Star Trek: Picard

• Austrália Star Trek: Picard
USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (viac)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Recenzie používateľa cyphercz k tomuto seriálu (30)

Season 1 (2020) (S01)

Po velmi nadějné první epizodě šla kvalita s každým dalším dílem dolů a celkově je tak první řada pro mě velmi rozpačitá. Měla určitě pár skvělých momentů, jenže ty jsou naprosto upozaděny kvantem příšerných stupidit a nesmyslů, které pak gradují ve "velkolepém" finále. Z nových postav zaujal možná tak akorát Rios, i když ani ten není žádný zázrak, jinak show táhla "stará garda" a nejlepší momenty pramenily z nostalgických vzpomínek a setkání, což je opravdu slabota. Vtipné je, že tahle show má snad 20 producentů a ani ti nebyli schopni vyprodukovat alespoň průměrnou řadu, když už nic jiného. ()

Remembrance (2020) (S01E01)

Star Trek: Profesor Farnsworth nám začal zatím dost dobře, ty snové sekvence a následné probuzení byly naprosto perfektní a pro mě asi to nejlepší z epizody. Měl jsem obavu, že si tvůrci s TNG vytřou zadek, ale Picard je tu své seriálové postavě podoben mnohem víc než v takovém First Contactu či Generations, čehož si dost vážím. Ostatní postavy taky zatím dobré, možná až na tu blondýnu z Daystromova institutu, která mi v několika scénách přišla malinko přehrávající, každopádně první díl palec nahoru a jsem zvědavý co bude dál! ()

Mapy a legendy (2020) (S01E02)

CSI: Picard... úvodní "detektívka" v bytě Dahj byla k uzoufání nudná a za celý díl se děj v podstatě moc neposunul, což je u skoro 45 minutové epizody dost na pováženou... alespoň vítám dění na borgské krychli, alias rekultivační klinice a Romulany, co podobně jako v TNG intrikují co to jde - ideální villain rasa. Pořád tu je dobrý potenciál na rozvinutí zápletky a stále jsem zvědav, co se bude dít dál, jen doufám, že to tempo trochu zrychlí, protože tohle bylo snad ještě pomalejší než průměrný díl To je vražda, napsala. ()

Konec je začátek (2020) (S01E03)

Hodně dlouho jsem váhal mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec jen tak tak ty 3, ale čistě jen kvůli dění u Borgů, které mě už dva díly po sobě zajímá mnohem víc, než co se děje na Chateau "Džej El" (příšerné oslovení btw)... děj zase přílišně rozvleklý a posun zase minimální, vím, že tu v komentářích k druhé epizodě někteří brblali, že co si to já a ostatní dovolujem kritizovat pacing tohoto seriálu atp., ale vážení, kdybychom měli těch dílů k dispozici třeba 20, tak ani neceknu, ale u pouhopouhých 10 dílů bych očekával trochu výraznější posuny od epizody k epizodě než toto... snad se to příště na té romulanské kolonii či co to bude trochu rozjede a hlavně doufám, že "Džej El" nebude v 90 letech svádět nějaký vážně pojatý šermířský souboj s třikrát mladší vazbou plnou svalů, protože to by byla opravdu fraška... ()

Absolute Candor (2020) (S01E04)

Seriál pokračuje v pro mě dost rozpolceném trendu, kdy tu máme na jedné straně scény a momenty, které se mi opravdu líbí (Picard a jeho vztah k romulanskému "synovi", resp. vnukovi, kterého nikdy neměl, rasová rozmanitost Romulanů, kteří konečně nevypadají jeden jak druhý přes kopírák jako tomu bylo v TNG, nebo i detaily typu Riosova holografická posádka), ale zároveň i spoustu stupidit typu Picard odhazující ceduli "Romulans Only" a nakráčejíc si do té knajpy jak největší badass týpek, načež je překvapenej, že ho ostatní chtějí zabít a že v té kolonii nemá po 14 letech sebemenší slovo/respekt a nebýt toho jeho "ztraceného syna", tak se tam válí rozčtvrcenej v písku a celá ta mise na záchranu sestry Dahj je rázem v prdeli, že... ale tak má irumodickej syndrom no, alespoň tím můžeme omlouvat tyhle jeho faux pas:P Podobně hloupé je to, že osvícený a progresivní Picard nijak nekritizuje čistě ženský řád, kde je muž braný jako něco méněcenného (alias svět dle moderních SJWs), čili s pomyslnou cedulí "Women Only" problém nemá, s Romulans Only ano, zajímavé...:) Hodnocení epizody: 60%, alespoň už konečně nejsme na Zemi. ()

