tomik99

Už to asi nelze být více okatější. Objeví se kriticky důležitý předek jedné důležité postavy, se kterou musí hlavní postava navázat kontakt. Nechápejte mě špatně, furt se na to dobře dívá. Ale všechny tyto díly z naší přítomnosti obsahují snad všechny klišé a úplně profláklé dějové linky. Chtělo by to více odvahy, na druhou stranu radši toto než odpad v podobě Discovery. ()

Martrix

Začínají se nám tam loudit zavlasypřitaženosti, jako maskování lodi odhalitelné baterkou, volný vstup do lodi pro kohokoliv, borgské chapadélko a jiné hlupotiny, včetně neuspokojitelně vysvětlitelného způsobu, jakým Q ohýbá budoucnost. S jeho schopnostmi...navíc to mohl udělat kdykoliv... . Tato epizoda mě zklamala, i když není o moc horší, než ta předchozí. ()

Martinius

obstojny diel plny deja a zaujimavych zvratov kazia obcasne jalove dialogy. mam dva flashbacky. jeden (opat...) na first contact, kde leti do vesmiru cochrane a od jeho letu na rozdiel od renee naozaj zavisi vsetko. a druhy flashback - renee a jej misia su nepresvedcive a divaka ozaj neukecaju na zasadny zvrat, kedy by sa zo zeme stalo sovinisticne fasistoidne imperium. na to by trebalo este aspon 10 putinov navyse. preto mi to sice vzdialene ale trpko pripomina 3. seriu discovery, kde jeden pubertiak znicil svojim vreskom dilitium v celom vesmire. ()

PKD

Silné 3.5 Vedle 1.dílu, zatím absolutní vrchol této vskutku houpačkové série. Supervizorce Tallinn (ta zde zastínila dokonce i Q a to je u mě už na pováženou a odhalení jejího povolaní se mnou zacloumalo skoro stejně, jako tenkráte Sekce 31 v STE) bych dal (když ji nedostal její kolega Gary Seven) vlastní sérii. A to jak se objevuje a mizí...oh-la-laa. Navíc jí hraje má oblíbená Romulanka Orla Brady, takže nemám co řešiti. Jen tu multifunkční ´´propisku´´ ji zapoměli dáti. Pominu i to, jak ji Pikrd zavile oslovuje Laris, páč má očividně problémy se zrakem, na to, že je robot. Scénáristce zatím dávám palec nahoru, už jen za to, že si někdo po 100 letech vzpoměl na jeden z nejvíce fascinujících prvků z TOS (který je dosti komplexním způsobem prozkoumán v comics. ST year five) a slyšeti našeho dědulu, jak mluví o Garym S., bylo něco na co já prostě slyším. Když je to podáno dobře. Tohle mělo býti už v TNG a ne s tím čekati až na Kurtzman universe. Soong byl docela ok, ale opravdu necítím potřebu sledovati předky tvůrce Data/Lora/B4 až do r. 1234. Nej. verze byla stejně v STE, kde se už konečně vykašlal na genetiku, což v jeho př. stejně nikdy nevedlo k ničemu dobrému. Je též ironie, že jde zároveň snad o nejkratší díl, zatímco zbytečná výplň v podobě 2-4 nás oblažuje  skoro 50min. stopáží. Chtěl bych říci, jen tak dál, ale oni to zase jistě v dalších dílech něčím pojebou, takže neřeknu. ,,Pověz mi o těch ostatních. Dá se jim věřit? Rozhodně. Prošli jsme si už mnohým. Není lepší skupina lidí, než.... To je tvá skupina? Lidé, vynášející mrtvolu policisty ven z lodi? J-já jsem si jistý, že není mrtvý. Musí být nějaké vysvětlení´´. ;-))) To za to stálo. P.s. komentář k předchozímu dílu tedy po tomto z 50% ne tak zcela platí. Ale kdo se v tom STP má vyznati. Takové kvalitativní skoky. ()

cyphercz

Začínám mít těžké Discovery flashbacky, tam způsobil konec Federace ubulený Kelpian, tady je to Picardova praprateta co má DEPRESE, bože můj... ale jinak je samozřejmě nejbestovější eveeeer a NASA prokazatelně nemocnému a labilnímu člověku přece nebude brát velení mnohomilionové mise, pravděpodobně té největší v dosavadní historii lidstva, aneb hlouponký pohádkový svět páně Kurtzmana v celé své kráse... Samozřejmě kdyby velitelem mise byl psychicky labilní bílý muž, tak se z projektu pakuje dřív, než by Picard stačil říct borůvkový koláč;) Také by mě zajímalo, proč troska Raffi se Sedmou tak spěchaly zachránit Riose, jak kdyby ho snad vezli do plynové komory?? Nevezl ten bus náhodou ony ilegály pouze za hranici do Mexika? A oni z toho dělaj jako že ho už snad nikdy neuvidí, holt asi v Mexiku by se Rios už navždy ztratil, aha... Už se nemůžu dočkat toho epického rozuzlení, které opět zaručeně bude blbé až na půdu, jako v případě první sezóny nebo libovolné řady Discovery. 15%. ()