Star Trek: Picard - Season 2

(séria)
USA, 2022, 7 h 54 min (Minutáž: 39–56 min)

Hudba:

Jeff Russo

Patrick Stewart, Alison Pill, Jeri Ryan, Michelle Hurd, Santiago Cabrera, Orla Brady, Evan Evagora, Brent Spiner, Isa Briones, John de Lancie, Sol Rodriguez (viac)

Druhá série seriálu Star Trek: Picard zavede legendárního Jeana-Luca Picarda a jeho posádku na smělou a vzrušující novou cestu do minulosti. Picard musí shromáždit staré i nové přátele, kteří budou čelit nebezpečím Země 21. století v zoufalém závodu s časem, aby zachránili budoucnost galaxie – a postaví se v konečné zkoušce jednomu ze svých největších nepřátel. (Prime Video)

AlfaNumerO

Celá série se táhne jako sopl z nosu, aby byla zakončena zcela dle očekávání po 10 dílech, kde se nestane téměř nic a navíc přesah do další série je zcela nulový. Žádná z nových postav, až na Rafi, se tam neobjeví. Q mě bavil nakonec nejvíc i jeho úmysl s Pickardem. PS: Proč ten Rios v hubě pořád žmoulá doutník, když není snad ani v jedné scéně zapálený (to samé platí i pro předchozí sérii)? 61% ()

JASON_X

(SPOILER, který slouží jako varování natěšeným hejlům, jakým jsem byl ještě před druhou řadou i já) Pokud chtěl někdo (šotek? šílený tvůrce? mimozemský záškodník?) nový Star Trek nemilosrdně zaříznout, povedlo se mu to. Po dobré první řadě je v té druhé skoro všechno špatně. Chaotický, zdlouhavý, nezáživný děj. Naši staří známí kamarádi se řízením Fortuny dostanou na Zemi 21.století (jaká náhoda!), aby zde zažívali všelijaká dobrodružství. A politruk mezi producenty samozřejmě nezapomene do děje sem tam vložit i nějakou tu angažovanou vsuvku. Picard vypadá jako těsně před infarktem nebo mozkovou mrtvicí, jeho charisma z první řady je fuč. Není divu, jde po něm totiž entita zvaná Q, která je prý něco jako bůh (ne Bůh), vypadá jako Wallach-Calvera a jeho životní náplní a zábavou je štvát dědka Picarda. Rios, poté co si projde buzerací rasistické imigrační policie (natáčelo se asi ještě za Trumpa), si nabalí okatou latinku s děckem, se kterou mluví spanglish a ve finále jim bez ohledu na časové paradoxy ukáže svou star ship z budoucnosti a zůstane v Californii. Seven a Raffi se producírují v džínách po L. A. a z devadesáti procent melou stejné sračky, jaké melou 40+ paničky ze vztahové telenovely. A v posledním díle si dají i lesbického hudlana, jak velí moderní doba. Ošklivá Jurati se dá zase do holportu s královnou Borgů, a po námluvách i nějakých těch třenicích jejich vztah dospěje k sluníčkovému rozuzlení. Mimozemšťanka, maskovaná za vykulenou černošku v paruce, která trčí na Zemi coby jakýsi strážce/pozorovatel, má už lidí plné zuby a těší se pryč, ale setkání s našimi hrdiny jí do žil vlije novou dávku optimismu a ona dospěje k názoru, že lidstvo, i přes všechny ty jeho války a ekologické prasárny, si ještě zaslouží druhou šanci. A závěr? Borgové ruku v ruce s Federací, jako největší kámoši, zabrání jisté galaktické katastrofě a zachrání miliardy životů. A pak se z nich stanou galaktičtí Chodové, strážci hranic, jejich královna zasalutuje Picardovi, všichni na velícím můstku se šťastně usmívají, a pak jdou spolu do baru na panáka... Stačí? Blééé... ()

VanTom

No nevím. Upřímně, takovýhle Star Trek já sledovat nechci. Picardova "13. komnata" se škodolibým terapeutem Q mu krátce ukázala jeho alternativní život krutovládce, aby jej poté zavedla do minulosti (naší současnosti). Zde musí ze své mysli vydolovat pohřbenou vzpomínku na rodinné trauma z dětství (ve výsledku určitě nehezké, leč banální), které ho celý život sice pohánělo ke hvězdám, ovšem kvůli němuž si udržoval odstup a skončil by sám, bez vstřícné duše (Romulanky) vedle sebe. Chudák děda. Do toho napravuje časovou linii motivováním svého prapředka (takže s ním jako cizinec prohodí pár otřepaných frází) a nahání vzpurnou borgskou královnu, co chce v novém těle prožít nějaký adrenalin, třeba sbalit šamstra a zazpívat si v klubu (plus asimilovat lidstvo o pár století dřív). Série nedomyšleně splácává páté přes deváté, v polovině dlouze přešlapuje na místě, snaží se (ale nezvládá) být moderní ani aktuální. Zároveň významně hraje na nostalgii, vždyť se vrací charizmatický John de Lancie, Whoopi Goldbergová či Brent Spiner (jako pro děj naprosto zbytný další Soong), přičemž ona nostalgie funguje! I ve finále, jež se jinak hrubě nepovedlo (galaktickou událost schopnou zničit velkou část kvadrantu, kvůli které se spojili Borgové s Federací, zastaví formace cca 20 lodí se synchronizovanými štíty, WTF?!). Divíte se, že se nezmiňuji o Picardově posádce? Nedivte, zasloužil by si to snad jen přirozeně zamilovaný Rios. Stejně bych dal 3 *, kdyby mě vyloženě nenaštvali tím, co udělali ze Sedmé z devíti (lesbu, co jiného, nicméně nepoznával jsem ji celkově). ()