Stardust City Rag (2020) (S01E05)

Annika si pátou epizodu naprosto s přehledem "ukradla" pro sebe a celý ten její backstory mi přišel mnohem zajímavější než Picardův hon za Soji, který s každou epizodou víc a víc ztrácí dech... Star Trek: Annika > Star Trek: Picard. Jediný co mě fakt nasralo je smrt Icheba, zejména jak zbytečně násilně to tvůrci pojali, je to naprostý disrespect fandů Voyageru, to je jak kdyby natočili pokračování Hvězdné brány a tam rozpárali břicho třeba Woolseymu a ten pomalu umíral zatímco by mu střeva v detailním záběru vyhřezla na podlahu atp... proč?? Je to prostě idiocie a naprosté přestřelení od tvůrců. ()

The Impossible Box (2020) (S01E06)

Konečně se hlavní zápletka někam posunula!! První půlku epizody jsem měl ale obrovskej strach, že tvůrci stráví celou šestou epizodu pouze cestou ke krychli a děj se tak zase bude vléct šnečím tempem a ve výsledku se nic nestane, naštěstí se mé obavy nenaplnily a v druhé půlce dílu jsme měli parádní setkání Picarda s Hughem (highlight celé epizody), skvělý vývoj mezi Narekem a Soji a nakonec i zajímavý útěk z krychle. Co mě naopak nejvíc iritovalo byla scéna s ožralou Raffi co vypadá jak houmles z předměstí LA... s každou epizodou víc a víc na pěst postava (něco jako Miky Burhnam). Příště se těším na setkání s lidským Number One! ()

Nepenthe (2020) (S01E07)

Riker dělá pizzu, Deanna sbírá rajčata, jejich dcera je geniální cool dítě s IQ 180, Picard se objímá a již sedmou epizodu zpytuje svědomí (přitom nemá absolutně za co, ale holt woke hollywood), "tetička" Raffi cringe as fuck, Alison Pill se zabíjí (kéž by se jí to povedlo) a Hugh lacině umírá. Hodně slabý díl, ale ukázky na příště vypadají ještě hůř:/ ()

Broken Pieces (2020) (S01E08)

Docela dobrý díl, hologramy mě baví, obzvlášť když jsou pohromadě, zajímavý náhled do minulosti Riose, komodorky "Ou" a tý incestní sestry, líbilo se mi subverting expectations na borgské krychli kdy Romulani vycucli všechny Borgy do vakua a jediné, co mi přišlo bizarní je že v show co má v názvu Picarda hrála tato postava v tomhle díle druhé housle a byla nejmíň zajímavou... ()

Et v arcadia ego, část 1 (2020) (S01E09)

Vesmírné orchideje, syn Dr. Soonga co vypadá naprosto stejně jako on, Picard jakožto ten pravý ničitel světů (nebýt jeho, tak nehrozí zánik všeho živého ve vesmíru, protože by Romulani nic nevědící osadníky lehce pobili), vražedkyně Jurati, kterou všichni lovískují místo aby jí opovrhovali, zbytečný Elnor, prostě hodně slabá první půle finále. ()

Et v arcadia ego, část 2 (2020) (S01E10) odpad!

