Konečná konfrontace v domovském světě syntetiků, Coppeliu, postaví Picarda a jeho tým proti Romulanům i proti syntetikům, kteří se snaží chránit svou existenci za každou cenu. (Prime Video)

Dimo

Finále není vůbec epicky akční, protože tu je akce leda tak diplomaticky ukecaná. Vývoj je celkem bez překvapení, očekávaný, jak nalinkovaný. Nicméně stejně jako v případě některých předchozích dílů, všechno přebije nostalgie. Část věnovaná Datovi je opravdu dojímavá a některé nápady (kytky) jsou fakt originální, ale většině (zamýšlených) dramatických částí prostě chybí drive. Kdybych ale řekl, že se netěším na pokračování, kecal bych. ()

RobinPM100

První dva díly top, poslední dva díly top, to mezitim nízko nákladovej shit. To nejlepší si nechali na začátek a na konec. Picardovo engage nikdy neomrzí :-) Jediná mírná kritika byla, že - spoiler - děj byl obšlehnutej Mass effect, jakože ve vesmíru číhaj super vyspělý syntetici lačnící vyhladit vše živé, ale jinak very cool. ()

Paajiik

Závěr série jsem si nadprůměrně užil, velká nálož vesmírné zábavy, obrovské flotily lodí a využití zajímavých charakterů. V STP i STD mají nepřehlédnutelnou roli tvrdé asijské "královny" ve středním věku, jejichž výkon s pokrovou tváří je úžasný a patří za mě osobně k tomu nejlepšímu. Je také zajímavé propojení Discovery s Picardem, kde se střetávají se stejným problémem (jen asi o 140 let jindy), kdy "Control" snaží vyhladit veškerý život v galaxii, jsem zvědavý, co se vyvine v druhé sérii a zda se dočkáme nějakého začátku údadku Federace planet, který nám představí 3. řada ST: Discovery. I přes lehkou nadmíru emocí a vztahů, které bych osobně raději nahradil informacemi, souvislostmi nebo prozkoumáváním technologií, jsem spokojený. :-) Jen tedy bych byl rád za pořádný záběr na USS Sheng He nebo jinou loď stejné třídy, tak třeba příště. ()

lu.ger

masakr! 6 hvězd, opravdu to nej na konec! jen mi tam trošku překvapila sedmá s rafii - to jako držení za ruce mělo nějaký lesbický podtext nebo jen spřízněné duše... proč ne, ale... ted teprv ten picard jako celek dával smysl ve všech dílech... tak chvíli pauza a hurá to zhlídnout celé znovu... servírujte s02, prosím :) ()

sirien odpad!

útok 2000+ bitevních lodí proti planetě s osídlením pár desítek androidů je zastaven pár vesmírnejma kontaktníma kytičkama a lodí co se zdánlivě super-roznásobí pomocí Doctor-Who style sonického šroubováku. A pak soutěž o to jestli na plátno rozkopírujou víc CGI lodiček, než kdo dřív! Jen staticky do záběru, samozřejmě, žádná slušná bitva (Orville spoilers) se přirozeně nekoná. Zato máme Marvel Sky-beam a Marvel Sky-portal a Avengers style mecha-chapadla skrz! Nechápu jak a hlavně PROČ sem tu sračku dokoukal až sem, ale z toho co se Star trekem udělali mi je na blití. Ou, btw. - ta borgská krychle byla v celym příběhu dokonale zbytečná. A nejlacinější a nejohranější filosofie o smyslu života a smrti na závěr - těsně předtim než představěj imortality transhumanistickou technologii, lol. Že tohle má mít druhou sérii je fakt smutný. ()