V řadách Návštěvníků z vesmíru je pár osob, kterým se postup směřující k vyhlazení lidstva vůbec nelíbí. Snaží se proto tajně navázat spolupráci s odbojem na Zemi. Hlavním představitelem této tzv. Páté kolony je mimozemšťan Martin, který pomáhá rebelům na Zemi jednak poskytováním informací o slabých místech vetřelců a také dodávkou zbraní a obleků. Návštěvníci se snaží překonverovat mysl unesených pozemských osobností tak, aby byli poslušní. Vůle doktorky Julie je ale přiliš silná a její otočení se velitelce Dianě nepovede. Do hry vstupuje nevyzpytatelný nájemný žoldák Ham Tyler (Michael Ironside), který spolupracuje s hnutím odporu. Ze spojení mimozemšťana Briana a pozemské dívky Robin se rodí Alžběta - první Hvězdné dítě. Díky testům na Alžbětě i mimozemšťanech se podaří pozemšťanům vyvinout bakterii Rudý prach, která je pro lidstvo neškodná, ale pro Návštěvníky smrtelná. Zdá se, že konec ještěrek z vesmíru je neodvratný a definitivní... (vitajak)

anderson

Toto sú ďalšie 3 cca 90 - minútové epizódy, obvykle nazývané ako druhá séria. --- Treba povedať, že po tých rokoch od uvedenia na ČT 1 (čo tak reprízu vážení ???) tá nostalgia mierne opadla a napr. výkon MARCA SINGERA je na hranici odpadu, ale aj tak je to sci - fi klasika, ktorá nepochybne inšpirovala trebárs DEŇ NEZÁVISLOSTI. A napriek (z dnešného pohľadu) technickej nedokonalosti efektov, dávam pred tvorcami pomyselný klobúk dolu. (18.2.2009) ()

numan

I po letech celkem koukatelné - i když už zdaleka ne tak dobré jako první původní miniserie. Freddyho Krugera jako hodného emzáka jsem si nemohl nechat ujít, ovšem od scénáře přes hudbu a herecké výkony až po režii je všechno horší než původní tříhodinovka. Kňórání tklivého "JamesLastLike" saxofónu v romantických scénách ještě lze brát jako úlitbu dobovým stereotypům, ovšem špiónka, hopcající během svého zásadního úkolu v útrobách mimozemského korábu na lodičkoidních jehlách už je moc i pro hodně velkýho naivku. Marc Singer jako hlavní klaďas se tu bohužel krutě zvrhnul. Ve vyšponovaných džínách je možná akceptovatelný jako "gaypussy", but jinak je to pozér a ne-herec. V každém záběru se chová hůř než Jennifer Lopez - pr*el v pozoru, vyhozenej bok a co obraz, to "hele, jaxem pjeknej"....Zdravím všechny, co tu do virtuálního prostoru sypou hlášky o tom, jak je nová verze Véčka horší, než originál. Je to samozřejmě naprostá krawina a vůbec ne qůli trikům a pokroku v technologiích vůbec. Ale přesto..... Jako 80ková reliqie zkousnutelné. Jo, a ještě taková prkotina: Extrémní počet scén, kdy si říkáte "aha, ty se moc vykecáváš, ty brzo umřeš..." Ale to už je hnidopišství, současné seriály z takových situací klidně vyfuní celou sezónu, takže vlastně progressivní prvek. :oD ()

Klenotka

O něco slabší než první minisérie. Hlavně asi kvůli trochu nedotaženému konci, kdy to skoro vypadalo, že jim došly nápady a už to chtěli hodně rychle ukončit. Stále mi vadilo, že mimozemšťani mezi sebou mluvili anglicky a že "povstalci" v jejich řadách dokázali tolik, když jich ve finále bylo jen asi pět. Tím ale výčet negativ končí, protože to bylo stejně napínavé jako předchozí díly a hlavně se dostalo i na vývoj postav a jejich vztahy. V obsazení tentokrát vyčnívá Michael Ironside jako Tyler, který přebírá vedení (jako herec i postava), kdykoliv se objeví na scéně. ()

michalkop

Navazuje na předchozí minisérii z roku 1983 (zde jako TV film). Opět má úžasnou atmosféru, zajímavé výkony i příběh. S českým dabingem jsem neviděl, protože se mi zdálo, že to degraduje kvalitu celého díla (pod dabingem byly slyšet originální zvuku a hlasy + šum). Co kvalitu trochu sráží je naprosto zpackaný konec. /SPOILER/ Proboha proč musí na konci Zemi zachránit malé dítě nějakou paranormální silou, když by stačilo, kdyby vědělo jen ten barevný kód, protože ho vidělo předtím? Proč hlavní padouška nepozorovaně uteče? /Konec SPOILERu/ Tak protot dávám jen 70%. ()

Valenta28

Tak tohle kdysi dávali na ČT v dvojhlasném českém dabingu. Tyhle díly tehdy nahrané na VHS jsem viděl a je to paráda. Jen škoda, že už je nikdy ani jednou od té doby nedali. Nikde. Děj je stále stejný. CÍL = ubránit se proti převlečeným plazům Akorát konkrétní příběh se zde již trochu změnil. Přidávají se jiné postavy, hraje jiná hudba. Plány a způsoby obrany jsou také trošku jiné. Tahle třídílná řada si dalších pět hvězdiček rozhodně zaslouží. Nic jí nechybí. ()