Lacike

Až po dvoch rokoch sme dočkali pokračovania. Vďaka tomu som úplne zabudol, čo bola zač tá nová Picardova posádka. A aj v druhej sérii to sú nevýrazné persóny na ktoré s radosťou znova zabudnem. Našťastie niektoré z nich sa už nevrátia. Celkovo táto séria trpí rovnakými neduhmi ako prvá séria. Je to zbytočne naťahované. Zápletka by vystačila na jeden film. A zároveň je to plné logických dier jak ementál. Takže najlepšie je sa nad dejom nezamýšľať. Čo je najsmutnejšia vizitka tohto seriálu, lebo predošlé Star Treky boli vždy inšpiráciou na zamyslenie sa, či už morálne alebo filozofické, aj keď v takej jednoduchšej forme prístupnej aj pre najmenších. Tu fakt vypnite mozog. O čo ide sa dozvieme hneď na začiatku. Tentoraz Q Picarda nijak netestuje, ale fakt mu ponúkne možnosť na vyrovnanie sa s vlastnou minulosťou, pretože sú holt kamoši. Čo pôsobí trochu vycucané nasilu, ale vo finále som im to zožral aj s navijakom. Holt vo finále sa všetci pomeria a stanú z nich kamaráti. Vrátane najobávanejších z najobávanejších zloduchov celého Star Treku - Borgov. To sa mi už skúslo ťažšie. Skôr som sa od srdca rozrehotal jakých slniečkárov z Borgov urobili. Ale dobre. Už v TNG tam bol u Borgov nejaký posun. Len ma zaujíma akých zloduchov si teda vymyslia nabudúce. Čo sa týka zápletky v minulosti, tak tá dopadla najhoršie. Jednak dôvod prečo by sa mala zrútiť celá súčasná dejová línie je, aby som to povedal čo najslušnejšie, totálna kokotina a zároveň súčasné reálie neboli nijak pútavo využité pri strete s postavami z ďalekej budúcnosti. Ale za to môžu fakt totálne nezaujímavá nová posádka. A chudáka Picarda nechali kopu dielov plácať sa v spomienkach. Znova musím ale napísať, že všetky tie absurdity, bludy častokrát nudu v tejto sérii zachránilo finále, ktoré dobre funguje aspoň po emocionálnej stránke. S vyústením všetkých postáv som spokojný a viacerým členom posádky prajem šťastný život mimo tohto seriálu, hehe. Už tradične potešila účasť starých dobrých postáv. Niektoré z nich hneď nefungovali, lebo Kurtzman je fakt mizerný scenárista, ale nakoniec ich charizma dokázala zatieniť aj tie sračky, ktoré musia odrecitovať. Stewart už začína pôsobiť dosť staro, takže ešte jedna séria je max a mal by skončiť. Zato Brent Spiner ma ako bambilión prvá verzia Soonga stále baví. Q je už tiež brutálne starý, ale stále charizmatický. No a ostatných vyzrádzať nebudem. Takže celkovo zase ok pozerateľný priemer, ktorý som si rád raz pozrel, ale repete nehrozí ani keby ma chceli asimilovať Borgovia. 5/10. ()

filmmovier

Prostředek trochu drhne, ale jinak jsem nadšen a spokojen. Picard mě bavil od samotného začátku a druhá série na tom vůbec nic nezměnila. Není kvalitativně ani horší, ani lepší, je prostě stejně dobrá a to se cení. Nápad je skvělý a zpracování mi sedlo, nemusel jsem u toho ani jednou nadávat, že to przní značku (což u Disca dělám furt). Herci jsou samozřejmě výteční, John de Lancie exceluje, nejsou zde žádné nudné výplně a prostě se pořád něco děje. Je tady akce, napětí, emoce, Star Trek to nepřipomíná, protože to Star Trek je. Prostě poctivá sci-fi, ve které jenom zamrzí méně prostoru pro Isu Briones. Na finále se těším, bude to epické! 95%. ()

• V poslední scéně ve skleníku „skočí“ kvůli mizernému střihu hlavní hrdinové z centra skleníku ke dveřím. (cerdax2)