku 2009 přežil jen úvodní 2 série. ()

Valenta28

Atmosfericky a trikově již slabší, ale stále perfektní a neuvěřitelně chytlavý seriál. Kam se poděla pátá hvězdička? No to je právě kvůli tomu lehkému úpadku kvality. Jinak pořád paráda! Nikdy v životě na tuto sérii nezapomenu. Na to vem jed! ()

RobinPM100

Neskutečně kultovní záležitost, respektive prvních 11 dílů - Original minisérie + The final battle. Naprostý milník sci-fi seriálů a sci-fi filmů (zcela zjevně byl tímto seriálem inspirován The Independence day). Marc Singer a Michael Ironside jako duo pozemských bijců likvidujících mimozemské ještírky - IVO BENDA to věděl. Nedokážu slovy popsat tu dokonalou atmosféru, ta se musí vidět a u TV prožít. Kdyby české distribuční firmy za něco stály, tak tento klenot vydají pro náš trh na blu-rayi. ()

zekon

Skvělý seriál se vynikající ideou. Mimozemšťani jako fašisti, akce, napětí, ještěrky. Fakt povedený seriál a ve své době na VHS jsme jej hltali celá rodina. ()

J. K. Lister

Seriál V jako vítězství (victory) patří bezesporu do kategorie filmů či seriálů jako např: Battlestar Galactica (2004, 2008), Hvězdná brána (1999 -souč.), filmy (Vetřelec, Terminátor), kde se lidé stávájí kořistí, rasa, kterou je potřeba zlikvidovat. Seriál se mi v té době líbil. Rád bych ho ještě někdy shlédl. ()

Nobunaga

V: Tv series (s3) je nejslabší z původní trilogie V. Zápletky jsou trochu slabší, Marc Singer má snahu přehrávat , ale pořád jsou to naši staří dobří známí, jako vždy připraveni nakopat prdel šmejdům z vesmíru. Triky už dnes sice trochu pokulhávají, ale jako celek jsou to 3 série s obrovským poselstvím a po příběhové stránce to hravě strčí do kapsy remake z roku 2009. ()

bombis

Pamatuji si to jako by to bylo včera. Seriál vysílala česká televize někdy hodně pozdě v noci a mě mohlo být tak 11. Hltal jsem každou epizodu a neuvěřitelně to prožíval, ikdyž jsem na to koukal tajně a kolikrát jsem dostal vynadáno, stálo to za to :-) Pro mě pecka a příjemná vzpomínka na dětství. ()