doom.cz

Nějak se nám to celé rozblemcalo. Jak byl začátek celé řady svižný a kompaktní, v průběhu času se v dalších a dalších dílech nabaloval zbytečný balast a najednou bylo potřeba rychle to celé ukončit. No, první půlka dílu byla taková neslaná nemastná nezáživná. A Sedmá s Raffi? Si děláte srandu? Druhá půlka dílu se provar té první snažila zachránit, ale za cenu velmi zkratkovitého zpracování. Při nejlepší vůli nemůžu dát víc než 3*. Kdyby se ta druhá půlka roztáhla na celý díl, bylo by to mnohem zajímavější. ()

cyphercz odpad!

Stejně jako předchozí řada i tato má neuvěřitelně debilní rozuzlení, kdy člověk nevěřícně kroutí hlavou prakticky nad každou scénou... Q lovískuje Džej Ela, Borgové jsou najednou BFFs Federace, co naplat, že ty miliony až miliardy dronů stále nemají svoji individualitu, holt Agnes chce mít spoustu kamarádů a to je krásňoučké, takže jí to zotročení stovek, ne-li tisíců ras a světů promineme, ju? Anomálii, která hrozí zničením celé GALAXIE zastaví spojení štítů nějakých 20 lodí, opět to výtečná logika a "věda", Riosův syn a René Pikárdová vyčistí oceány a ovzduší celé planety (LOL!!), zazvonil zvonec a naivní a převelice stupidní pohádky je konec. 5% ()

Barthezz

musim se priznat, ze me u Q ukapla slza, nevim jestli je to tim ze proste znam ten jejich pribeh uz 20 let ale tohle me fakt rozsekalo jako snad nikdy nic predtim. Dal bych tomu 5 ale ten Wesley me nasral, to se ani neda rict slusne, nejenom ze mu nikdo nerek Shut up :D ale tak odbyty cameo tu snad jeste nebylo, to ho jen vytahli odnekad z ulice a rekli mu : tady to precti. Pritom jeho pribeh s Cestovatelem po skonceni TNG je jedna z tech nejvetsich zahad ST vesmiru. Musim souhlasit ze druha serie byla plna logickejch nesmyslu, evidentne setrenim nakladu na CGI > proto to prostredi LA, divnejch postav a podle me i zbytecne natahovany linky u Pikardovy minulosti [ikdyz chapu ze je to serial hlavne o nem tak i pres to, dneska ty serie maj 7-8 dilu a 3 z nich zprznit tema psycho blabolama s Baltarem je proste pres caru] Tesim se jeste na tu jednu posledni serii a snad se to nebude priblizovat Discovery [tady sem cejtil po druhym dilu, ze to k tomu speje... tak snad s tim prestanou] ()

Martrix

Přiznám se, že jsem velmi příjemně překvapený. Pointa, kterou tato řada měla, odsouvá do pozadí všechny ty logické faily, které jsou pro ST typické. Ovšem Star Trek není hard sci-fi a nikdy se o to ani nesnažil. Přestože slýcháme, že se jeho hrdinové vydávají poznávat neobjevené a posouvají tak hranice vědění, odjakživa šlo hlavně o postavy. O emoce, chyby a odpovědi, díky nimž se utvrzujeme v tom, že se vždy vyplatí konat dobro a bojovat za správnou věc. Tvůrci nakonec nabídli zajímavé zvraty, opět zabrnkali na nostalgickou strunku, málokdy nudili ...co víc si v rámci tohoto subžánru přát? Díky této epizodě se rýsují další výhonky, ve kterých se objeví staří známí. Khan si jistě svůj seriál zaslouží, ale hrátky s alternativními vesmíry a časem..dohližitelé, to se mi už vcelku přejídá, protože se z toho stala silně nadužívaná zvyklost. V Picardovi se to ale podařilo zpracovat vkusně, takže spokojenost. ()

tomik99

Asi bych si klidně dokázal představit, že u tohoto to vše skončí. Každá postava měla nějaké své ukončení a za mě již pokračování není potřeba. Jasně - další řada bude, ale pro mě už naprosto nadbytečné se vracet k seriálu, který již hezky jednou skončil. Celkově ale řada vůbec nefungovala, na skvělé první dvě epizody už seriál nenavázal a pak už to s ním šlo z kopce. Cestování časem mě nebavilo, tvůrci neukázali nic nového. Oproti první řadě jedno velký špatný, ale jak jsem řekl v úvodu, finále to nebylo nejhorší. ()

• V poslední scéně ve skleníku „skočí“ kvůli mizernému střihu hlavní hrdinové z centra skleníku ke dveřím. (cerdax2)