Neuvěřitelná slátanina po všech stránkách a jeden bullshit za druhým servírovaný scénu po scéně gradující do nejdebilnějšího finále snad v scifi seriálové historii... ()

Season 2 (2022) (S02)

Musím se smát když si vzpomenu jak spousta lidí byla nadšená z první epizody a doufala, že Pikárd konečně bude za něco stát a nebude to srágora jako první sezóna či sousední Discovery. No, dámy a pánové, nyní můžeme už s klidem říct, že druhá řada je ještě větší stupidita, než ta první. Máme pouhých 10 epizod a děj i tak působil příšerně natahovaný, postavy jsou snad ještě o třídu víc otravné, zejména pak troska Raffi, proboha tohle že kdy bylo prvním důstojníkem Hvězdné flotily??? Show nespočetněkrát popírá sebe sama, např. Sedmá nemohla narukovat do Flotily protože má borgské implantáty, ale u Icheba to jaksi nevadilo, Pikárdova matka byla psychopatka co se oběsila, přitom v TNG/Generations ji vidíme jako starou ženu atd. Opravdu jediné, co má tahle show společné se Star Trekem je její název a pár laciných fan service (Stargazer atp.), jinak je to hloupounká a naivní woke scifi tragikomedie, nic víc. 15% ()

The Star Gazer (2022) (S02E01)

Přinejlepším průměrná epizoda, z hlediska season opener si však troufám tvrdit velká slabota. Většina děje se točí kolem Picardova zpytování svědomí, čili v tom "úspěšně" navazujeme na řadu předchozí, kde tvůrci vyčítali Džej Elovi nějakou jeho neexistující "nabubřelost" (kapitán by podle tvůrců měl jednat a vypadat jako rádoby cool a velmi cringe Rios s doutníčkem u huby), tentokrát je tématem ta zpropadená láska nebeská a fakt, že náš stařičký admirál dal přednost velmi úspěšné a pro Federaci veledůležité kariéře místo toho, aby se usadil na Chateau Picard s Vash, Nellou Daren, Anij apod... Co mě však na epizodě nejvíc irituje je další, snad už padesátá vesmírná anomálie, která nám zase všechno postaví na hlavu - tvůrci moderního Treku očividně nic jiného neumí, v sousední Discovery se ony anomálie staly už takovým evergreenem, bez kterého jsou scénáristi totálně v hajzlu a neví, jak jinak odvyprávět daný děj, očividně nám na Picardovi pracuje stejná skvadra lidí. Jediné, co se mi na epizodě celkem líbilo byl Q, který zatím působí jako skutečná a věrná postava z TNG, avšak objevil se pouze pár minut na konci dílu, takže uvidíme, co s ním vyvedou dále. 40% s hodně přivřenýma očima. ()

Penance (2022) (S02E02)

Tak tohle se těžce nepovedlo a seriál se řítí do stejných srajd jako většina první řady, kdy měl člověk pocit, že scénář píší 10 leté děti. Q nám tedy změnil běh dějin a jsem velmi zvědav, co že se to stalo v tom roce 2024, který je "shodou okolností" zrovinka rokem prezidentských voleb v USA, čili nejvíc bych se nasmál, kdyby tuto temnou budoucí Zemi stvořilo znovuzvolení Trumpa a seriál by tak v podstatě už teď, v 2022, rozjížděl předvolební kampaň na podporu Demokratů. Co se samotné Konfederace týče, tak celá zápletka byla vyhnaná do naprosté absurdity, kdy manžel Anniky by snad musel být naprostý retard po lobotomii, aby mu nedošlo, že je jeho vlastní žena někdo úplně jiný, to samé hrdinný generál Picard atd. "Komické" vsuvky Elnora a Jurati byly adeptem na to nejtrapnější co jsem zatím ve Star Treku kdy viděl, zlatý Data s emočním čipem v Generations. Jedna hvězda za místnost s trofejemi v Chateau Picard, zbytek opravdu děs. ()

Assimilation (2022) (S02E03)

Velmi slabý ripoff Voyage Home a aby toho nebylo málo, tak Raffi je na pěst ještě víc, než v první řadě, tohle že kdy bylo prvním důstojníkem sloužícím pod Picardem??? Jedna hvězda za zbavení se Elnora, ty jeho "džouky" v předchozí epizodě byly příšerné, čili alespoň tenhle otravný element je tatam (aneb tvůrci se dostali do úzkých, neměli pro Elnora žádný děj, tak ho radši takhle vyřadili, byť je nad slunce jasné, že pouze dočasně). ()

Watcher (2022) (S02E04)

S každým dalším dílem je víc a víc patrnější ten obří kvalitativní rozdíl mezi ST IV Voyage Home a tímto paskvilem, který se děsně snaží být Star Trekem, ale selhává na všech frontách. Je opravdu komické, jak na začátku myslím předchozí epizody Jurati všem říkala, aby byli neviditelní, nijak se nezaplétali se zákonem atd. a voilá, hned v dalším dílu Riose deportují do Mexika, fetka Raffi se Seven kradou policejní auta a pak jsou transportovány přímo před zraky lidí ze současnosti atd., skutečně tragikomická podívaná. Něco mi však říká, že ten největší shit nás teprve čeká, takže s odpadem ještě chvíli počkám. ()

Fly Me to the Moon (2022) (S02E05)

Začínám mít těžké Discovery flashbacky, tam způsobil konec Federace ubulený Kelpian, tady je to Picardova praprateta co má DEPRESE, bože můj... ale jinak je samozřejmě nejbestovější eveeeer a NASA prokazatelně nemocnému a labilnímu člověku přece nebude brát velení mnohomilionové mise, pravděpodobně té největší v dosavadní historii lidstva, aneb hlouponký pohádkový svět páně Kurtzmana v celé své kráse... Samozřejmě kdyby velitelem mise byl psychicky labilní bílý muž, tak se z projektu pakuje dřív, než by Picard stačil říct borůvkový koláč;) Také by mě zajímalo, proč troska Raffi se Sedmou tak spěchaly zachránit Riose, jak kdyby ho snad vezli do plynové komory?? Nevezl ten bus náhodou ony ilegály pouze za hranici do Mexika? A oni z toho dělaj jako že ho už snad nikdy neuvidí, holt asi v Mexiku by se Rios už navždy ztratil, aha... Už se nemůžu dočkat toho epického rozuzlení, které opět zaručeně bude blbé až na půdu, jako v případě první sezóny nebo libovolné řady Discovery. 15%. ()

Two of One (2022) (S02E06)

Velmi průměrná a poměrně dost nudná epizoda, avšak lepší, než předchozí kousky. 55% ()

Farewell (2022) (S02E10) odpad!

Stejně jako předchozí řada i tato má neuvěřitelně debilní rozuzlení, kdy člověk nevěřícně kroutí hlavou prakticky nad každou scénou... Q lovískuje Džej Ela, Borgové jsou najednou BFFs Federace, co naplat, že ty miliony až miliardy dronů stále nemají svoji individualitu, holt Agnes chce mít spoustu kamarádů a to je krásňoučké, takže jí to zotročení stovek, ne-li tisíců ras a světů promineme, ju? Anomálii, která hrozí zničením celé GALAXIE zastaví spojení štítů nějakých 20 lodí, opět to výtečná logika a "věda", Riosův syn a René Pikárdová vyčistí oceány a ovzduší celé planety (LOL!!), zazvonil zvonec a naivní a převelice stupidní pohádky je konec. 5% ()

Season 3 (2023) (S03)

Těžce přehypovaná řada, která je sice o něco málo lepší než předchozí dva dumpster firy, ale pořád je to neskutečná slátanina, zdejší vysoká hodnocení si přičtěte k celkem povedeným fan servisům napříč všemi díly, to je tak jediné, co tato řada jakž takž zvládla, i když například camea z TNG jsou tu zpracovaná naprosto na pěst - prakticky kdykoliv se vrátí někdo z vedlejších postav z původního seriálu, tak lze očekávat brzkou smrt - viz Hugh v první řadě, Ro Laren a Shelby v této současné třetí, protože přece musíme mít nějaké to dráma, no ne?! Co naplat, že je dělané tím nejlacinějším možným způsobem... Stejně jako u předchozích dvou sezón i tady je poslední díl tím zcela nejslabším, nejdebilnějším a obsahujícím největší počet scénáristických failů a do očí bijících hovadin kdy se mi panenky protáčely warp faktorem 9. Ani ty tři hvězdy si to nezaslouží, 49% ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (viac)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (viac)